http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود

قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با توانمندسازی معلولان گفت: قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، کیوان دواتگران بعد از ظهر امروز در نشست خبری با برخی از رسانه‌های استان یزد اظهار داشت: شدت معلولیت چیزی نیست که مادام العمر به حساب آید و هر سه سال یک مرتبه و در سنین کوچکتر هر شش ماه تا یک سال باید مورد محاسبه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: افرادی هستند که ممکن است امروز معلولیت داشته باشند و یک سال دیگر با این معلولیت روبرو نباشند، به همین دلیل نمی‌توان به چنین افرادی کارت معلولیت دائمی ارائه کرد.
دواتگران افزود: حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در سامانه بهزیستی کشور ثبت نام کرده‌اند و یا ما آنها را شناسایی کردیم و خدمات به آنها به صورت مستمر و غیر مستمر ارائه می‌شود.
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی، “ارتقای سلامت”، “آموزش، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی”، “امرار معاش و اشتغال” و “مسائل اجتماعی” را چهار حوزه‌ای دانست که اگر معلولان در هر یک از این حوزه‌ها خدمات دریافت کنند، در بحث توانمندسازی آنها قدم برداشته شده است.
وی افزود: بیش از ۵۰ درصد توانمندسازی افراد معلول بستگی به تسهیل دسترسی و مناسب‌سازی فضای عمومی، منزل و اماکنی است که باید در آن تردد داشته باشند البته بحث مناسب‌سازی و دسترسی یک عزم ملی می‌خواهد و کار سازمان بهزیستی به تنهایی نیست.
دواتگران با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد مشکلات افراد معلول در حوزه توانمندسازی است، خاطرنشان کرد: آمارها بیان می‌کند که بین ۲۵ تا ۳۰ درصد اماکن عمومی برای معلولان مناسب‌سازی شده ولی دسترسی تنها به معنای مناسب‌سازی نیست.
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور به قانون استخدام معلولان اشاره کرد و ادامه داد: قانون استخدادم معلولان در دستگاه‌ها به صورت خیلی ضعیف انجام می‌شود و حتی  از ظرفیت ۳ درصد هم استفاده نشده است.
وی با تاکید بر اینکه بزرگترین تبعیض برای جامعه معلولان این است که ما تمام امورات معلولان را محول به یک سازمان کنیم، گفت: قرار نیست وزارت‌خانه‌ها در دو بخش معلولان و  افراد سالم وجود داشته باشد به همین دلیل باید همه دستگاه‌ها به معلولان همانند دیگر افراد خدمات ارائه کنند.

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

منبع: ای استخدام
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح و عکاس در فروشگاه اینترنتی استارت کالا مشهد
شربت متادون عامل بیشترین مسمومیت های دارویی
حادثه برای هواپیمای حامل معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک
شلیک موشک بالستیک به فرودگاه جده
نظر سعید حجاریان درباره فیلم «سیانور»
فیلم جوانب هفته هفتم لیگ فوق العاده فوتسال -دانلود و پخش
پیگیر گشودن گره کور حصر، رفع محدودیت‌های خاتمی و رفع فشارها بر دانشجویان باشید
جمهوریخواهان طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران را به کنگره می‌برند
اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
ویدیو فیلم دید نزدیک ویدیویی به نوار ابزار MacBook Pro 2016 اپل ( آپارات )
برخی دولتمردان در بحث اقتصاد مقاومتی فقط حرف می زنند
فروچاله های اعتبار سرنوشت دیندارلو را به کما برد
خیمه های معرفت در ایام اربعین در استان کرمانشاه برپا می شود
اهدای خون در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش داشت
نخستین "سینمای کودک و نوجوان" در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه شهید فهمیده ها است
فیلم برنامه کامل ورزش فوتبال ۱۲۰ قسمت دوم (۹۵/۰۸/۰۶) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نبض ورزش: وارسی صعود تیم ملی جوانان به جام بین المللی
استخدام حسابداروکارشناس فروش درشرکت بهجوش درتهران واصفهان
تبلیغات