به چه صورت چشم و توانایی بینایی را تقویت کنیم؟ (۵ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟

چشم ها یکی از حساس ترین، پر کاربرد ترین، دقیق ترین و البته در معرض زیان ترین قسمت های بدن هستند. روزانه به اشکال گوناگون از چشم خود با هدف های متفاوت بهره میگیرید و رحلت کن وقت به خاطر استفاده نادرست و یا استفاده بیش از اندازه بر روی قدرت بینایی خود و تندرست چشم ها تاثیر منفی قرار میدهید که نیاز است کم کم به فکر تقویت و البته ترمیم بخش های زیان نگاه کرده خود باشید.
وب‌سایت هاو کن یو: به چه صورت چشم ها را تقویت کنیم؟ به چه صورت بینایی را بهبود ببخشیم؟ امروز به سراغ چشم ها و قوه ی بینایی خواهیم رفت تا به وسیله روش های علمی بتوانیم به هرچه بهتر شدن قدرت بینای شما یاری رسانیم.
در این مقاله در قالب سه روش که هر کدام به روش های مرتبط تقسیم می شوند به شما به صورت مرحله به مرحله و عکس و تصویری تعلیم خواهیم داد که به چه صورت قادر هستید بر روی قدرت بینایی خود اینبار تاثیر مثبت قرار بدهید. با ما همراه باشید.
عکس شماره ۱ ⇩
عکس به چه صورت چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟

چشم ها یکی از حساس ترین، پر کاربرد ترین، دقیق ترین و البته در معرض زیان ترین قسمت های بدن هستند. روزانه به اشکال گوناگون از چشم خود با هدف های متفاوت بهره میگیرید و رحلت کن وقت به خاطر استفاده نادرست و یا استفاده بیش از اندازه بر روی قدرت بینایی خود و تندرست چشم ها تاثیر منفی قرار میدهید که نیاز است کم کم به فکر تقویت و البته ترمیم بخش های زیان نگاه کرده خود باشید. حتی اگه از تندرست کامل چشم ها بر خوردارد هستید با این روش ها به هرچه بهتر شدن و دقیق تر شدن قدرت بینایی شما یاری رسانده خواهد شد.
یک: روش های طبیعی تقویت چشم

۱) چشم ها را تغذیه کنید

چشم ها همانند سایر اعضای بدن به مواد معدنی برای ادامه ی کار احتیاج دارد. اما آیا شما نیاز های چشم را تمام و کمال را مهیا می کنید؟ اما به چه صورت چشم ها را تغذیه کنیم. خوب ترین رژیم برای چشم ها رژیمیست که سرشار از میوه و سبزیجات و خالی از قند ها باشد.

عکس شماره ۲ ⇩عکس به چه صورت چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
ویتامین های A E و C هر کدام به تنهایی نقش اهمیتی می داری در تندرست چشم ها دارند که در کنار آن ها مواد معدنی همچون مس و روی قادر می باشند این روند را تکمیل کنند. این ویتامین ها و مواد معدنی نقش بسیار اهمیتی می داری در کار و تندرست چشم ها و قدرت بینایی دارند که قادر هستید آن ها را در در مواد غذایی همچون توت فرنگی، مرکبات، سبزیجات . ماهی سالمون و … برای ویتامین ها و البته گوشت بوقلمون و غذا های دریایی برای مواد معدنی مفید خاصیت هستند. آنتی اکسیدان ها همچون بتاکارتون ، لوتنین و … در حفاظت از شما در برابر نور خوشید و اشعه های ان قادر هستند مفید باشند. این انتی اکسیدان ها در سیبزیجات با رنک تیره ، آلو ها و همچنین هویج و … به وفور قابل دریافت هستند.مصرف روزانه هزار میلی گرم روغن های حاوی امگا ۳ قادر هستند تا حد بسیاری از معضلات چشمش همچون خشک شدن چشم ها پیش گیری کنند. سیر و پیاز را از برنامه غذایی خود به هیچ عنوان کنار نزنید.
۲) چشمانتان را ورزش دهید

بله چشم ها هم به نوبع خود باید ورزش داده شوند. ولی احتمالا با ورزش های چشم آشنا نیستید. این ورزش ها تاثیر به سزایی در تندرست چشمان شما دارند و این ورزش ها باید هنگام بیدار شدن از استراحت کن، پیش از استراحت کن و هنگامی که احساس خستگی در چشمانتان دارید ان ها را به انجام رسانید.

چشمانتان را به صورت دایره وار ۱۰ بار در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخوانید و سپس این کار را ۱۰ مرتبه دیگر در جهت عکس تکرار کنید.انگشت شست را در فاصله ۱۲ تا ۱۸ سانتی متری بینی خود نگه دارید و سپس سعی کنید به ان خیره شوید و بعد از چیزی حدود ۵ ثانیه خیره شدن به ان به اجسام پشت شست بینید و این کار را ۱۰ مرتبه در چیزی حدود دو دقیقه تکرار کنید.کف دستان خود را به یکدیگر مالش دهید تا دمای ان ها زیاد شود و سپس کف دستان را به ارامی بر روی چشمان بسته برای ۱۰ ثانیه نگه دارید و این عمل را ۵ بار تکرار کنید.پیرامون چشم از قبیل پیشانی، زیر چشم ها، و گیج گاه را با انگشت شست به صورت دایره وار مشتمال و ماساژ دهید.

۳) به چشمان خود آرامش دهید

یکی از اصلیترین موارد در این زمینه استراحت کن کافی برای دادن استراحت کامل به چشمان است که باید با دقت ساعات استراحت کن خود را برای داشتن استراحت کن کافی زیر نظر داشته باشید. همچنین در ضمن کار هم قادر هستید به چشمان خود این استراحت را بدهید.

عکس شماره ۳ ⇩عکس به چه صورت چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
در ضمن کار گهگدار چشمان خود را برای ۳ تا ۵ دقیقه ببندیدبه یک جسم که فاصله دوری از شما دارد برای مدتی بینید برای هر ۵۰ دقیقه کار در جلوی تلویزیون، کامپیوتر و یا گوشی و … سعی کنید با تکنیک های بالا ۵ تا ۱۰ دقیقه به چشمان خود استراحت دهید.

دو: از چشمان خود مواظبت کنید

۱) مرتب چشمان را چک کنید

اگه بنا به هر دلیل احساس می کنید که دید شما با گذشته متفاوت شده است یا تصئیری را واضح نگاه نمی‌ کنید و یا هر نکته دیگری بهتر است هرچه سریع تر به یک چشم پزشک برای بررسی قدرت چشمان مراجعه کنید. برای این موضوع حتی به صورت مرتب باید قدرت بینایی خود را بدونه دلیل هم تست کنید و آن ها را تجربه بکنید.

در صورت مواجه با هر معضلی در دید بهتر است وقت را به عقب نیندازید و در با سرعتترین وقت ممکن به پزشک خود مراجعه کنید. وقت را از دست ندهید.

۲) از عینک با لنز عالی بهره گیرید

اگه شما تصمیم به بهره گیری از عینک گرفته شد می بایست لنز عینک را پزشک متخصص شما برای شما تجویز و برگزد و به هیچ عنوان از عینک های دیگران صرف اینکه چشم ها شما با ان خوب نگاه می‌ کند بهره نگیرید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس به چه صورت چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟

سه: یک محیط عالی بسازید


۱) نور محیط را تنظیم کنید

نور را باید ملایم کنید که در این زمینه بهره گیری از نور لامپ ها فلورسنت به تنهای تا حدودی بر چشمان شما تاثیر منفی قرار میدهد.

هنگام مطالعه منبع نور باید در پست سر شما قرار بگیرد و مساقیما به کتاب و… بتابددر روی میز خانه یا کامپیوتر از چراغ های مطالعه یا چراغ های سایه دار بهره گیرید. باید به صورتی باشد که نر به میز کار به خوبی بتابد و لی با یک محافظ از برخورد مستقیم بدیع به چشمان شما پیش گیری شود.از تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر و گوشی در نور کم و تاریکی جدا پرهیز کنید.

۲) هوای محیط را بهبود ببخشید

خشکی چشم عواقب رانندگی کن ناپذیری دارد که درصدی از این خشکی به محیز و هوای پیرامون شما مربوط می شود که تا چه حد مرطوب است و پس وجود هوای مرطوب بر عملکرد چشمان شما تاثیر مطلوب دارد

عکس شماره ۵ ⇩عکس به چه صورت چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
از سیستم های تولید کننده بخار بهره گیریداز کولر ها با درجه کم بهره گیریددخانیات و دود دخانیات اثر مخربی بر چشمان شما دارد. از آن دوری کنید در صورت نیاز از اشک های مصنوعی بهره گیرید

**ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارنده: سالومه .ی

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به وقت سرخوشی از آه و ناله عشاق
««« »»»
به صوت و نغمه چنگ و چغانه ياد آريد

به چه صورت چشم و توانایی بینایی را تقویت کنیم؟ (۵ عکس)

TT / 201 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال