آموزش آشنایی با مردان + راهکار رابطه با آقایان و پسرها


با دیگران به اشتراک بگذارید

آموزش شناخت مردان + روش ارتباط با آقایان و پسران

مردان از داشتن ارتباط با بانوان گریزانند زیرا بانوان هرگز آگاهی نمیدارند که مردان چه فکری در سر دارند،بسیاری از بانوان اطلاعات ضروری و کافی در خصوص مردان ندارند

آنچه ضروری است شما در رابطه با مردان و روابط صحیح با آنها آگاهی بدارید

بیش از بیست و پنج سال از عمرم را به خنداندن مردمان در رابطه با خودشان، دیگران، اعضای خانواده و دوستان و خیلی مسائل دیگر، از جمله عشق و محبت و روابط میان زن و مرد طی کرده ام. شوخی های من همیشه در واقعیت مسائل ریشه داشته و به نوعی پند و اندرزهایی عاقلانه هم به حساب آمده است، به خصوص شوخی هایی که در رابطه با زندگی و نگاه کردن و یاد گرفتن است. من لطیفه هایم را بر پایه ی افکارم در ذهنم پرورش میدهم و آنها را مستقیم به مردمان نقل میکنیم زیرا به این شکل آنها خیلی راحت با آن ارتباط برقرار می کنند، مخصوصا آن شوخی هایی که در رابطه با روابط زن و شوهر مطرح می شود و در میان مردمان خیلی هوادار دارد. هیچ گاه تصور نمی کردم مردمان این قدر در رابطه با روابط زن و مرد مسأله و مشکل داشته باشند. مردمان خیلی در رابطه با ارتباط و تفکراتشان نسبت به یکدیگر حرف میزنند ولی هیچ راه حل عالی ای برای رفع این مسائل نمییابند. برای اطمینان خاطر باید نقل بکنیم طی این زمان چند مورد را یافته ام که عبارتند از:

الف) بسیاری از بانوان اطلاعات ضروری و کافی در خصوص مردان ندارند،

ب) مردان از داشتن ارتباط با بانوان گریزانند زیرا بانوان هرگز آگاهی نمیدارند که مردان چه فکری در سر دارند،

ج) کلکسیونی از اطلاعات با ارزش جمع آوری کرده ام که قادر هست تمام این مسائل را عوض بکند.

تصویر و عکس تعلیم شناخت مردان + روش ارتباط با آقایان و پسران
تعلیم شناخت مردان + روش ارتباط با آقایان و پسران

این اطلاعات را وقتی که مجری برنامه ی رادیویی «برنامه ی صبح استیو هاروی» بودم، به دست آوردم. هنگامی که برنامه ی من در لس آنجلس مخاطبان خودش را به دست آورد، برنامه ی به نام “از استیو بپرس” تهیه و تنظیم کردم که در ضمن آن بانوان قادر می بودند با من تماس بگیرند و هر پرسشی را در ارتباط با روابط خودشان مطرح کنند. هر پرسشی! حداقل تصور می کردم برنامه ی “از استیو بپرس” برنامه ی طنز خوبی از آب درآید و البته باید نقل بکنیم نخست برنامه که با لطیفه ها و شوخی های من شروع می شد، همین طور بود، ولی طولی نکشید که فهمیدم بیشتر شنوندگان من که تقریبا همگی خانم بودند به شوخی ها و مسائلی که مطرح می شد، به آن شکل که من انتظار داشتم خنده نمیکنند. آنها به چند الگوی مناسب برای حل و رفع مشکلاتشان در زندگی زناشویی، ارتباطات احساسی و دوستی احتیاج داشتند؛ مسائلی از قبیل قرار ملاقات، دوستی، اعتماد و اطمینان، مسائل خانوادگی، امید به آینده، مسائل روحی و روانی، چالشهای قانونی، کهولت و سالخوردگی، فرزندان، برقراری توازن بین کار و خانه و همچنین مسائل تحصیلی، از جمله اصلیترین مسائلی بودند که همه با آن درگیر بودند. و اصلیترین و بیشترین چیزی که ذهن بانوان را به خود مشغول می کرد، موضوع مردان بود.

شنوندگان من واقعا می خواستند یک نفر به سؤالات بسیاری که آنها به خصوص در رابطه با تصحیح روابط بین زن و مرد و مشکلاتشان با مردان در ذهن داشتند، پاسخ بدهد. در بخش “از استیو سؤال بکنی” که بعدها به “نامه های توت فرنگی بیشتر آنها میخواستند مردان عوض شوند و به همان شکلی که بانوان به مردان بیان علاقه و محبت می کنند، به آنها ابراز علاقه کنند. این در واقع اساسی ترین مشکل آنها بود. بیشتر بانوان خواهان زندگی و رابطه ای عاشقانه و عاشقانه بودند. آنها میخواستند مردان نیز مانند بانوان با تمام اشتیاق و حرارت در رابطه با احساساتشان صحبت نام داد، سعی می کردم بانوان را نسبت به برخی حقایق در خصوص مردان آگاه کنم. کنند و انتظار داشتند مردان هم به همان نسبت که آنها برای شان احترام و ارزش قایل بودند، به آنان ارج بنهند. مشکل بسیاری از شنوندگانم که با برنامه ی رادیویی من تماس می گرفتند این بود که قادر نمیبودند رفتار مردان را تلافی کنند. به همین علت آنان از ادامه ی رابطه دلسرد شده بودند و به تعهدات خود عمل نمی کردند و چنین ارتباط ناموفقی موجب سرخوردگی و دلسردی شان شده بود.

هنگامی که شوخی و خنده به پایان می رسید و میکروفن و چراغ های استودیو خاموش می شد، من در این فکر فرو می رفتم که چرا هر روز صبح بسیاری از بانوان چنین سؤالاتی را مطرح می کنند؟ واقعا گیج شده بودم زیرا بیشتر کسانی که با من تماس  می گرفتند، حداقل یک مورد شکایت در خصوص رابطه شان با مردان داشتند، که می توانست پدر، برادر، نامزد، همسر یا دوست آنها باشد. این بانوان با تمام وجود می خواستند آگاهی بدارند که چطور می توانند عشق و علاقه ای را که به دنبالش هستند، یابند. به این نتیجه رسیدم آنها هرگز واقعیاتی را که به دنبالش هستند به دست نخواهند آورد، همان طور که ما مردان به دست نیاورده ایم. با این دیدگاهی که بانوان دارند، هرگز قادر نیستند احساس مردان را درک کنند.

با این فکر، دیگر از شوخی و سر به سر قرار دادن با شنوندگانم دست برداشتم و خیلی جدی با آنها حرف زدم. در میان پاسخ هایم، شروع به افشای مسائلی خاص در رابطه با مردان کردم. به موضوعی اشاره کردم که سالیان سال همه در رابطه با آن بحث و نظرخواهی کرده اند: این که چطور می توان مرد بود. همچنین ساعت های بی شماری با دوستانم که اغلب مرد بودند، حرف زدم. آنها ورزشکار، بازیگر تلویزیون و سینما، کارگزار بیمه، بانکدار، رانندگی کننده ی کامیون، مربی بسکتبال، وزیر، وکیل، سرپرست پیشاهنگی، مدیر فروشگاه، پلیس سابق، زندانی و بله، شیاد و کلاهبردار بودند. یک نت ساده در رابطه با همگی آنها موجود بود و آن هم این بود: “ما جانوران بسیار ساده ای هستیم و همگی به یک شکل مییاندیشیم.”

هنگامی که پاسخ هایم را از این دیدگاه مطرح کردم که مردان چه طرز تفکری در خصوص روابط خود با بانوان دارند، تمام بانوان شنونده ی برنامه ی من متوجه شدند که چرا معضلات آنها در برقراری ارتباط با جنس مخالف این قدر پیچیده به چشم مییاید و در واقع دیدگاه آنها است که باعث می شود قضاوتی عادلانه نداشته باشند. خیلی با سرعت به این بانوان یاد گرفتم نباید انتظار داشته باشند که مردان نسبت به مسائل همان واکنشی را نمایان کنند که آنها انتظار دارند. سپس آنها متوجه شدند که چنانچه با نگاه کردی بازتر به موضوع بینند و مسائل را از دیدگاه مردان و نحوه ی عملکرد و روش های آنان نگاه بکنند، خیلی آسان تر می توانند به خواسته هایشان برسند.

در واقعیت، نصیحت من به آن عده ای که با برنامه ی صبحگاهی رادیو تماس می گرفتند، به تدریج از شکل خنده و شوخی بیرون آمد و مورد توجه بسیاری از مردان و بانوان قرار گرفت. و هنگامی که شروع به نگاشتن کتاب کردم، این سوالها و پاسخ ها توانست به عده ای از بانوان که واقعا مصمم بودند روابط احساسی و دوستی خوبی با جنس مخالف داشته باشند، کمک بزرگی کند. و برای آن دسته از مردانی هم که آماده بودند تا شناخت بهتری نسبت به روابط خود با بانوان داشته باشند، کمک بزرگی بود که متوجه شوند باید از انجام چه کارهایی پرهیز کنند. باید اعتراف کنم که ابتدا واقعا ارزش حقیقی این کتاب را درک نمی کردم. از اینها گذشته، میاندیشیدم چه حتی بیشتر از آن، چطور قادر میبودم این مسائل را به طور جدی مطرح کنم؟ اوه، خدای بزرگ، من که نگارنده نیستم

ولی بعد شروع به تفکر درباره ی روابطی کردم که در طول زندگی ام داشتم. با دوستان مرد و زن خودم، با همکاران و شرکا حرف زدم و هر یک را در گروه خاصی گذاشتم. متوجه تأثیر روابط میان هر یک از مردان شدم و مخصوصا تأثیر آن را روی خودم حس کردم. پدرم؟ او شصت و چهار سال با مادرم زندگی مشترک داشت. مادرم وجود می داری گرانبها برای او بود. و مادرم برای من هم وجود می داری ارزشمند بود و تأثیری بسزا در زندگی ام داشت. همین ارزش به همان اندازه بین من و همسر و فرزندانم وجود دارد. در واقعیت، دخترانم و توجه به آینده ی آنها مرا واداشت که این کتاب را به رشته ی تحریر درآورم. آنها بزرگ خواهند شد و مانند خیلی از بانوان دیگر آرزوها و خواسته هایی خواهند داشت؛ همسر و چند بچه، خانه و زندگی گرم و صمیمانه ی خانوادگی، عشق حقیقی… و من با تمام وجود می خواهم که فرزندانم از لغزشات و راهنمایی های غلط و افکار واهی دور باشند و با فکری روشن و باز وارد بازی احمقانه ای شوند که مردان از روی خودخواهی و زیاده خواهی و طمع به وجود میآورند. ولی امیدوارم همسری نصیب آنها شود که مرد باشد، آن طوری که خداوند خواهان خلقت چنین وجود می داری بود. آگاهی میدارم که تمام بانوان به شنیدن یک صدا احتیاج دارند، صدای کسی که خواهان خلقت به آنها یاری رساند تا نقاب چهره ی مردان را از صورتشان حذف بکند و بدین آنها بتوانند به معنای واقعی فرد مورد نظرشان را بشناسند. امیدوارم بتوانم آن شخصی باشم که از پشت این دیوارهای کاغذی به شما نقل بکنیم آمده ام تا اسراری را برای تان بازگو کنم؛ اسراری حقیقی در رابطه با ما مردان؛ مسائلی که آرزو داریم شما آنها را آگاهی بدارید، ولی چنانچه واقعیت را بخواهید، اصلا تمایلی نداریم این اسرار لو داده شود، چرا که در این صورت بازنده ی یا اصلی ما هستیم.

در واقعیت، کتاب “مانند زن رفتار کن، مانند مرد فکر کن”، یک نوع کتاب بازی است. امیدوارم زنهای محترم با مطالعه ی این کتاب بتوانند مارک ۵ یا این بازی شوند. دلم میخواهد هر خانمی که خواهان رابطهای مستحکم و دوستانه است ولی آگاهی نمیدارد چطور آن را به وجود آورد، و آن عده ای که هم اکنون ارتباط دوستی یا زناشویی دارند ولی میخواهند آن را بهبود ببخشند، تمام آنچه را در رابطه با مردان آگاهی می داشتند از ذهن خارج کنند، تمام راه ها و روش ها را از ذهنشان زدایند، حتی تمام آنچه را مادرشان به آنها نقل کرده است، یا تمام چیزهایی را که دوستانشان به آنها یاد گرفته اند؛ تمام پندها و نصیحت هایی را که در کتاب ها و مجلات خانواده خوانده اند، همه را از ذهن بیرون کنند.

در این کتاب متوجه خواهید شد که مرد حقیقی چه کسی است. آنچه مردان به آن امیدوارند این است که شما به نصایح و پندهای زنانی گوش دهید که خودشان هم مانند شما به طرز تفکر مردان پی نبرده اند. کتاب حاضر این موضوع را در زندگی شما عوض خواهد کرد. چنانچه متاهل هستید و قصد دارید همه چیز تحت مهار و قدرت شما درآید، چنانچه به تازگی با شخصی آشنایی پیدا کرده اید و میخواهید اطلاعات بیشتری در خصوص او به دست آورید، کتاب خوبی را برای مطالعه برگزیده اید. یا چنانچه از روابط خود خسته شده اید، از شما می خواهم که از این کتاب به عنوان یک ابزار بهره گیرید و از قواعد و قوانین و دیدگاه های موجود در آن برای موفقیت در این بازی استفاده بکنید. این کتاب هرگز کهنه نخواهد شد و خوب ترین راهنما برای داشتن روابطی سالم و صحیح است. چون به من اعتماد کرده اید، باید نقل بکنیم تمام کتاب های بازی که شما تاکنون از آن بهره میگرفتید، همگی از مد افتاده و کهنه هستند و روش های آنها برای مردان به روز کارگر نمی شود. در واقع بزرگ ترین نقشی که در ذهن دارید و میخواهید آن را ایفا کنید، این است به مکانی برسید که بتوانید مرد خود را عوض کنید و این بدترین و اشتباه ترین روش ایفای نقش و بازی است. چرا؟ چون بانوان هرقدر هم از لا به لای مجلات رنگی مختلف جیغ بزنند، در برنامه های تلویزیونی اعلام کنند و… فقط و فقط این را آگاهی بدارید مردان موجوداتی غیرقابل تغییر هستند. هرقدر هم شما برای آن مرد خوب باشید و به او خوبی کنید، تا وقتی که نفهمید ساختار او کدام است، چه چیزی او را مشتاق می کند و به او انگیزه می دهد، چه چیزی باعث نشاط او می شود و این که چطور شما را دوست دارد، از دست نیرنگ و فریب های مرد در این بازی در امان نخواهید بود.

ولی با این کتاب، شما وارد ساختار فکری مردان می شوید و مرد زندگی تان را بهتر می شناسید. در نتیجه قادر هستید بازی را در دست خود بگیرید و آن طور که دوست دارید، بازی کنید و به رویاهایتان برسید و از همه مهم تر، پیش از این که مرد زندگی تان بخواهد حرکتی کند، شما به نحوه ی کارها و بازی هایش پی می برید و خیلی با سرعت قادر هستید مقابله به مثل کنید.

بنابراین مانند زن رفتار کنید و مانند مرد اندیشید.

****نظر يادتان نرود****

نگارش توسط: خجسته ز.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گويی از صحبت ما نيک به تنگ آمده بود
««« »»»
بار بربست و به گردش نرسيديم و برفت

آموزش آشنایی با مردان + راهکار رابطه با آقایان و پسرها

TT / 298 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات