۲۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت دانه روغنی "کلزا" می رود


با دیگران به اشتراک بگذارید

۲۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت دانه روغنی "کلزا" می رود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت دانه روغنی کلزا می‌رود.

عکس   ۲۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت دانه روغنی "کلزا" می رود

حبیب جهانساز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اینکه کشت کلزا در چند سال اخیر در گیلان رونق یافته است اظهار داشت: امسال حداقل ۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت کلزا می رود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ظرفیت های مطلوبی در تولید دانه روغنی کلزا در استان فراهم است افزود: هزار و ۹۷۵ هزار هکتار از اراضی استان برای کشت کلزا شناسایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشت دانه روغنی کلزا در بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان گیلان آغاز شده است خاطرنشان کرد: ۶ تن بذر کلزا سهیمه کشت این محصول در استان گیلان است.

جهانساز با تاکید بر اینکه تاکنون بیش از ۳ تن بذر به استان گیلان اختصاص یافته است بیان کرد: تاکنون بیش از ۵۶۰ تن بذر کلزا در بین کشاورزان سراسر استان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه به اندازه کافی بذر محصول مذکور در استان فراهم است افزود: تلاش است با کشت کلزا در فصول پاییز و زمستان به افزایش درآمد کشاورزان کمک شود.

وی کشت کلزا در مناطق بالادست را در تناوب با کشت گندم و جو عنوان و اعلام کرد: کشت محصول مذکور در اراضی پایین دست به عنوان محصولی جدید در کنار دیگر محصولات برای کشاورزان تعریف می شود.

جهانساز با بیان اینکه کشت کلزا در اراضی شالیزاری استان گیلان امسال به صورت پایلوت اجرا می شود تصریح کرد: کشت نشایی این محصول به طور آزمایشی در استان انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: شهرستان های رودبار، سیاهکل، املش، تالش، رودسر و بندرانزلی شهرستان های شاخص استان گیلان در کشت محصول کلزا هستند.

**ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارنده: سياوش م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دعای صبح و آه شب کليد گنج مقصود است
««« »»»
بدين راه و روش می‌رو که با دلدار پيوندی

۲۵۰۰ هزار هکتار از اراضی گیلان زیر کشت دانه روغنی "کلزا" می رود

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات