تاجیکستان در جذب توریست رتبه ۱۱۹ جهان را کسب کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

تاجیکستان در جذب توریست رتبه ۱۱۹ جهان را کسب کرد

خبرگزاری فارس: تاجیکستان در جذب گردشگر رتبه 119 جهان را کسب کرد

گردهمایی جهانی اقتصاد در تازه‌ترین گزارش خود تاجیکستان را در نگاه کن ۱۴۱ کشور جهان از نظر شاخص رقابت‌پذیری در جذب جهانگرد در رده ۱۱۹ قرار داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، طبق آخرین رده بندی کشورهای گردشگر پذیر، کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان در رتبه های نخست تا سوم جذب جهانگرد در منطقه آسیای مرکزی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، گردهمایی جهانی اقتصاد که هر ۲ سال یک بار فهرست کشورهای مورد توجه گردشگران را انتشار میدهد، تاجیکستان را در نگاه کن ۱۴۱ کشور جهان در رتبه ۱۱۹ قرار داده است.

بنا به گزارش این مرکز، قزاقستان با کسب مقام ۸۵ در نگاه کن کشورهای آسیای مرکزی خوب ترین رتبه را در این زمینه کسب کرده است. همچنین قرقیزستان در رده ۱۱۶ این فهرست قرار دارد، هرچند در رابطه با ازبکستان و ترکمنستان گزارشی ارائه نشده است.

مؤلفین گزارش برای تهیه این رتبه بندی، ۱۴ متغیر از جمله فضای کاری، زیرساخت های حمل و نقلی و هوایی، امنیت، نرخ و قواعد صدور روادید را مدنظر گذاشته اند.

در این فهرست اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایالات متحده و بریتانیا در رده های نخست تا پنجم دنیا قرار دارند. روسیه نیز در این رتبه بندی مقام ۴۵ را کسب کرده است.

همچنین کشورهای چاد، گینه، بوروندی، هائیتی و آنگولا، نگاه کن ۱۴۱ کشور جهان پایین ترین رده ها از نظر شاخص رقابت پذیری در جذب گردشگر را کسب کردند.

کارشناسان گردهمایی جهانی اقتصاد پیشتر، تاجیکستان را از لحاظ وجود امنیت در این کشور، در رتبه ۷۶ جهان گنجانده بودند.

– براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : سودابه ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مبين حقير گدايان عشق را کاين قوم
««« »»»
شهان بی کمر و خسروان بی کلهند

تاجیکستان در جذب توریست رتبه ۱۱۹ جهان را کسب کرد

TT / 31 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال