سوال و جواب هایی در مورد سر ناخوشی در حاملگی (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ هایی در مورد سر درد در بارداری

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس سوال و پاسخ هایی در رابطه با سر درد در حاملگی

یکی از مرسوم ترین انواع سردرد در زمان حاملگی سردرد تنشی است

سردرد در زمان حاملگی کاملا مرسوم است، مخصوصا در اوایل حاملگی که بدن شما در حال تطابق خود با شرایط تازه می باشد.در حالیکه هنوز علل قرار می داری سردرد در حاملگی مشخص نیست ولی به احتمال بالا با نوسانات در هورمون ها و تغییرات در گردش خون در رابطه می باشدد.

یکی از مرسوم ترین انواع سردرد در زمان حاملگی سردرد تنشی است، و در صورتیکه شما به این نوع سردرد حساسیت دارید احتمالن خود باعث آزار داده شدن بیشتر شما در زمان حاملگی خواهد شد. سردرد تنشی شبیه درد مبهم و ثابت در هر دو طرف سر یا پشت گردن احساس می شود.

میگرن در حاملگی چطور است؟
میگرن نیز در حاملگی نسبتاً مرسوم می باشد و در حدود ۱۶ درصد از بانوان در طول اولین حاملگی خود با درد میگرن روبرو هستند، این نوع درد با سردرد تنشی در حاملگی فرق میدارد. میگرن معمولا باعث درد ضرباندار، در یک طرف سر می گردد و دیگر علائم میگرن شامل تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و سر و صدا در این زمان می باشد. در حدود دو سوم از بانوان که در پیش از حاملگی میگرن داشتند بخصوص آنهایی که درد میگرن آنها با دوره عادت ماهانه آنها در رابطه است در زمان حاملگی با بیشتر شدن این معضل روبرو می گردند.

آیا برای سردرد من در زمان حاملگی علل دیگری وجود دارد؟
سردرد در حاملگی همیشه به خود زمان حاملگی وابسته نیست و گاهی علل دیگری وابسته به سبک زندگی دارد، که برخی از این علل را مشاهده می نمایید.

بالا و پایین بردن مصرف کاففئین
داشتن استرس و احساس خستگی (لطفاً مقاله تندرست روان در حاملگی را مطالعه نمایید)
کاهش داده شدن آب بدن و احساس گرسنگی
آلرژی به فصل و یا غذای خاص
آنفولانزا یا سرماخوردگی

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس سوال و پاسخ هایی در رابطه با سر درد در حاملگی

حدود ۱۶ درصد از بانوان در طول اولین حاملگی خود با درد میگرن روبرو هستند

آیا قادر هستم مسکن برای تسکین سردرد خود در حاملگی مصرف نمایم؟
استامینوفن یا همان پاراستامول در حاملگی جایز است و قادر هست در موارد سردرد در حاملگی به کار گرفته شود با این وجود پیشنهاد داده شده تا آنجا که لازم نشده از مصرف آن خود داری کنید. در صورتی که استامینوفن مددی به کاهش دادن سردرد شما در حاملگی ننمود، با پزشک خود تماس بگیرید و از او کمک بخواهید. آسپیرین نباید در حاملگی مصرف گردد مگر این که با نصیحت دکتر شما صورت پذیرد.در سه ماهه نخست و سه ماهه سوم حاملگی مصرف ایبوپروفن قادر هست باعث سقط جنین و یا به تأخیر افتادن زایمان گردد، ولی این ریسک در سه ماهه دوم حاملگی کمتر می باشد.

آسپیرین تنها و تنها باید در صورت توصیه پزشک در زمان حاملگی مصرف گردد. آسپیرین و بعضی از داروهای ضد التهاب، امکان می دارد برای برخی از آزردگی های حاملگی توسط پزشک تجویز گردد ولی برای سردرد در حاملگی تجویز نمی گردد.

آیا درمان های میگرن در حاملگی بدون خطر می باشند؟
خوب تر است برای هر نوع روش درمانی که مد نظر دارید و یا به شما پیشنهاد داده شده است با پزشک خود مشورت نمایید، در این صورت امکان می دارد پزشک به شما چیزی دیگری بجای آن تجویز کند مانند داروها ضد تهوع ، ولی بخاطر داشته باشید، سعی خود را در مصرف هرچه کمتر دداروها در دوزهای پایین در زمان حاملگی داشته باشید.

آیا چیز دیگری برای کمک به سردرد در حاملگی وجود دارد؟
درکل برخورد با سردرد در حاملگی به هیچ وجه آخر خنده و یا سرگرم کننده نیست، ولی در صورتیکه استامینوفن مددی به کاهش دادن سردرد شما نکرد، راه دیگری برای آزمایش کردن وجود دارد، خوابیدن بیشتر ودوری کردن از استرس احتمالی. بعضی از زنهای حاملگی متوجه شدن با گذاشتن کیسه کمپرس آب گرم بر روی پیشانی خود به کاهش دادن و تسکین سردرد خود قادر هستند کمک زیادی نمایند. مشتمال و ماساژ سر و یا مالش دادن نقاط حساس نبض دار سر قادر هست برای شما مفید باشد. مطمئنا انجام مشتمال و ماساژ حرفه ای به تخلیه استرس بدن شما در حاملگی و تسکین درد های شما کمک زیادی خواهد کرد

چه زمان من باید بخاطر سردرد به پزشک مراجعه کنم؟
اکثر سردرد های حاملگی ناخوشایند ولی در عین حال بی خطر می باشند. با این حال اگه شما با علائم دیگری چون تاری دید، استفراغ شدید و تورم ناگهانی و التهاب مواجه شدید فوراً با پزشک خود مشورت نمایید.

-براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

تهیه کننده: شبنم ب.

بارداری و زایمان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به بوی نافه‌ای کاخر صبا زان طره بگشايد
ز تاب جعد مشکينش چه خون افتاد در دل‌ها

سوال و جواب هایی در مورد سر ناخوشی در حاملگی (۲ عکس)

TT / 159 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال