گام بلند کشور چین در راستای ترقی ایستگاه فضائی در مدار زمین خبر عکسی از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11


با دیگران به اشتراک بگذارید

گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین گزارش تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11

عکس شماره ۱ ⇩
عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11
سیناپرس: روز پیش عملیات پرتاب فضاپیمای سرنشین دار شنژو ۱۱ با موفقیت از مرکز فضائی جیو کوان در استان گانسوی چین انجام شده و دو فضانورد این کشور به آزمایشگاه و ایستگاه فضائی چین در مدار زمین رسانده شدند.

سازمان فضائی چین دو فضانورد خود را با هدف توسعه و تکمیل آزمایشگاه فضائی Tiangong-2 به وسیله  فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou-11 به ماموریت اعزام کرد. این ماموریت صبح روز پیش و با موفقیت انجام شد.

دو فضانورد چینی به نام های جینگ های پنگ ۵۰ ساله و چن دونگ   ۳۸ ساله روز پیش و طی مهمانی ای مخصوص توسط فضاپیمای  Shenzhou-11 به مدار زمین و آزمایشگاه مداری کشور چین اعزام شدند.

دو فضانورد چینی به نام های جینگ های پنگ ۵۰ ساله و چن دونگ   ۳۸ ساله روز پیش و طی مهمانی ای مخصوص توسط فضاپیمای  Shenzhou-11 به مدار زمین و آزمایشگاه مداری کشور چین اعزام شدند. این فضاپیما توسط راکت ماهواره بر March-2F به مدار زمین منتقل شد. این عملیات با حضور مقامات ارشد دولت چین و سازمان فضائی این کشور در مرکز فضائی جیو کوان در استان گانسو انجام شد.

به نقل کرده مقامات سازمان فضائی چین، این ماموریت در راستای توسعه و تجهیز آزمایشگاه فضائی چین با نام Tiangong-2 انجام شده و حدس زده میشود به مدت سی روز ادامه داشته باشد.

آزمایشگاه فضائی تیان گونگ ۲ که دومین آزمایشگاه فضائی چین به حساب مییاید. گفتنی است پیش از این یک آزمایشگاه فضائی دیگر توسط چین در مدار زمین مورد استفاده واقع بود که تیان گونگ ۱ نامیده می شود. عملیات ساخت این آزمایشگاه از سال ۲۰۱۱ میلادی شروع شده بود و فضانوردان را در انجام امتحانها و بهره برداری های علمی در مدار زمین کمک خواهد کرد. دقت عمل  و بررسی های دقیق و علمی اولیه برای ساخت این ازمایشگاه که نزدیک به دو سال طول کشیده است ، سبب شده تا آزمایشگاه فضائی ساخته شده از کیفیت بالائی برخوردار باشد. فضاپیمای  هشت و نیم تنی Tiangong-1  که ۱۰.۴ متر طول و سه ونیم متر عرض دارد ، فضائی برابر با ۱۵ متر مکعب را برای استفاده سه فضانورد در این آزمایشگاه تدارک نگاه کرده است.

در ابتدا  فضاپیمایی با نام Shenzhou-9 به همراه سه فضانورد در تابستان سال ۲۰۱۲ برای شروع ساخت نخستین آزمایشگاه فضائی چین روانه فضا شده و حدود یک سال بعد یعنی در اوایل تابستان سال ۲۰۱۳ سفینه فضاپیمای دیگری با نام Shenzhou-10 ابزار و ادوات ضروری را به همراه سه فضانورد دیگر جهت تکمیل و ساخت پروژه ، به این آزمایشگاه جابجا کرد.

بر اساس برنامه های اعلام شده سازمان فضائی چین و در راستای گسترش و تکمیل این آزمایشگاه فضائی  ، فضاپیمای Tiangong-2   جهت افزوده شدن به این آزمایشگاه به مدار زمین فرستاده شده و متعاقبا فضاپیمای Shenzhou-11 و فضاپیمای باری Tianzhou-1 ، تجهیزات، ادوات و فضانوردان تازه ای را به این آزمایشگاه رساندند. حدس زده میشود این آزمایشگاه فضائی چینی تا سال ۲۰۲۲ گسترش بیشتری یافته و به عنوان یک ایستگاه بین المللی فضائی به کار گرفته شود.

این برنامه فضائی در راستای برنامه کلان پیشرفت های فضائی دولت چین انجام شده است که از سال ۲۰۱۰ آغاز شده و به صورت مستمر و موفقیت آمیز با پشتیبانی کامل تجهیزاتی از جمله مدل های گوناگون ادوات فضائی توسعه یافته و همچنان در حال توسعه است

منبع: xinhuanet

ترجمه: احسان محمدحسینی

#roydadhaye_mohem.iosSlider .slider .item{height:450px !important}#roydadhaye_mohem{height:450px !important}

عکس شماره ۲ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 سازمان فضائی چین دو فضانورد خود را با هدف توسعه و تکمیل آزمایشگاه فضائی Tiangong-2 به وسیله فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou-11 به ماموریت اعزام کرد.عکس شماره ۳ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 دو فضانورد چینی به نام های جینگ های پنگ ۵۰ ساله و چن دونگ ۳۸ ساله روز پیش و طی مهمانی ای مخصوص توسط فضاپیمای Shenzhou-11 به مدار زمین و آزمایشگاه مداری کشور چین اعزام شدند.عکس شماره ۴ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 این عملیات با حضور مقامات ارشد دولت چین و سازمان فضائی این کشور در مرکز فضائی جیو کوان در استان گانسو انجام شد.عکس شماره ۵ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 این فضاپیما توسط راکت ماهواره بر March-2F به مدار زمین منتقل شد.عکس شماره ۶ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 به نقل کرده مقامات سازمان فضائی چین، این ماموریت در راستای توسعه و تجهیز آزمایشگاه فضائی چین با نام Tiangong-2 انجام شده و حدس زده میشود به مدت سی روز ادامه داشته باشد.عکس شماره ۷ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 روز پیش عملیات پرتاب فضاپیمای سرنشین دار شنژو ۱۱ با موفقیت از مرکز فضائی جیو کوان در استان گانسوی چین انجام شده و دو فضانورد این کشور به آزمایشگاه و ایستگاه فضائی چین در مدار زمین رسانده شدند.عکس شماره ۸ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 آزمایشگاه فضائی تیان گونگ ۲ که دومین آزمایشگاه فضائی چین به حساب مییاید.عکس شماره ۹ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 فضاپیمای هشت و نیم تنی Tiangong-1 که ۱۰.۴ متر طول و سه ونیم متر عرض دارد ، فضائی برابر با ۱۵ متر مکعب را برای استفاده سه فضانورد در این آزمایشگاه تدارک نگاه کرده است.عکس شماره ۱۰ ⇩عکس گام بلند چین در راستای توسعه ایستگاه فضائی در مدار زمین		گزارش عکس و تصویری از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11 حدس زده میشود این آزمایشگاه فضائی چینی تا سال ۲۰۲۲ گسترش بیشتری یافته و به عنوان یک ایستگاه بین المللی فضائی به کار گرفته شود.

****************

تهیه شده توسط: شروين س.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نشان موی ميانش که دل در او بستم
««« »»»
ز من مپرس که خود در ميان نمی‌بينم

گام بلند کشور چین در راستای ترقی ایستگاه فضائی در مدار زمین خبر عکسی از پرتاب فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou 11

TT / 138 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال