http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تفاوت کیفیت و دستگاه های جایگاه های بنزین صحت ندارد/ مردم در ساعات خنک سوخت گیری کنند

تفاوت کیفیت و دستگاه های جایگاه های بنزین صحت ندارد/ مردم در ساعات خنک سوخت گیری کنند

ناصر رییسی فر درگفت وگو با خبرنگار جام جم آنلاین در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از جایگاهها تجهیزاتشان نیاز به بازسازی دارد گفت : اکثر جایگاهها به خاطر طرح درجه بندی بازسازی شده اند و فقط یک تعداد محدودی باقی مانده اند . این بازسازی هم به آن دلیل صورت گرفته که کارمزد ها براساس طرح درجه بندی دریافت می شود و اگر بازسازی ها ی لازم را انجام نداده باشند، فقط لیتری 17 تومان یعنی 1.7 درصد کارمزد می توانند دریافت کنند، اما اگراین طرح را اجرا کرده باشند ، لیتری 3 درصد یعنی 30 تومان کارمز می گیرند لذا اکثر جایگاهها با توجه به این موضوع جایگاه هایشان را بازسازی کرده اند .

وی میزان تبخیر در جایگاهها سوخت کشور را بسیار بالا دانست و گفت : آنچه در 5- 6 سال گذشته جایگاه داران را به ورطه ورشکستی رسانده تبخیر بیش از اندازه فراورده ای است که در مخازن تخلیه می شود . براساس ریتی که شرکت ملی پخش و پالایش فراورده ها از سالهای بسیار دور اعلام کرده حدود4.5 لیتردرهر هزار لیتر را به عنوان تبخیر در نظر گرفته اند . اما میزان تبخیر در برخی مناطق گرم خیز کشور به 9.5 درهزار لیتر و در تهران که هوا خنک تر است و انبارها متفاوت اند به 6 لیتردرهزار لیتر می رسد ،این تبخیر هم در موقع تخلیه بنزین اتفاق می افتد و هم در زمان نگهداری .

به گفته وی در خیلی از کشورها با تعبیه سیستم های مختلف این تبخیر را به حداقل رساندند اما در کشور هنوز تبخیر بنزین بالاست و باعث شده جایگاهداران متحمل ضررشوند.

رییسی فر در پاسخ به این پرسش که بالا بودن این میزان تبخیرنسبت به سایر کشورها آیا به نوع فراورده بازمی گردد گفت : معیاری برای سنجش کیفیت بنزین نداریم اما می دانیم که کیفیت بنزین متفاوت شده و گاز بیشتری درآن منظور می شود. از طرف دیگر بارگیری ما درست انجام نمی شود و سیستم بارگیری و اندازه گیری ما بسیار منسوخ شده است .همچنین وقتی فراورده از تانکرها تخلیه می شود به دلیل بالا بودن دمایش وقتی وارد مخازن سرد می شود ، حالت انقباضی پیدا می کند و به خاطر گاز فراوانی که در بنزین است از تمام لوله ها بالا می رود .

وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان از تبخیراتی که در بنزین وجود دارد به مردم تحمیل می شود گفت : می توانم این اطمینان را به مردم بدهم که تلمبه ها همه یکسان است و سیستم همه جایگاهها شناور است وامکان هیچ گونه دخل و تصرفی در مسیر و شبکه ها از مخازن به تلمبه ها وجود ندارد و خود تلمبه ها نیز همه قطعات حساسش پلمپ شده است . همچنین بنزینی که به تمام جایگاهها داده می شود از یک شرکت توزیع می شود و کیفیت همه آنها یکسان است و این موضوع که گفته می شود کیفیت بنزین برخی جایگاهها بهتراست صحت ندارد ، اما این نکته وجود دارد که در مسیری که بنزین وارد باک خودرو ها می شود بخصوص در زمانهایی که دما بالاست گازهای موجود در بنزین بخار شود، بنابراین بهتر است مردم در مواقعی که هوا خنک و سرد است اقدام به سوخت گیری کنند .

رییسی فر درادامه اظهار کرد: وقتی باک بنزین را باز می کنید شاهد خروج بخارهایی از باک هستید مردم گمان می کنند این هوا ست در حالیکه گاز متصاعد شده از بنزین است که بیش از حد است ، معمولا ماشین های خارجی که باک هایشان استاندارد است نباید این اتفاق برایشان بیفتاد اما شما حتی اگر ماشین بنز و مازراتی را هم نگاه کنید از باکشان بخار بیرون می زند که این ناشی از گاز خود فراورده است.

رییس کانون انجمن های صنفی جایگاه داران کشور البته به مردم نیز توصیه کرد هنگام بنزین زدن اگر عمل سوخت گیری را به شخصی که در جایگاه است می سپارند حتما خودشان نظارت داشته باشند که میزان سوختی که دریافت می کنند مطابق با واقعیت باشد.

سیما رادمنش _جام جم آنلاین

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح و عکاس در فروشگاه اینترنتی استارت کالا مشهد
شربت متادون عامل بیشترین مسمومیت های دارویی
حادثه برای هواپیمای حامل معاون ترامپ در فرودگاه نیویورک
شلیک موشک بالستیک به فرودگاه جده
نظر سعید حجاریان درباره فیلم «سیانور»
فیلم جوانب هفته هفتم لیگ فوق العاده فوتسال -دانلود و پخش
پیگیر گشودن گره کور حصر، رفع محدودیت‌های خاتمی و رفع فشارها بر دانشجویان باشید
جمهوریخواهان طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران را به کنگره می‌برند
اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
ویدیو فیلم دید نزدیک ویدیویی به نوار ابزار MacBook Pro 2016 اپل ( آپارات )
برخی دولتمردان در بحث اقتصاد مقاومتی فقط حرف می زنند
فروچاله های اعتبار سرنوشت دیندارلو را به کما برد
خیمه های معرفت در ایام اربعین در استان کرمانشاه برپا می شود
اهدای خون در خراسان جنوبی ۶ درصد افزایش داشت
نخستین "سینمای کودک و نوجوان" در چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه شهید فهمیده ها است
فیلم برنامه کامل ورزش فوتبال ۱۲۰ قسمت دوم (۹۵/۰۸/۰۶) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نبض ورزش: وارسی صعود تیم ملی جوانان به جام بین المللی
استخدام حسابداروکارشناس فروش درشرکت بهجوش درتهران واصفهان
تبلیغات