فرهنگیان و دانش آموزان باید نیاز به تحرک و پویایی را در جسم خود بیدار کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

فرهنگیان و دانش آموزان باید نیاز به تحرک و پویایی را در جسم خود بیدار کنند

خبرگزاری فارس: فرهنگیان و دانش‌آموزان باید نیاز به تحرک و پویایی را در جسم خود بیدار کنند

معاون تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اهمیت ورزش و تندرست نقل کرد: فرهنگیان و دانش‌آموزان باید نیاز به تحرک و پویایی را در جسم خود بیدار کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از جنوب استان تهران، نمایشگاه هفته تربیت‌بدنی، به همت معاونت تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران در محوطه این اداره‌کل راه اندازی شد.

محمد رحیم معاون تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران، حین تبریک هفته تربیت‌بدنی به دست اندرکاران این حوزه، اظهار داشت: آمدن هفته تربیت‌بدنی را به همه همکاران عزیز در حوزه تربیت‌بدنی، همکاران ارزشمند اداره‌کل تعلیم و پرورش و ادارات تعلیم و پرورش مناطق ۲۱گانه شهرستان‌های استان تهران، همکاران گرانقدر شاغل در حوزه مدارس، دانش‌آموزان و همه زحمت کشان و دلسوزان عرصه فعالیت‌های ورزشی در مدارس تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به این امر که ۲۶ برج مهر تا ۲ آبان ماه را هفته تربیت‌بدنی نامگذاری کرده‌اند، ادامه داد: این امر نه به این معنا است که تنها هفته تربیت‌بدنی ویژه ورزش است، بلکه این روز به‌عنوان نماد و جایگاهی برای اهمیت و ابزاری در راستای فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش در تقویم جای داده شده است.

رحیم، در ادامه با اشاره به این امر که به همین عنوان و با نکوداشت این هفته، برنامه‌ای در فضای اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران با همکاری مدیرکل و معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت ترتیب داده شده است تا همکاران این حوزه به سمت ورزش و فرهنگ پویایی و تحرک سوق داده شوند، اضافه کرد: با برگزاری برنامه‌هایی از این دست و همچنین نکوداشت هفته تربیت‌بدنی، باید از همکاران فرهنگی بخواهیم که به محیط ورزش روی بیاورند و نیاز به تحرک و پویایی جسم خود را زنده و بیدار کنند.

معاون تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به این امر که امروز تعلیم و پرورش در حدود ۱۳ میلیون دانش‌آموز را مدارس نکته تعلیم قرار می‌دهد، اظهار داشت: این نسل قرار است جمعیت آینده کشورمان اسلامی را با راهبری خود هدایت و پشتیبانی کند و باید با برنامه‌ریزی‌های مدون، نیازهای این دانش‌آموزان به مسائل اصلی تربیت‌بدنی و تندرست مد نظر قرار گیرد.

وی نقل کرد: مهم‌ترین نیاز امروز دانش آموزان کشورمان اسلامی را توجه کردن به سواد حرکتی است آگاهی داشت و در بخشی دیگر از این گفت‌وگو با اشاره به این امر که اگه دانش آموزان در بازه وقتی زمان رشد، با سواد حرکتی آشنایی پیدا کنند، این سواد در آن‌ها نهادینه شود و آن‌ها به‌طور دقیق یاد گرفته شوند دیگر در بزرگسالی به این امر نیاز نخواهد بود که تعلیم و پرورش بخواهد برای ترغیب بزرگسالان به حوزه‌های تندرست و تربیت‌بدنی برنامه‌ریزی و هزینه کند، با بسیاری از بیماری‌ها دست و پنجه نرم کنند و نیاز به ترمیم و غربالگری داشته باشند.

این مسؤول خاطر نشان کرد: اگه ما امروز دانش‌آموزان خود را دریابیم و به آن‌ها یاد بگیریم که هزینه ورزش باید به بخشی از سبد خانوار مبدل شود و در فعالیت‌های ۲۴ ساعته روزانه خود بخشی از زمان را هم باید برای ورزش اختصاص دهند، اطمینان داشته باشید که در آینده جامعه‌ای پویا، پر تحرک و پرتوان خواهیم داشت.

وی با اشاره به این امر که ایجاد تحرک در میان جوانان و نوجوان موجب می‌‌شود که پویای و حرکت به بدنه جامعه آمپول زده شود، تأکید کرد: اگه ما به دنبال جلو رفت و حرکت هستیم از میان جوانان و نوجوانان خود باید شروع کنیم.

رحیم در ادامه، از همه دست اندرکاران حوزه تندرست درخواست تا با همکاری، هم فکری و هم‌دلی محیط ورزش را برای جوانان محیا سازند و نقل کرد: مادامی که فرزندان ما در فضاهای ورزشی هستند، از آسیب‌های اجتماعی که ما امروزه بسیار از آن‌ها یاد می‌کنیم مصون خواهند ماند.

معاون تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در ادامه، حین ابراز نقد از این امر که مردمان امروز جامعه ما امروزه به واسطه این امر که به فرهنگ یک جا نشینی، زندگی ساختمانی و کم تحرکی عادت کرده‌اند، اضافه کرد: امروز کم تحرکی در برنامه‌های سبک و مهارت زندگی فرزندان ما را به آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی، بیش از پیش نزدیک‌تر می‌سازد.

این مقام مسؤول، با اشاره به این امر که آن چه که امروز در جامعه ما به‌عنوان اعتیاد و سیگار از آن‌ها یاد می‌شود و جوانان و نوجوانان ما به آن روی آورده‌اند، به دلیل کم کاری، ضعف و نقصان اولیای دانش آموزان ما در فرا خواندن فرزندان به فضاهای ورزشی است، بیان داشت: این اصلی ما را بر آن می‌دارد که در فضاهایی که زمینه‌ساز ورزش و تحرک باشد، بیشتر هزینه کنیم و ما وظیفه داریم که فعالیت‌های ورزشی را در مدارس بیشتر پوشش بدهیم و به المپیادهای ورزشی در مدارس بیشتر اهمیت بدهیم.

رحیم در بخش دیگری از بیانات خود با تأکید بر این امر که امروزه باید فعالیت‌های ورزشی درون و برون مدرسه تقویت شود، توقیت زمینه‌های مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های ورزشی را بستری برای بروز و ظهور استعدادهای توانمند ورزش دانش‌آموزی برشمرد و در ادامه اظهار داشت: امروز ورزش‌های مدرسه‌ای و دانش‌آموزی که بن، پایه و اساس فعالیت‌های ورزشی در کشور خواهد بود، به ما یاری رساند تا بتوانیم ورزش همگانی و قهرمانی را توسعه بدهیم.

وی، معلمان ورزش را به واقعیت سربازان صف پیشین عرصه فعالیت‌های تربیت‌بدنی و ورزش آگاهی داشت و با اشاره به این امر که این عزیزان هستند که می‌توانند این اهداف، خواسته‌ها و آنچه را که تعلیم و پرورش به‌عنوان آمال و آرزو از آن‌ها یاد می‌کند، تحقق ببخشند، خاطر نشان کرد: اگه بینش و رفتار عملی دبیران ورزش به بخش تربیت‌بدنی، دانش‌آموزان ما را و به واقعیت این زنجیره اصلی ترویج و فرا خواند و حرکت دست به دست همه همکاران عزیز در حوزه تندرست دانش‌آموزی، اهداف عالیه این بستر را تحقق ببخشد، این جستار رو به جلو در نهایت این تلاش در فضای تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزی کشور به وضوح دیده خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و تندرست اداره‌کل تعلیم و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پایان، معلمان ورزش را انسان‌هایی ساعی و تلاشگر آگاهی داشت و حین تأکید بر این امر که حوزه تعلیم و پرورش زحمات این عزیزان را ارج می‌نهد، خطاب به دبیران حوزه تربیت‌بدنی نقل کرد: از دبیران فعال و ساعی حوزه تربیت‌بدنی و تندرست می‌خواهیم که هر کسی به اندازه یک قدم پا به پیش قرار بدهد و به جلو حرکت کند تا ما بتوانیم جامعه‌ای سالم و عاری از خطر داشته باشیم.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد*

گردآوری توسط: گلنار ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش کرد ياوری فلکت روز داوری
««« »»»
تا شکر چون کنی و چه شکرانه آوری

فرهنگیان و دانش آموزان باید نیاز به تحرک و پویایی را در جسم خود بیدار کنند

TT / 118 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات