گلایه صدا و سیما از این شبکه آنلاین!


با دیگران به اشتراک بگذارید

شکایت صدا و سیما از این شبکه اینترنتی!

شکایت صدا و سیما

در حالی که در سیاست های مجلسی کشور، از لزوم حمایت از شبکه های اینترنتی داخلی سخن نقل میشود، برخی جریان های داخلی در صدد ایجاد محدودیت در این زمینه به نفع شبکه های جایزی خارجی و کانال های بی هویت هستند!

شنیده ها حاکی از آن است که سازمان صدا و سیما از سایت آپارات ، آپارات خردسال و  سایت سینمای خانگی آپارات  شکایت کرده است. این در حالی است که محتوی نکته شکایت در تمامی شبکه های اجتماعی، سایت های مشابه خارجی و  شبکه های پیام منتقل کن در نگاه کن کاربران دست به دست می شود.
 
این سرویس های  انتشار دهنده فیلم و  ویدیو که صدا و سیما علیه آنها اقدام کرده است، زمینه بهره گیری از محتوای داخلی عالی را بر بستر شبکه ملی اطلاعات  فراهم می آورند.

 حال پرسش اینجا است که چه کسانی فضای برخورداری از محتوای سالم را به حذف این رسانه ها ترجیح می دهند و شکایت می کنند؟ و چه کسانی به دنبال تضعیف سرویس های داخلی و تقویت  و حمایت از سرویس های خارجی در رسانه ملی هستند؟

فرض کنیم صدا و سیما با این تصور که انحصار صوت و عکس و تصویر را در اختیار دارد، آپارات را که یوتیوب کشورمان است، از فعالیت بازدارد. آیا در چنین حالی، مردمان به شبکه های صدا و سیما به عنوان گزینه جایگرین مراجعه می کنند، یا شبکه های خارجی و کانال های بی هویت و بی نام و نشانی که معلوم نیست چه کسانی اداره شان می کنند، برنده این دعوا خواهند شد؟

در شرایطی که در جهان امروز بحث ازجامعه شبکه ای مطرح  است، درک از شرایط امروز و کوشش هرچه تمام برای بهره گیری از محتواهای عالی داخلی، بسیار حیاتی است و  تلاش های صورت گرفته برای تحقق شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر تولید محتوای بومی نیازمند مشارکت همگانی است نه سنگ اندازی های تملک جویانه.

آیا وقت آن نرسیده است که مسؤولان صدا و سیما، مقتضیات روز را بشناسند و آگاهی بدارند که در سال ۱۳۹۵ و در جهانی تازه میزییم؟! و آیا شأن صدا و سیما به عنوان رسانه ملی، حمایت از فعالان این عرصه است یا تقابل با آنها؟!

عصر کشورمان

______________________

تهیه و تدوین: پروانه ه.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ز غم از گريه نپرداخت به خنده
««« »»»
ماتم زده را داعيه سور نماندست

گلایه صدا و سیما از این شبکه آنلاین!

TT / 33 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال