قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود


خبرگزاری تسنیم : مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با توانمندسازی معلولان گفت: قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، کیوان دواتگران بعد از ظهر امروز در نشست خبری با برخی از رسانه‌های استان یزد اظهار داشت: شدت معلولیت چیزی نیست که مادام العمر به حساب آید و هر سه سال یک مرتبه و در سنین کوچکتر هر شش ماه تا یک سال باید مورد محاسبه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: افرادی هستند که ممکن است امروز معلولیت داشته باشند و یک سال دیگر با این معلولیت روبرو نباشند، به همین دلیل نمی‌توان به چنین افرادی کارت معلولیت دائمی ارائه کرد.
دواتگران افزود: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در سامانه بهزیستی کشور ثبت نام کرده‌اند و یا ما آنها را شناسایی کردیم و خدمات به آنها به صورت مستمر و غیر مستمر ارائه می‌شود.
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی، “ارتقای سلامت”، “آموزش، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی”، “امرار معاش و اشتغال” و “مسائل اجتماعی” را چهار حوزه‌ای دانست که اگر معلولان در هر یک از این حوزه‌ها خدمات دریافت کنند، در بحث توانمندسازی آنها قدم برداشته شده است.
وی افزود: بیش از ۵۰ درصد توانمندسازی افراد معلول بستگی به تسهیل دسترسی و مناسب‌سازی فضای عمومی، منزل و اماکنی است که باید در آن تردد داشته باشند البته بحث مناسب‌سازی و دسترسی یک عزم ملی می‌خواهد و کار سازمان بهزیستی به تنهایی نیست.
دواتگران با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد مشکلات افراد معلول در حوزه توانمندسازی است، خاطرنشان کرد: آمارها بیان می‌کند که بین ۲۵ تا ۳۰ درصد اماکن عمومی برای معلولان مناسب‌سازی شده ولی دسترسی تنها به معنای مناسب‌سازی نیست.
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور به قانون استخدام معلولان اشاره کرد و ادامه داد: قانون استخدادم معلولان در دستگاه‌ها به صورت خیلی ضعیف انجام می‌شود و حتی  از ظرفیت ۳ درصد هم استفاده نشده است.
وی با تاکید بر اینکه بزرگترین تبعیض برای جامعه معلولان این است که ما تمام امورات معلولان را محول به یک سازمان کنیم، گفت: قرار نیست وزارت‌خانه‌ها در دو بخش معلولان و  افراد سالم وجود داشته باشد به همین دلیل باید همه دستگاه‌ها به معلولان همانند دیگر افراد خدمات ارائه کنند.

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات