آمریکا ویرانگر کشورها و ملت ها است و تمایلی به وجود کشورهای قوی در جهان ندارد


با دیگران به اشتراک بگذارید

آمریکا ویرانگر کشورها و ملت ها است و تمایلی به وجود کشورهای قوی در جهان ندارد

خبرگزاری فارس: آمریکا ویرانگر کشورها و ملت‌ها است و تمایلی به وجود کشورهای قوی در دنیا ندارد

وبسایت فرانسوی «مدیاپارت» طی گزارشی حول اهداف واقعی سیاست خارجی واشنگتن، آمریکا را کشوری ویرانگر شناسایی و اعلام کرد که ایالات متحده به هیچ‌وجه تمایلی به ظهور و وجود کشورهای توانا ندارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وبسایت فرانسوی پرمخاطب «مدیاپارت» طی گزارشی اطراف اهداف واقعی سیاست خارجی آمریکا نوشت: آمریکا مخرب کشورها و ملت هاست و حقیقت تلخ و حزن آلود در خصوص آن این است که ایالات متحده در واقع هیچ تمایلی برای مدد به ساخت کشورهای توانا در منطقه خاورمیانه یا سایر نقاط دنیا ندارد و بالعکس اهداف واقعی آن کاملا مغایر با آن چیزیست که در ظاهر ابراز می کند.

در پی هجوم آمریکا به کشور عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی به عنوان بدترین تهاجم بعد از هجوم مغول ها به این کشور در سال ۱۲۵۸ که طی آن شمار بسیاری از عراقی ها مجبور به ترک خانه و کاشانه خود در بدترین شرایط ممکن شدند، مباحث بسیاری در خصوص هدف «ملت سازی» دولت جورج بوش در رسانه ها پدید آمد اما آنچه باید به آن دقت داشت این است که اگرهم چنین هدفی موجود بوده، خیلی زود به دست فراموشی سپرده و از آن صرفنظر شد و بعد از آن تقریبا هرگز از واژه «ملت سازی» به عنوان هدف سیاست خارجی آمریکا نام برده نشد.

حقیقت تلخ و حزن آلود در این خصوص آن است که آمریکا واقعا تمایلی برای مدد به ساخت کشورهای توانا در خاورمیانه یا سایر نقاط دنیا ندارد و بالعکس همانطور که بارها و بارها در کشورهایی همچون یوگسلاوی، سودان، لیبی، یمن، کشور سوریه، سومالی و اوکراین شاهد بوده ایم، هدف سیاست خارجی آمریکا تخریب بیش از بیش تهاجمی و بالکانیزه کردن کشورهای غیروابسته و مستقل بوده است. با این وجود بسیار حائز اهمیت است که آگاهی بداریم این هدف چیز تازه ای نیست.

در واقع «دونگ چون کیم» کارشناس حقوق بشر از کره جنوبی نیز که تفسیرها و متنهایی درخصوص جنگ آمریکا در کره طی سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ دارد، نقل میکنید که حتی در آن زمان نیز ملت سازی از کشورهای دنیا سوم اقدامی براندازانه بود که می بایست سرکوب می شد.

به نقل کرده وی دولت آمریکا تمایل به ساختن یک ملت مستقل را به عنوان توطئه کمونیستی تفسیر کرد و بنابراین مسئولیت کشته شدن افراد بی گناه از جمله در جریان کشتار «مای لی» (واقعه ای در روز ۱۶ مارس ۱۹۶۸ میلادی در جریان جنگ ویتنام که طی آن ۳۴۷ تا ۵۰۴ شهروند غیرنظامی جمهوری ویتنام جنوبی توسط سربازان واحد گردان سوم تجسسی ارتش آمریکا به قتل رسیدند) در ویتنام را پذیرفت.

علاوه بر این به لطف جنگ آمریکا در کره نیز، این کشور امروز کشوری است که به دو بخش تقسیم شده و چشم انداز اتحادی میان بخش های آن در آینده نزدیک وجود ندارد. در واقع می توان گفت که جنگ آمریکا پُلی برای اتصال شکل کهنه قتل عام تحت استعمار و اشکال جدید تروریسم دولتی و کشتار سیاسی طی جنگ خنک است و کشتارهای صورت گرفته از سوی نظامیان آمریکایی طی جنگ کره نمایانگر آغاز مداخلات ارتشی آمریکا در دنیا سوم به قیمت کشته شدن عده زیادی بودند.

هدف آمریکا در ویتنام تخریب تمامی چشم اندازهای ایجاد یک کشور مستقل دست نخورده بوده است. «ژان پل سارتر» در چارچوب گزارش مربوط به دادگاه بین المللی جنایات جنگی که خود و «برتران راسل» بعد از جنگ ریاست آن را بر عهده داشتند، نوشت: «آمریکا انتخابی دشوار را جلو روی ویتنامی ها گذاشت و از آنها درخواست که یکی از این دو گزینه را برگزینند؛ اول پذیرش کاپیتولاسیون که در آنصورت کشور به دو بخش تقسیم می شد که اداره نیمی از آن به دست آمریکایی ها می افتاد و دوم تسلیم شدن در برابر نابودی نسبتا کامل و تن دادن به آنکه حتی در رابطه با اول که در آن کشور به دو کشور مستقل تقسیم می شد، وحدت ملی ویتنام به لحاظ ظاهری و فیزیکی از بین نمیرفت اما این کشور دیگر از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موجودیت نداشت.

البته در رابطه با آخر، ویتنام از نابودی فیزیکی، همانطور که آگاهی میداریم ویتنامی ها تسلیم نشدند و بنابراین از تخریب نسبتا کامل کشورشان به دست آمریکا عذاب میکشند. در همین زمان آمریکا برای القای حسن نیت خود اقدام به بمباران کامبوج و لائوس نیز کرد و آنها را به عصر حجر ارجاع داد.

برای درک هدف پشت صحنه اقدامات خشونت آمیز و مخرب آمریکا، نیاز به جستجو و کاوش در دوردست ها نیست و بررسی بیانات سیاسی «جورج کنان» طراح سیاستهای راهبردی کشور آمریکا در سال ۱۹۴۸ بعد از جنگ آمریکا کفایت می کند.

وی نقل کرده است: زمانیکه از «رهبری» در آسیا سخن می گوییم باید بسیار مراقب و محتاط باشیم. ما ۵۰ درصد از ثروت دنیا را در اختیار داریم اما تنها ۶.۳ درصد از جمعیت کل دنیا را داریم. این اختلاف بخصوص میان ما و مردمان آسیا مشهود و تاحدی زیادی محسوس است و در چنین شرایطی نمی شود از مورد خشم و حسادت قرار گرفتن در امان بود اما وظیفه واقعی ما این است که مدلی از روابط را نقش ریزی کنیم که در نتیجه آن بتوانیم موضع اختلاف و خوب تری خود را بدون وارد آمدن هرگونه ضرر و آسیبی به امنیت ملی خود حفظ کنیم. در این راستا ما باید از هرگونه احساساتی گریه کن و خیالبافی اجتناب کرده و توجه خود را پیوسته بر اهداف ملی سه سوته خود متمرکز کنیم و نباید خود را گول بزنیم.

مدیاپارت ادامه داد: آمریکا در حال حاضر تنها ۵ درصد از جمعیت دنیا را در خود گنجانده حال آنکه ۲۵ درصد از منابع دنیا را به کار میبرد. طبق گزارش اخیر نشریه علمی «ساینتیفیک آمریکن»، آمریکا با داشتن کمتر از ۵ درصد جمعیت دنیا، یک سوم کاغذ، یک چهارم نفت، ۲۳ درصد زغال سنگ، ۲۷ درصد آلومینیوم و ۱۹ درصد مس دنیا را به کار میبرد اما آنچه باید در این میان به آن توجه داشت این است که تنها راهی که آمریکا می تواند از طریق آن به این اهداف خود دست یابد، نابودی و برطرف کردن ظرفیت ها و توان کشورهای مستقل در پاسداری از خود و محافظت از منابعشان در برابر غارت های بیگانگان است. به همین علت است که آمریکا با اسف بارترین نیروهای دنیا برای تخریب و ویرانی کشورهای مستقل دنیا همبازی می شود.

بطور مثال آمریکا بعد از سال ۱۹۹۶ اقدام به حمایت از نیروهای روآندا و اوگاندا برای هجوم به جمهوری کنگو کرد و در نتیجه آن منابع طبیعی این کشور بطور غیرقابل باوری از بین رفت.

در خصوص منطقه خاورمیانه، آفریقای شمالی و افغانستان نیز آمریکا با عربستان سعودی و نیروهای افراط گرایی که البته آنها را تروریست خطاب می کند، تشکیل اکیپ داده تا اقدام به نابودی و نابود کردن کشورهای لائیک کند و این دقیقا همان کاریست که آمریکا پیش از این نیز در کشورهای دیگری همچون افغانستان با هدف نابودی آنها به انجام رسانده است.

–با تشکر از حسن انتخاب شما–

گردآورنده : شهداد ه.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ببين که سيب زنخدان تو چه می‌گويد
««« »»»
هزار يوسف مصری فتاده در چه ماست

آمریکا ویرانگر کشورها و ملت ها است و تمایلی به وجود کشورهای قوی در جهان ندارد

TT / 133 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال