رویترز: منصور هادی آتش بس ۷۲ ساعته در یمن را پذیرفت


با دیگران به اشتراک بگذارید

رویترز: منصور هادی آتش بس ۷۲ ساعته در یمن را پذیرفت

خبرگزاری فارس: رویترز: منصور هادی آتش‌بس 72 ساعته در یمن را پذیرفت

منابع خبری اعلام کردند که «منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن، آتش‌بس ۷۲ ساعته را پذیرفته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، «منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن که با فرار به عربستان سعودی عامل عمده به راه افتادن جنگ علیه یمن بوده است، آتش بس ۷۲ ساعته را پذیرفته است.

«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان که کشورش جنگ تمام عیاری را علیه مردمان یمن به راه انداخته، روز دوشنبه مدعی شد کشورش به دنبال آتش بس در یمن است.

شنبه دوهفته گذشته عربستان با هجوم به سالن بزرگی در صنعاء که محل برگزاری مهمانی ختم پدر وزیر دفاع یمن بود، سبب کشته شدن نزدیک به ۲۰۰ نفر و زخم بیش از ۷۰۰ نفر شد.

با این وجود، درست دو هفته پس از این اتفاق، کمیته ای که عربستان برای تحقیق و بررسی جنایت صنعا تشکیل داده بود خلال تمجید از آنچه همکاری عربستان نامیده بود اعلام کرد که ستادکل ارتش یمن [بخش وابسته به هادی] با دادن اطلاعات غلط مسبب وقوع این فاجعه شده است.

پس از پخش بیانیه کمیته عربستان برای تحقیق در خصوص جنایت صنعا و مسئول آگاهی داشتن ارتش تحت فرمان دولت «هادی» در این حادثه، اختلافات دولت مستعفی یمن و ریاض بالا گرفت.

«عبدالعزیز جباری» یکی از اعضای دولت مستعفی هادی به این اقدام عربستان واکنش نمایان کرد و با هجوم به فرماندهان ائتلاف عربی-سعودی اعتراف کرد عربستان در یمن مرتکب جرایم و جنایت های جنگی شده و اضافه کرد هادی و نیروهای تحت امر او هیچ دخالتی در حادثه صنعا نداشتند به همین علت خوب تر است ائتلاف مسئولیت خود را بر عهده بگیرد.

_____________________

تهیه و تدوین : مژده ل.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبر کن حافظ که گر زين دست باشد درس غم
««« »»»
عشق در هر گوشه‌ای افسانه‌ای خواند ز من

رویترز: منصور هادی آتش بس ۷۲ ساعته در یمن را پذیرفت

TT / 32 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال