کامیابی بیل گیتس برای ما چه درس هایی دارد (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

موفقیت بیل گیتس برای ما چه درس هایی دارد

دارایی های خالص بیل گیتس، پولدار ترین مرد دنیا از مرز ۹۰ میلیارد دلار گذشت تا فاصله او از نفر بعدی در فهرست پولدار ترین مردان جهان به بیش از ۱۳ میلیارد دلار برسد.
مجله پنجره خلاقیت – ترجمه نشاط حسن پور: دارایی های خالص بیل گیتس، پولدار ترین مرد دنیا از مرز ۹۰ میلیارد دلار گذشت تا فاصله او از نفر بعدی در فهرست پولدار ترین مردان جهان به بیش از ۱۳ میلیارد دلار برسد.
به گزارش بلومبرگ، در پی رشد ارزش دارایی های عمومی بیل گیتس (نظیر شرکت راه آهن ملی کشور کانادا و شرکت اکولب) دارایی های پولدار ترین مرد دنیا به ۹۰ میلیارد دلار رسید.
براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، در حال حاضر ثروت گیتس ۱۳.۵ میلیارد دلار بیشتر از آمانیکو اورتگای اسپانیایی، دومین فرد ثروتمند دنیاست.
با توجه به ثروت ۹۰ میلیارد دلاری، ثروت موسس شرکت مایکروسافت هم اکنون معادل ۰.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکاست.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس موفقیت بیل گیتس برای ما چه درس هایی دارد
احتمالا بیل گیتس نامدار ترین میلیاردر دنیاست. او با ده ها میلیارد ثروت، تاثیر زیادی بر دنیای فناوری دارد.
بیشتر مردمان با موفقیت او در دنیای کسب و کار و همچنین بشردوستی اش آشنا هستند.
همه دوست دارند موفقیتی در حد و اندازه های بیل گیتس داشته داشته باشند؛ اما افراد کمی هستند که عادات زندگی او را در سبک زندگی خود مورد استفاده قرار دهند.
شاید تقلید از برخی عادات بیل گیتس شما را به فردی مولتی میلیاردر مبدل نکند، اما قطعا مددتان خوهدکرد که به برخی از اهدافتان برسید.

خب چگونه می توان برخی از عادات بیل گیتس را در وجود خود نهادینه کرد؟
بیل گیتس همیشه فردی کتابخوان بوده است. پدر او، ویلیام اچ. گیتس، در گفت و گو اخیرش با مجله فوربس لو داد که فرزندش به معنای قرار می داری یک خوره کتاب بوده است. در زمان خردسالی عاشق کتاب های علمی- تخیلی و حتی دایره المعارف ها بوده و هر مکانی که می رفت، کتابی نیز با خود حمل می کرده است.
داستان تا حدی جلو رفته که گیتس پدر از بیل خواسته هر چقدر که دلش می خواهد کتاب بخواند، اما خواهش کرده که کتاب هایش را سر میز شام نیاورد!
هنوز هم همین طور است و بیل گیتس با اشتیاق فراوانی کتاب می خواهند. انواع کتاب ها را قادر هستید در کتابخانه او یابید: از بیو گرافی های الهام بخش گرفته تا کتاب های فلسفی و روشنفکری. بیل گیتس همه را به کتابخوانی تشویق می کند. او به طور مرتب فهرست کتاب های مورد علاقه اش را به اشتراک قرار میدهد تا الهام بخش دیگران شود.

روزتان را به درستی آغاز کنید.
بیل گیتس ترجیح می دهد روزش را با ورزش و سرحالی آغاز کند. او معمولا یک ساعت ابتدای روز را به دلیل اوضاع قلبی اش روی تردمیل می گذراند. آغاز روز با ورزش مزایای بی شماری دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:
نخست آن که سوخت و ساز بدن را زیاد میکند و به شما یاری میرساند در طول روز کالری بیشتری سوزانده و کاهش وزن داشته باشید. همچنین به کاهش سطح استرس، حفظ تمرکز و انرژی در طول روز نیز یاری میرساند. این موضوع بی شک عملکردتان را زیاد میکند. در نهایت اینکه ورزش صبحگاهی استراحت کن شبانه بهتر و آرامش بخش تری را برایتان به ارمغان می آورد.

هیچ گاه از آموزش دست نکشید.
اینکه از سنین کم در معرض تعلیمها و تجربه های مختلف باشید، بسیار ارزشمند است. وقتی بیل گیتس در کلاس نهم بود، مدرسه اش یک کامپیوتر خریداری کرد و همین باعث شد گیتس کاملا درگیر این سیستم شود.
گیتس اجازه داشت که از کلاس ریاضیاتش خارج بشود و برنامه نویسی یاد بگیرد. اولین برنامه ای که او نگاشت، برنامه «بازی دوز» بود. او دیگر مثل پیش نشد. او در کالج عادت داشت سر کلاس هایی بنشیند که اصلا در آنها نام نویسی نکرده بود. گیتس تا همین امروز هم تشنه دانش و آموزش است.

به دیگران اعتبار ببخشید.
بیل گیتس موفقیت ها، دستاوردها و اعتبار زیادی دارد. بالاخره او مخترعی هوشمند و یکی از پولدار ترین انسان های جهان است. با این حال او به دیگران نیز اعتبار می بخشد.
وقتی که در یک گفت و گو از او پرسش کردند خوب ترین تصمیم او در دنیای کسب و کار چه بوده، او پاسخ داد: انتخاب افراد عالی و همکاری با پل آلن به عنوان شریک تجاری اصلیترین تصمیمی بوده که تا به حال گرفته است.
گیتس درس خوبی به ما می دهد. نه تنها انتخاب افراد عالی ما را به سوی موفقیت رهنمون می کند، بلکه ما باید رویکرد قدردانی نیز در پیش بگیریم و از موفقیت همکارانمان تمجید کنیم.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس موفقیت بیل گیتس برای ما چه درس هایی دارد
از اشتباهاتتان درس بگیرید.
درس گرفتن از لغزشات یکی از بزرگترین عوامل بلوغ و رشد است. تصمیمات نادرست و عارضه های ناشی از آنها به ما بزرگ ترین درس های زندگی را یاد میگیرند. تا وقتی که خودتان نخواهید، تجربه قادر نیست معلم خوبی برای شما باشد.
بیل گیتس یک بار توضیح داده بود که بخشی از موفقیت مایکروسافت به دلیل موفقیت تیم مدیریت در تشخیص لغزشات بوده است؛ اشتباهاتی که امکان داشت در آینده هزینه گزافی برای شرکت بتراشد. گیتس وقتی با ضعف یکی از تصمیماتش رو به رو می شد، از تحول موضع و آن تصمیم خود هراسی نداشت. متاسفانه بسیاری از مردمان یک اشتباه را چند بار تکرار می کنند تا بتوانند در نهایت از آن درسی یاد بگیرند.

به قضاوت های خود اعتماد کنید.
افرادی که در طول زندگی با آنها مواجه می شویم، گاه ناامیدمان می کنند و گاه از پیش مان می روند. اغلب این افراد نگرش درستی مانند ما ندارند و اگه به آنها اجازه دهیم که به جای ما بر آن بشوند، نتایج فاجعه باری به دست خواهیم آورد. این موضوع به ما نمایان میکند که چرا باید به خودمان اعتماد داشته باشیم.
وقتی که بیل گیتس ایده تاسیس شرکت مایکروسافت را داد، خیلی ها آن را ایده ای غیرکاربردی خواندند. او رویای جهانی را داشت که در آن چیپ های کامپیوتری چنان توانا شوند که کامپیوترها و نرم افزارها در همه جا کارایی یابند. تعداد افراد کمی بودند که با او هم عقیده شدند.
با این حال، گیتس که به خوب بودن ایده هایش ایمان داشت، به خود اعتماد کرد. بقیه چیزها دیگر برایش اهمیتی نداشت. اگرچه شنیدن روش ها و پیشنهادهای دیگران کار خوبی است، اما گاهی پیشنهادهای دیگران ناشی از به وحشت افت و تردید آنهاست. شک و تردید ما را در سکون و نبود فعالیت نگه می دارد. اعتماد به خود به معنای آن است که با توجه به قابلیتها و نیازهایمان بتوانیم تصمیم درستی بگیریم.
خواندن عادات زندگی افرادی که در حیطه های کاری مختلف به موفقیت رسیده اند، بسیار باارزش است. با این کار، بدون حسادت نسبت به جایگاه دیگران، سعی می کنیم از عادات و انگیزه های آنان باخبر شویم. سپس قادر هستیم این درس ها را در زندگی خود به کار بسته و همان موفقیتی که در انتظارش هستیم، را به دست آوریم.
بیل گیتس در دنیای فناوری نظیر ندارد؛ او قادر بوده فناوری را وارد هر خانه ای بکند. شناخت عادات او در زندگی شخصی و تقلید از آنها می تواند به ما یاری رساند تا دنیای خوب ترین برای خود بسازیم.

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارنده : سرور ا.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برقی از منزل ليلی بدرخشيد سحر
««« »»»
وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

کامیابی بیل گیتس برای ما چه درس هایی دارد (۲ عکس)

TT / 146 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال