موشک های سپاه، دکترین نبرد متقارن و راهبرد های پیچیده دشمنان ایران را مختل می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

موشک های سپاه، دکترین نبرد متقارن و راهبرد های پیچیده دشمنان ایران را مختل می کند

خبرگزاری فارس: موشک‌های سپاه، دکترین نبرد متقارن و راهبرد‌های پیچیده دشمنان کشورمان را مختل می‌کند

نشریه مخصوص بررسی تحولات منطقه نگاشت: نیروهای سپاه مدافعان انقلاب اسلامی و موشک‌های آن‌ها اساس راهبرد پاسداری ای و بازدارندگی مستحکم این کشور را شکل می‌دهند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نشریه «عرب ویکلی» چاپ لندن در گزارشی با اشاره به تحریم های تحمیلی علیه صنایع ارتشی کشورمان در سی و اندی سال گذشته و تلاش برای رهایی از وابستگی مطلق به تسلیحات غربی نگاشت: چین که تجهیزات راهبردی تری چون موشک های کروز را به کشورمان رحلت کرده به فروش رساند، نقش اساسی را در پایه ریزی برنامه موشکی بومی کشورمان ایفا کرد.

بر این اساس، برنامه موشکی کشورمان که اساس راهبرد پاسداری ای و بازدارندگی این کشور را شکل می دهد وقتی به وجود آمد که این کشور هنر مهندسی معکوس در ساخت موشک و تجهیز شدن به منابع گوناگون را فرا گرفت.

این نشریه در ادامه به رویکرد دیگر کشورمان که نبرد نامتقارن است،اشاره کرد و عنوان داشت: اتخاذ این راهبرد و ایجاد عرصه نبرد پیچیده باعث دشواری عملیات پایدار دشمنان کشورمان می شود. در چنین دیدگاهی که می توان اتحاد منطقه ای کشورمان با حزب الله لبنان، حماس در فلسطین و حوثی های یمن را به طور درستی از منظر یک راهبرد ارتشی و توانایی نبرد نیابتی درک کرد.

در انتهای این گزارش آمده است: نیروهای اصیل ارتش چون نیروی هوایی و دریایی بازتاب تواناییهای کامل ارتشی کشورمان نیستند و از لحاظ کمیت و کیفیت محدودیت هایی دارند اما با تفسیر کامل می توان متوجه شد که بخش پاسداری ای و بازدارندگی کشورمان مستحکمند و نیروهای سپاه مدافعان انقلاب اسلامی، موشک های آن ها و دکترین همراهی با عوامل غیردولتی منطقه آن ها را مبدل به یکی از پیچیده ترین تهدیدهایی می نماید که یک کشور قادر هست با آن مقابل خوب تری رقبایش خودنمایی کند.

—با تشکر از انتخاب شما—

تهیه از : درسا ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لذت داغ غمت بر دل ما باد حرام
««« »»»
اگر از جور غم عشق تو دادی طلبيم

موشک های سپاه، دکترین نبرد متقارن و راهبرد های پیچیده دشمنان ایران را مختل می کند

TT / 52 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال