اقدام دولت در محول کردن بازرسی قاچاق کالا به اصناف غیرقانونی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

اقدام دولت در محول کردن بازرسی قاچاق کالا به اصناف غیرقانونی است

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به غیرقانونی بودن محول شدن بازرسی قاچاق کالا به اصناف گفت: ما از اینکه اصناف خودش بازرسی کند استقبال می کنیم اما چون ضمانت اجرایی کیفری ندارد ممکن است طرح با مشکل اجرایی مواجه شود.

عکس   اقدام دولت در محول کردن بازرسی قاچاق کالا به اصناف غیرقانونی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالمجید اجتهادی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با اشاره به گستردگی قاچاق کالا در کشور گفت: قطعا پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تومان به مراتب بیشتر از سال گذشته شده است.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی افزود: عمده این پرونده ها مربوط به انبار ها است که در شش ماهه نخست امسال قطعا تعداد پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و این نشان می دهد که در بحث مبارزه به سمت دانه درشت ها رفته ایم.

وی گفت: در همین لوازم خانگی در ماه گذشته و مهرماه یک پرونده در هرمزگان تشکیل شده است که ارزش ریالی آن ۲۷ میلیارد تومان است پرونده دیگری در استان البرز و یک پرونده نیز در ارس تشکیل شده و همه اینها بالای ۲۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی افزود: پرونده ای نیز با گزارش خود اصناف درباره انبارهای شهر ری تشکیل شده است که نشان می دهد دستگاه ها پای کار آمدند .

اجتهادی گفت: سازمان تعزیزات مرجع رسیدگی است و بازرس ندارد و کار بازرسی با بازرسان در بخش مبارزه با عرضه است که با نیروی انتظامی یا سازمان حمایت است .

وی افزود: ما از اینکه اصناف خودش بازرسی کند استقبال می کنیم اما چون ضمانت اجرایی کیفری ندارند ممکن است طرح با مشکل اجرایی مواجه شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: البته اکنون مرحله رسیدگی شروع نشده اما طرح متوقف نیست و ادامه دارد.

اجتهادی افزود: اصناف اختیارات کشف را ندارند اما ما گزارش های آنان را به عنوان افراد موثق و مطمئن می پذیریم.

وی گفت: در ماده ۳۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا قانون گذار یکسری اختیارات برای کاشفین و در ماده بعدی برای ضابطین بیان کرده است .

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: همچنین قانون گذار ۱۰ دستگاه را احضار کرده است و یکسری تکالیف و اختیاراتی به کاشفین داده است .

اجتهادی گفت: اکنون در طرح مبارزه با قاچاق کالا قطعا حضور بازرسان اصناف به عنوان کسانی که متخصص و مورد اعتماد دستگاه رسیدگی کننده هستند لازم است اما اینکه کلا به اصناف واگذار شود قطعا مورد نظر قانون گذار نخواهد بود.

وی ادامه داد: تعزیرات بازرس ندارد بلکه بازرسان سازمان حمایت و اصناف هستند که بازرسی می کنند و پیشنهاد ما این بود که در مرحله نخست اجرای طرح خودشان بازرسی ها را انجام دهند و در مرحله دوم شعب ما نیز همراه بازرسان اصناف باشند و مسلما اگر باهم باشند موفقیت اجرای طرح بالا است.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اگر اصناف تنها بخواهد این کار را بکند نه مبنای قانونی دارد و نه موفقیت کسب خواهند کرد.

اجتهادی افزود: اکنون همه بسیج شدند که این طرح با موفقیت مواجه شود و قطعا نه تعزیرات به تنهایی می تواند این کار را بکند و نه بخش خصوصی بلکه باید در کنار هم باشیم.

مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ماده ۶۲ قانون نظام صنفی این اختیار را به اصناف داده (که کشف کند) اما نسخ شده است.

___________________________________

تهیه و تدوین : پريدخت ح.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون پير شدی حافظ از ميکده بيرون آی
««« »»»
رندی و هوسناکی در عهد شباب اولی

اقدام دولت در محول کردن بازرسی قاچاق کالا به اصناف غیرقانونی است

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال