http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مطالعه تاریخ معاصر گیلان شکاف بین نسلی آیندگان را پرمی کند

مطالعه تاریخ معاصر گیلان شکاف بین نسلی آیندگان را پرمی کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

مطالعه تاریخ معاصر گیلان شکاف بین نسلی آیندگان را پرمی کند

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: مطالعه آثار انتشار یافته از تاریخ معاصر گیلان می‌تواند قسمتی از شکاف عمیق بین نسل‌ها را در بین آیندگان پر کند.

عکس   مطالعه تاریخ معاصر گیلان شکاف بین نسلی آیندگان را پرمی کند

محمد پرحلم در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: مطالعه آثار انتشار یافته از تاریخ معاصر گیلان علاوه بر منافع فرهنگی که برای مردم عصر حاضر دارد می تواند شکاف بین نسل ها را برای آیندگان پر کند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان با اشاره به تغییر سیاست های حوزه هنری از "برنامه محوری" به "تولید محوری" گفت: ما توان خود را به سوی تولید کتاب، آلبوم موسیقی و فیلم در حیطه های مختلف در سطح ملی و استانی قرار دادیم.

پرحلم با اشاره به سیاست های "برنامه محور" حوزه هنری در ۸ سال گذشته بیان کرد: در گذشته در هر استان به طور سالانه بین سه تا پنج جشنواره برگزار می شد که تعداد این جشنواره ها در برخی استان ها حتی بیشتر بوده است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان افزود: برگزاری جشنواره های استانی در نقاط مختلف کشور مستلزم به کارگیری نیرو و هزینه بسیار بود لذا برگزاری این جشنواره های ملی و استانی کاهش یافت.

وی درباره برگزاری جشنواره های ملی در سطح کشور گفت: حوزه هنری در بخش فیلم در سطح کشور دو جشنواره مهم برگزار می کند که "جشنواره رویش" هر دو سال یکبار و "جشنواره فیلم "100 سالانه در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان در ارتباط با برگزاری جشنواره های استانی بیان کرد: در استان گیلان "جشنواره از ایده تا بداهه" به صورت سالیانه در حال برگزاری است که مهرماه امسال هفتمین دوره آن در مدت ۴ روز برگزار شد.

وی با اشاره به "جشنواره از ایده تا بداهه" امسال افزود: ۱۳۵ نفر در این جشنواره شرکت کردند که ۳۴ نفر به بخش نهایی راه پیدا کردند و در مراسم اختتامیه جشنواره از برگزیده های استعدادهای جوان و هنرمندان قدردانی شد.

پرحلم اعلام کرد: در مراسم اختتامیه "جشنواره از ایده تا بداهه" از سه کتاب رونمایی شد که عناوین آنها "تئاتر گیلان" نوشته علیرضا پارسی، "طرح انسان واره مشوش" نوشته یوسف فخرایی و "روزگار حبیب" نوشته حامد اخباری است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان اعلام کرد: کتاب های مختلفی در حوزه تاریخ شفاهی گیلان در حال انتشار است از جمله کتاب "مسافر تاریخ" که خاطرات عزیز طویلی نویسنده کتاب "تاریخ جامع بندرانزلی" است.

پرحلم اظهار کرد: از کتاب های در دست انتشار در حوزه تاریخ شفاهی از کتاب "رودخانه های کوچک چپرپرد" می توان نام برد که خاطرات دو شهید از روستای چپرپرد گیلان با نام های شهید "بهمن خاتمی" و "شهید میرجبار عزیزی" است.

وی در حوزه تاریخ شفاهی از دو کتاب در دست چاپ دیگر با نام های "رقص روی یک پا" خاطرات اسماعیل یکتایی لنگرودی، جانباز ۷۰ درصد و "تکیه ای بر آسمان" خاطرات اکبر صیاد بورانی، خلبان آزاده ای که از سال ۵۹ تا ۶۹ در اسارت به سر می برد نام برد.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان با بیان اینکه در حوزه نهضت جنگل چند کتاب در حال آماده سازی است بیان کرد: روزنامه جنگل برای نخستین بار به شکل تخصصی به صورت نمایه نویسی آماده به چاپ است.

پرحلم اظهار داشت: "کتابشناسی نهضت جنگل" نیز از دیگر کتاب های در حال آماده سازی حوزه نهضت جنگل است که صفحه آرایی آن انجام شده و به زودی به انتشار می رسد.

وی در ارتباط با سیاست برنامه های حوزه هنری گیلان تصریح کرد: با انتشار آثار تاریخ معاصر گیلان و مطالعه آثار انتشار یافته، ضمن بهره مندی مردم عصر حاضر، شاهد پر شدن شکاف های عمیق بین نسل ها برای آیندگان خواهیم بود.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان با بیان اینکه برنامه های اجرایی امسال به مانند سال گذشته بر اصل "تولید محوری" استوار است گفت: ممکن است تفاوت هایی در نوع تولید و نگرشی که به تولید داریم مشاهده شود.

پرحلم با اشاره به "تولید محوری" در حیطه فرهنگ و تمدن، تاریخ شفاهی و انتشار آثار گنجینه هایی که در حال حاضر دارا هستیم خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک رسانه ها فرهنگ مطالعه این آثار، بسط و گسترش یابد.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد

گردآورنده: سالومه .ی

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ترسم که اشک در غم ما پرده در شود
««« »»»
وين راز سر به مهر به عالم سمر شود

مطالعه تاریخ معاصر گیلان شکاف بین نسلی آیندگان را پرمی کند

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رفتارهای دختر باجناقم مرا از خود بیخود کرد
فروش قصر رویایی برد پیت و آنجیلنا جولی +عکس
تصاویر حاشیه های سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی
توصیه‌هایی به زائران اربعین
9 عادت اشتباهی که برای رسیدن به موفقیت باید ترک کنید
استخدام کارگر جهت کار در کارخانه لوازم خانگی
دمنوش بابونه با یک دنیا خواص و فایده
تقلب از نوع منصوریان + عکس
توالت های که تا به حال ندیده اید +عکس
حمله خرس به جوان لرستانی +عکس
ظریف و کری حتي از همسرانشان بيشتر با هم حرف مي‌زدند!
نقاشی های دیدنی روی بدنه ماشین
خلاقیت: تمامی اتومبیل ها باید از مجاز یورو ۴ تبعیت کنند / افت معافیت معاینه فنی خودرو ها از ۵ سال به دو سال
استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری و اداری
خون کی روش به جوش آمد
بارش اولین برف پاییزی در اردبیل +عکس
استخدام شرکت ها در سال ۹۵
مهمان سرزده وناخوانده که میگن یعنی این !!
استقلال قطعا، پرسپولیس شاید!
بازیگران و عوامل فیلم سینمایی متولد 65 در اکران خصوصی +عکس
تبلیغات