آیا قطع مصرف لبنیات به لاغری منتهی می شود؟ (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا قطع مصرف لبنیات به کاهش وزن منجر می شود؟

با حذف مصرف لبنیات چه اتفاقی در بدن رخ میدهد

مصرف لبنیات از لازمترین نیازهای بدن ما به حساب می آید و همواره پیشنهادهای زیادی برای مصرف لبنیات شده است . یکی از گروه های غذایی که مصرف آن برای بدن بسیار اصلی و ضروری است ، خانواده ی لبنیات نام دارد. پیشنهاد داده میشود که روزانه ۲ الی ۴ واحد از این خانواده در رژیم غذایی افراد جای داده شود. این خانواده از لحاظ ارزش غذایی در بالای هرم قرار دارند.

ماست به حفظ تندرست سیستم گوارش یاری میرساند، پنیر می تواند جای گوشت را بگیرد و کره و خامه کالری فراوانی دارند و دوغ یکی از نوشیدنی های مغذی و در بر می داری املاح فراوانی است. اما امروزه جریان تازه ای درباره مصرف لبنیات در دنیا مطرح شده است .

امروزه، وگانیسم به یکی از جریان های جهان تندرست تبدیل شده است. وگان ها افرادی هستند که نه تنها گوشت به کار نمیبرند بلکه از دیگر فرآورده هایی که به جانداران مربوط می شوند مانند شیر و ماست نیز بهره نمیگیرند. اما مبدل شدن به یک گیاهخوار تمام عیار چیزی نیست که همه تحمل آن را داشته باشند زیرا توقف بهره گیری از بیشتر منابع غذایی می تواند طاقت فرسا باشد.

یکی از چهره های معروف که از خواص جسمی کاهش بهره گیری از گوشت و فرآورده های جانداری بهره مند شده است، کلوئی کارداشیان است. وی طی یکی از گفت و گو هایش به این موضوع اشاره داشته که علاقه شدید به پنیر و شیر داشته اما حذف لبنیات از رژیم غذایی تفاوتی قابل توجه در وی بوجود آورده و تنها طی یک ماه و نیم ۱۱ پوند (پنج کیلوگرم) وزن کاهش داده است. این کاهش وزن تنها با حذف لبنیات و بدون اینکه کار خاص دیگری به انجام رساند، پیش آمده است.

البته چنین کاهش وزن قابل توجهی تنها با حذف لبنیات چیزی نیست که برای همه در چنین مدت لغزش محقق شود، اما تغییراتی مشخص را احتمالا همه ما خواهیم آزمود. بروک آلپرت، متخصص تغذیه و نگارنده کتاب «سم پاک کنی قند» طی یکی از مصاحبه های خود بیشتر درباره تغییرات حاصل از توقف مصرف لبنیات توضیح داده است که در ادامه به آن توجه میکنیم.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس آیا قطع مصرف لبنیات به کاهش وزن منجر می شود؟

مصرف لبنیات برای تندرست انسانها ضروری است

آیا قطع مصرف لبنیات به کاهش با سرعت وزن منجر می شود؟

اگه در خوردن چیزهای دیگر زیاده روی نکنید، حذف لبنیات از رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن یاری رساند. اگه لبنیات را از رژیم غذایی خود کنار زنید و مصرف مواد غذایی دیگر همانند گذشته باقی بماند قادر به کاهش وزن خواهید بود زیرا قند (بله، درست خوانده اید لبنیات نیز حاوی قند هستند) و کالری کمتری نسبت به گذشته میگیرید.

بسیاری از مردمان دریافته اند هنگامی که مصرف لبنیات را کم میکنند یا به طور کامل کنار قرار میدهند کمتر دچار نفخ می شوند. حتی اگه نسبت به لاکتوز حساسیت نداشته باشید، گاهی اوقات مصرف لبنیات می تواند به نفخ، گاز، و ورم شکمی منجر شود که هیچ کس تمایلی به تجربه این شرایط ندارد. افزون بر این، محدود کردن لبنیات دریافتی می تواند به بهبود ظاهر پوست یاری رساند و آن را شفاف تر ساخته و جوش های کمتری را شاهد باشید.

آلپرت هرگز حذف کامل یک گروه مواد غذایی از رژیم غذایی را پیشنهاد نمیدهد مگر اینکه علتی پزشکی برای این کار موجود موجود باشد. بر همین اساس، وی حذف لبنیات را خوب ترین روش برای کاهش وزن آگاهی نمیدارد. با این وجود، یک روش خوب برای حفظ لبنیات در رژیم غذایی و کاهش وزن شامل محدود کردن میزان بهره گیری از آنها به تنها دو بار در روز است. از این طریق همچنان می توانید خوراکی های نکته علاقه خود را در فهرست غذایی روزانه داشته باشید، در شرایطی که میزان مصرف کالری و قند را در حد مهار شده نگه می دارید.

با حدف مصرف لبنیات از رژیم غذایی چه اتفاقی در بدن رخ می دهد؟

لبنیات به طور کلی برای گوارش بد نیستند اما برخی افراد نسبت به آن حساسیت دارند و به آسانی قادر نیستند کازئین (یک نوع پروتئین شیر) موجود در لبنیات را تجزیه کنند. نفخ، گاز، یبوست، و التهاب وقتی رخ می دهند که شما به درستی قادر به گوارش لبنیات نیستید.

حساسیت به کازئین مشابه با نبود تحمل لاکتوز نیست که شامل ناتوانی در تجزیه و گوارش لاکتوز (قند شیر) می شود. اگه اطمینان ندارید در این دسته ها قرار دارید یا خیر می توانید به مدت دو هفته مصرف لبنیات را کنار قرار بدهید و نگاه بکنید آیا تحولی در شرایط شکم شما به وجود مییاید – نفخ کمتر، یبوست یا گرفتگی عضلات کمتر – و یا هیچ تحولی به دست نمییاید. اگه هیچ گونه تحولی را نیازمودید همچنان به مصرف لبنیات دو بار در روز ادامه دهید اما اگه متوجه تحولی در معده خود شدید و بدون مصرف لبنیات احساس بهتری داشتید، پس بهتر است روند نبود بهره گیری از آنها را ادامه دهید.

اگه فردی هستید که به درستی قادر نیستید لبنیات را گوارش کنید این شرایط می تواند اثر منفی روی پوست شما نیز داشته باشد زیرا پوست به نوعی بازتاب دهنده رژیم غذایی شما است. اگه نسبت به یک ماده غذایی حساسیت دارید هر چه بیشتر امکان می دارد با پدیدار شدن جوش ها مواجه شوید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آیا قطع مصرف لبنیات به کاهش وزن منجر می شود؟

حذف لبنیات از رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن یاری رساند

کدام یک از محصولات لبنی را کنار قرار بدهیم و کدام یک را در رژیم غذایی حفظ کنیم؟

محصولات لبنی که باید از آنها پرهیز کنید نمونه های بدون چربی یا کم چرب هستند. روش پردازش این محصولات چربی سالم را از آنها کنار زده و بر قند و سدیم اضافه میکند و از این رو گزینه هایی کمتر سالم نسبت به همتایان پر چرب خود به حساب مییایند. هنگامی که موضوع کاهش وزن مطرح می شود، همواره باید از محصولاتی که قند اضافه شده دارند دوری کنید زیرا این شرایط معمولا به معنی کالری اضافه شده است.

به نقل کرده آلپرت، چربی شما را چاق نمی کند بلکه قند دشمن عمده به حساب مییایند. قند اضافه شده به سرعت جذب و در بدن نگه داشته میشود.

افزون بر قند کمتر، محصولات لبنی پر چرب توسط بدن راحتتر به سوی خود کشیده میشوند. هنگامی که سالاد میخورید و هیچ گونه چربی از آووکادو یا روغن زیتون به آن نمییافزایید، بدن شما قادر نیست به درستی ویتامین های خاص را به سوی خود کشد. هنگامی که قول های غذایی حاوی مقداری چربی را به کار میبرید احساس سیری کرده و احتمال کمتری دارد پرخوری کنید.

ماست یونانی ساده محصول لبنی شگفت انگیزی برای قرار گرفتن در رژیم غذایی به حساب مییاید زیرا سرشار از پروتئین است و به تجربه احساس سیری طولانی مدت یاری میرساند و در نتیجه از خوردن میان وعده ها پیش گیری می کند. از گزینه های خوب دیگر می توان به شیر کامل و پنیر تازه مانند فتا و موتزارلا اشاره کرد.

در شرایطی که کنار قرار دادن لبنیات می تواند به کاهش وزن یاری رساند اما بهتر است انتخاب هایی معقول تر را مد نظر گذارید. محصولات لبنی حاوی مواد مغذی کلیدی هستند که کشف کردن آنها در غذاهای دیگر چندان آسان نیست و اگه قصد دارید لبنیات را به طور کامل کنار قرار بدهید باید به این نکات توجه داشته باشید.

آیا قطع مصرف لبنیات به کاهش وزن منجر می شود؟

—اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد—

گردآورنده : بهناز ذ.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عجب از وفای جانان که عنايتی نفرمود
««« »»»
نه به نامه پيامی نه به خامه سلامی

آیا قطع مصرف لبنیات به لاغری منتهی می شود؟ (۲ عکس)

TT / 207 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال