زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی پانکاج قماوات + نظراتش


با دیگران به اشتراک بگذارید

بیوگرافی زندگی شخصی پانکاج قماوات + نظراتش

پانکاج قماوات

• برنده ی جایزه ی کتاب ۵۰ متفکر سال ۲۰۱۱

• رتبه ی سال ۲۰۱۱: ۲۷

• رتبه ی سال ۲۰۱۳: ۱۱

استاد استراتژی جهانی در دانشگاه آی ای اس ای (۱۸۳) در اسپانیاست. پیش از آن، او جوانترین استادی بود که کرسی دانشگاه هاروارد را در اختیار داشت. او بیش از همه در حوزه ی جهانی سازی سرشناس است. کتابهای او شامل “تعهد “(۱۹۹۱)،” بازی های کسب وکار” (۱۹۹۷)، “ارزش آفرینی از طریق استراتژی جهانی”(۲۰۰۵)، “باز تعریف استراتژی جهانی”(۲۰۰۷) و “چشم انداز استراتژی و کسب و کار” (۲۰۰۹) می شوند.

تصویر و عکس زندگی نامه زندگی شخصی پانکاج قماوات + نظراتش
زندگی نامه زندگی شخصی پانکاج قماوات + نظراتش

در کتاب “دنیا شماره سه: ثروت جهانی و چگونگی دستیابی به آن ” (۲۰۱۱) او به مفهوم جهانی سازی و فرضیات آن توجه می کند. او با این عقیده ی فریدمن که تنها یک اقتصاد جهانی وجود دارد که در کتاب او با عنوان دنیا مسطح است اظهار شده، مخالف است. بلکه او در رابطه با معیارها و شاخصهای گوناگون ملل گوناگون بحت کرده و آنها را از هم متمایز می کند. او معتقد است تفاوتهای منطقه ای وجود دارند و لازم هستند و همین تفاوت هاست که منشأ ایجاد مزیت تجاری می شوند.

پانکاج قماوات مدرک کارشناسی خود را در رشته ی ریاضی کاربردی و دکترای خود را در اقتصاد کسب و کار از دانشگاه هاروارد گرفت. ورود او به هاروارد در سن شانزده سالگی بود و سه سال بعد یعنی در نوزده سالگی کامیاب به دریافت مدرک دکترای خود شد و پس از آن به مدت بیست و پنج سال عضو دائم دانشکده ی تبلیغاتی هاروارد بود و در ۱۹۹۱ لقب جوان ترین استاد دانشگاه در طول تاریخش را از آن خود کرد. او تا سال ۲۰۰۶ مدرسی استراتژی جهانی در مدرسه ی تبلیغاتی آی ایی اس ایی در شهر بارسلونا بود. او یک فرزند دارد که متولد مارس ۱۹۹۵ است. او به شدت در راستای جهانی سازی مدیریت از طریق توسعه ی رهبری کار میکند. او به همراه جردن سیگل کتاب مطالعه نکته ای در رابطه با استراتژی جهانی را در ۲۰۱۰ در نشریه ی هاروارد بیزینس متشر کردند.

او همچنین از اعضای تعلیمی مدیریت جهانی در کانونی ای سی اس بی (۱۸۴) است. همچنین مدلی چندین کاره را برای جهانی سازی در سال نخست فعالیت خود در آی ای اس ای (۱۸۵) دیزاین کرد. او به شرکتهای بسیاری یاری میرساند تا استراتژی های رهبری خود را جهانی سازی کنند. او همچنین بیش از صد مقاله داشته و یکی از خوب ترین نویسندگان در موارد تعلیمی در دنیا است.

پانکاج نامزد دریافت جایزه ی راه حل های جهانی تینکرز فیفتی در سال ۲۰۱۳ برای شاخص رابطه جهانی خود، مبتنی بر دانشگاه استرن (۱۸۶) نیویورک و دانشکده ی تجارت آی ای اس ای در اسپانیا میباشد. کتاب وی در سال ۲۰۱۱، برنده ی جایزه ی کتاب تینکرز فیفتی شد.

در ذیل بخشی از کنفرانس ها و مقالات او را میگویم:

• سخنرانی در رابطه با آینده ی جهانی شدن ۲۰۰۹ در جامعه ی مدیریت استراتژیک

• آیا دنیا مسطح است است؟ ۲۰۰۹ سخنرانی در فرهنگستان تجارت جهانی ۲۰۰۸

• جایزه ی اروین برای مدرس سال از دپارتمان خط مشی و استراتژی کسب و کار در فرهنگستان مدیریت

• جایزه ی اقتصاد مدیریت از بنیاد بی بی وی ای

• عضو انتخاب کرده ی جامعه ی مدیریت استراتژیک

• جایزه ی مک کنزی بابت خوب ترین مقاله در هاروارد بیزینس ریوو

• عضو انتخاب کرده ی فرهنگستان تجارت جھانی

نظریات وی در رابطه با جهانی شدن:

او بر خلاف بسیاری از صاحبنظران معتقد است که هنوز دنیا کاملا جهانی نشده است و تفاوت های مرزی کشورها اثر قابل توجهی بر اقتصاد جهانی دارد. عقاید او با عقاید صاحب نظرانی چون توماس فریدمن در تضاد است. او در مقاله ای در سال ۲۰۰۷ عنوان کرد که ۹۰ درصد از تماس های تلفنی، ترافیک وب و سرمایه گذاری ها داخلی هستند و معتقد است فرید من در کتاب خود با نام دنیا مسطح، مبالغه به خرج داده است: بر خلاف آنچه تصور میشود که اخبار، اطلاعات، ایده ها و پول و حتی افراد قادر هستند به سرعت در طول سیاره مکان به مکان شوند حقیقت اینست که ما هنوز بخش کوچولوای از دنیا یکپارچه را در اختیار داریم.

قماوات معتقد است که در جهانی که نه به آن شکل، جهانی و نه کاملا محلی است، شرکتها باید تفاوت ها و شباهت های میان مرزها را به خوبی مدیریت کنند. او در کتابش با عنوان باز تعریف استراتژی جهانی توضیح میدهد که شرکتها چطور قادر می باشند از طریق انطباق با تفاوتها، تجمیع آنها و بهره برداری از آنها رشد کنند. او از جمله افرادی است که در عرصه ی مدیریت علم و تجربه را به هم آمیخته است. کتاب او در واقع مفاهیم جهانی و محلی را درهم می آمیزد.

****انتهاي مطلب****

نگارش از : سامان ط.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاها فلک از بزم تو در رقص و سماع است
««« »»»
دست طرب از دامن اين زمزمه مگسل

زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی پانکاج قماوات + نظراتش

TT / 81 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات