معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه بر رونق ورزش همگانی در روستاهای شهرستان تاکید کرد


معان سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با توجه به اهمیت ورزش از جمله ورزش همگانی بر ترویج واشاعه ورزش همگانی در روستاها تاکید کرده خواستار رونق ورزش همگانی در روستاها شد.
محمدرضا مشایخی در جلسه ورزش روستایی شهرستان با بیان اینکه ورزش روستایی از مسائل مهمی است که در دستور کار قرار دارد افزود: در این خصوص با تمام توان و با استفاده از کمکها و مساعدتها و حمایتهای خیرین ورزش، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و با حمایتهای بخشداران تابعه برای توسعه ورزش روستایی تلاش خواهیم کرد.
وی ، تقویت زیرساخت‌های ورزشی روستاهای شهرستان را مهم خوانده افزود: هزینه های رونق و توسعه ورزش روستایی باید با نظارت بخشداران در سرفصلهای فرهنگی و ورزشی گنجانده شده و جزو برنامه های دهیاریها و بودجه ریزی آنها باشد.
مشایخی در خصوص اختصاص مکانی در روستاهای پرجمعیت، حداقل به متراژ 35 متر مربع برای امر ورزش گفت: این مساله باید در روستاهای پرجمعت از جمله مرکز دهستانها با مساعدت و نظارت بخشداران با مالکیت شوراها و دهیاران در اختیار ورزش و جوانان قرار گیرد تا از اعتبارات تخصیصی به ورزش در جهت رونق و توسعه ورزش روستایی بهره لازم را ببریم.
وی با اشاره به اینکه  امور تربیتی نیز باید در کنار امور ورزشی جوانان از اولویتها باشد افزود: توجه به مسائل، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی جوانان از جمله جوانان روستایی می تواند سبب پر کردن اوقات فراغت آنان و سبب پیشگیری از بسیاری از مسائل و آسیبهای اجتماعی باشد.
مشایخی اظهارکرد: در حد توان دهیاری‌ها  در بخش‌های مختلف ورزش روستایی با اختصاص امکانات و تجهیزات ورزشی  ورودخواهیم کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه اظهار امیدواری کرد که با رویکرد دولت تدبیر و امید در روستاها و با توجه به منویات رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی از جمله ارتقای امکانات در روستاها در جهت گسترش اشتعالزایی جمعیت روستا حفظ شده و از مهاجرتهای بی رویه جلوگیری شود.
مشایخی با اعلام اینکه افزایش سالن‌های ورزشی و توسعه فضاهای مختلف ورزشی می‌تواند در افزایش سرانه ورزشی شهرستان مهم و مفید باشد، بیان کرد: توجه به ورزش‌های همگانی در سطح ادارات، پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری جشنواره‌های ورزشی و... و ترویج ورزش همگانی در روستاهای شهرستان با توجه به اینکه شهرستان میانه قطب ورزش کشور محسوب می شود می توان گام مهمی برای توسعه ورزش شهرستان برداشت.
وی در ادامه با بیان اهمیت ورزش بانوان در جامعه افزود: ورزش بانوان باید از برنامه های اولویت دار شهرستان بوده و به روستاها نیز تعمیم داده شود .
مشایخی از طی مراحل نهایی برای ایجاد شهرک قهرمانان خبر داده افزود: پس از اتمام این مرحله تفکیک زمینها انجام و اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.
وی در خصوص مشکلات استادیوم 5 هزار نفری، پایگاه قهرمانی و بحث خوابگاه و اعتبارات ورزشی گفت: باید این مسائل جزو مصوبات آمده و از سوی نمایندگان شهرستان و مسوولین استانی و شهرستانی مربوطه مورد پیگیری قرار گیرد تا شاهد رفع این مسائل باشیم.
در ادامه از خیرین شهرستان آقایان حاج مهدی ناصری، حاج منصور پورصفر، برادران پورصفر، رسول مقدمی و طاهر مهدیلو با اهدای لوح و هدایایی از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان تجلیل بعمل آمد.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال