شورای امنیت، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را محکوم کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

شورای امنیت، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را محکوم کرد

خبرگزاری فارس: شورای امنیت، آزمایش موشکی تازه کره شمالی را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل با محکوم کردن آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی، تأکید کرد این اقدام هر چندین ناموفق اما به افزایش تنش‌ها در منطقه دامن می‌زند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در روز شنبه را محکوم کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، شورای امنیت حین محکوم کردن این اقدام تازه کره شمالی تأکید کرد، چنین اقداماتی به تنش ها در منطقه دامن زده و به ایجاد سیسم تسلیحات اتمی در این کشور آسیایی یاری میرساند.

بر اساس این گزارش، ارتش ایالات متحده یک پرتاب موشک بالستیک میان برد ناموفق توسط کره شمالی را در روز شنبه گذشته تصویب کرده بود.

شورای امنیت در بیانیه ای اعلام کرد: «اعضای شورای امنیت این مسئله را که کره شمالی در شرایطی که مردمان این کشور در شرایط بسیار دشواری به سر میبرند، ما پیونگ یانگ منابع در اختیار خود را در جهت ساخت موشک های بالستیک هزینه می کند، بسیار تأسف بار آگاهی میدارد».

اعضای شورای امنیت علاوه براین، در این بیانیه متعهد شدند که اقدامات قابل توجه و بیشتری را علیه کره شمالی صورت دهند.

در حال حاضر پیونگ یانگ به خاطر امتحانات موشکی و اتمی متعدد خود، تحت تحریم های بین المللی است. کره شمالی پنجمین آزمایش اتمی خود را در تاریخ ۹ سپتامبر به انجام رساند و از آن وقت تا کنون ایالات متحده و چین در حال مذاکره روی قبل نگار قطعنامه تازه شورای امنیت برای مجازات پیونگ یانگ بوده اند.

*****************************************

متن از : شاهرخ ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده نوش از جام عالم بين که بر اورنگ جم
««« »»»
شاهد مقصود را از رخ نقاب انداختی

شورای امنیت، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را محکوم کرد

TT / 40 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال