کمدی؛ زهرخند مردم به جیب هایی که پر شد و رفت!


با دیگران به اشتراک بگذارید

طنز؛ زهرخند مردم به جیب هایی که پر شد و رفت!

پیمان مقدم در روزنامه کشورمان نگاشت:

عموجان دلواپس ما امروز شاد و شاد یقه مان را چسبیده که: تحویل بگیرید. جناب جهانگیری هم به ناکارآمدی دولت اعتدال اعتراف کرد! حضرت‌شان فرموده که «این موضوع بسیار تلخ است که ما هنوز نتوانسته‌ایم سطح رفاه مردمان را به سال ۹۰ منتقل بکنیم و این یعنی در سال‌های گذشته افت تولید و کاهش درآمدهای مردمان افزایش یافته است.» یعنی جناب معاون نخست هم می‌داند که اینکاره نبوده و نیستند. فقط مانده‌ایم که چرا کل یوم دولت استعفا نمی‌دهد. خب عموجان ما فقط همان بخشی از صحبت‌های جناب جهانگیری را چسبیده که به مذاق مبارک‌شان خوش می‌آید. بد نیست باقی سخنان ایشان را قیچی نمی‌کردند که «در سال‌های گذشته با اقتصاد کشور کاری کرده‌اند که به سادگی قابل جبران نیست و خودشان نیز می‌گفتند ما کاری کردیم که کسی نمی‌تواند به آن دست بزند.»

عموجان یک پس گردنی تقدیم مان کردند و فرمودند خب که چه؟ اگه هنری داشتید رو می‌کردید و به طرفه العینی تورم را به صفر می‌رساندید و سفره‌های مردمان را از برکت و رفاه لبریز می‌ساختید که خب هنری ندارید، اینکاره نیستید. اعداد و ارقام تان هم به درد عموجان تان می‌خورد. جیب مردمان که هیچ، مغزران شتر مرغ و راسته بز کوهی هم به آمارهای شما لبخند می‌زند!
خب راست می‌گویند. عموجان ما فقط به افزایش ناگهانی، نجومی و یک شبه قیمت‌ها عادت دارند و اساساً تورم تک رقمی و رشد اقتصادی به مزاج‌شان سازگار نیست. از بس که قیمت ارزاق عمومی در دوره دولت هاله نور روز جدید بر برج عاج می‌نشست و بالا و پایین می‌شد دیگر جیب و سفره عموجان و دوستان‌شان در روزنامه توپخانه بی‌حس شده و ثبات و آرامش را درک نمی‌کند. اگه صبح قیمت مرغ ناگهان از ۴ هزار برسد به ۹ هزار و بعد فردایش بشود ۶ هزار این یعنی عملکرد قابل پاسداری و کاهش نرخ تورم. این را می‌گویند عرضه و جربزه اقدام ضربتی. عموجان پس گردنی دوم را پر ملات‌تر نواخته و فرمودند: همین است که هست. آن زمان قیمت‌ها در محدوده نارمک و بقالی‌ها و قصابی‌های محله رئیس جمهوری سابق خیلی هم خوب و منصفانه بود. چشم تان کور می‌رفتید از آنجا تهیه کرد می‌کردید تا برای ما بلبل نشوید. حالا که خودتان بر مسند کارید. خب چه مرگ تان است؟!
چشم عموجان. آن وقتی که دوستان در این جا می‌فرمودند آنقدر قطعنامه دهید تا فلان مکان تان منهدم شود و رفقای‌شان در آن جا بیانیه و خطابه مطول پشت میز مذاکره قرائت می‌فرمودند و تحریم تند‌تر و برنده‌تر می‌شد و گره‌های کور از پی هم بر اقتصاد کشور قفل می‌شد باید فکر دوران باز کردن این گره‌ها هم می‌بودند. آن زمان که زنجانی جان و خاوری جان و باقی جان‌ها حساب‌های‌شان را از اموال بیت المال انباشته می‌کردند حواس تان فقط به بگم بگم بود و چهار تا خس و خاشاک و زنده باد بهار! همان جیب‌ها پر شد که امروز سفره‌ها به مخاطره افتاده‌اند. زهرخند مردمان به جیب‌های کاسبان تحریم را به چه صورت نگاه نکردید؟

****ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد****

تهیه کننده: فرنوش ج.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سررشته جان به جام بگذار
««« »»»
کاين رشته از او نظام دارد

کمدی؛ زهرخند مردم به جیب هایی که پر شد و رفت!

TT / 28 — TP / 5%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال