http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نرخ ارز همزمان با یکسان‌سازی، واقعی شود

نرخ ارز همزمان با یکسان‌سازی، واقعی شود

به گزارش صبحانه، مسعود خوانساری در خصوص اجرای یکسان سازی نرخ ارز، گفت: یکسان سازی نرخ ارز باید هر چه سریعتر انجام شود و از واجبات است ضمن آنکه هم موضوع تک نرخی شدن و هم  موضوع واقعی شدن نرخ ارز باید هرچه سریعتر به اجرا برسد.

وی با بیان اینکه این دو سیاست باید همزمان اجرایی شود، افزود: اگر دولت فقط ارز را تک نرخی کند و باز هم به صورت دستوری قیمت را پایین نگه دارد به نتیجه نهایی نخواهیم رسید زیرا این دو سیاست درکنار یکدیگر می‌تواند راهگشای بخش خصوصی باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با اعلام اینکه موضوع تک نرخی و واقعی شدن ارز یک نیاز ضروری است، اظهار داشت: هرچه قدر به سمت واقعی شدن نرخ ارز پیش برویم به نفع صادرات کشور خواهد بود.

خوانساری با تاکید بر اینکه اجرای این سیاست به تولید و رقابت در داخل کشور هم کمک خواهد کرد، گفت: مهمترین تاثیر یکسان سازی و واقعی شدن نرخ ارز جلوگیری از قاچاق کالا به کشور است و این موضوع تاکنون صدمه‌های زیادی را به اقتصاد کشور وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت مصمم است که ارز تک نرخی را به اجرا برساند، افزود: باوجود تاکید دولت بر این موضوع اما هنوز زمان اجرای آن  مشخص نیست البته بخش خصوصی تاکید دارد که هرچه سریعتر این سیاست اجرایی شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، ادامه داد: با واقعی شدن نرخ ارز، بازار نرخ را تعیین می‌کند و در این شرایط دولت نباید دخالتی در تعیین دستوری نرخ داشته باشد. در غیراینصورت این سیاست، کارکرد اصلی خود را از دست می‌دهد.

خوانساری با اشاره به اینکه دولت بیشتر باید نقش کنترلی و مدیریت نرخ ارز را برعهده بگیرد، اظهار داشت: دولت باید از نوسانات جلوگیری کند اما نباید دخالتی در بازار داشته باشد و قیمت‌ها را بازار تعیین کند.

وی در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما از نرخ ارز در زمان آزادسازی چه خواهد بود، افزود: صلاح نیست که نرخی را اعلام کنیم زیرا قیمت را عرضه و تقاضا و تورم مشخص می‌کند اما افزایش غیرمعقولی را نخواهیم داشت.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اعلام اینکه اگر این عوامل در نظرگرفته شود، قیمت واقعی در بازار تعیین می‌شود، گفت: اما نمی‌توان رقمی را برای افزایش نرخ ارز پیش بینی کرد زیرا باید شرایط را در زمان اجرای این سیاست، در نظر بگیریم.

براساس این گزارش، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت هم در تازه ترین اظهار نظر خود در مورد نرخ ارز گفته است که اگر نرخ دلار به ۴ هزار تومان افزایش پیدا کند، کمک زیادی به صادرات و تولید در کشور خواهد کرد./مهر

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام مسئول دفتر خانم در تهران
مافیا با خوراک مردم چه می‌کند؟
سیگار کشیدن علی انصاریان + عکس
40 شهر جذاب برای میلیاردرهای جهان
ماه تولد و صفات اخلاقی و رفتاری
از 5 برنامه پرمخاطب تلویزیون چه خبر؟
حضور دو شخصیت دیگر در فیلم Avengers: Infinity War تایید شد
امام موسی صدر چطور سنگ بنای حزب‌الله را گذاشت؟/حضور شیعیان در لبنان و زندگی در «کمربند فلاکت»!
استخدام بازاریاب تلفنی جهت کار در یک شرکت معتبر
افشاگری پرستو صالحی درباره دریافت پول برای مراسم ها
مدل های زیبا مبل ال – L شکل 2016 – 95
کیفیت آب تهران شگفت‌انگیز است
با روشی ساده آویز گل داوودی بسیار زیبا بسازید (عکس)
حمله خونین به کاخ سعودی +عکس
آنجلینا جولی و برد پیت کاخ گرانقیمت شان را می فروشند! عکس کاخ شان در فرانسه
افسرده هستید سوار این تاکسی ها شوید+تصاویر
استخدام قناد ماهر و با تجربه خانم یا آقا در کرمانشاه
اروپایی ها اموال بانک صادرات را آزاد کردند
دستکش های زمستانی شیک مردانه 2016 – مد سال
وضعیت شیوع هپاتیت در کشور/ ساخت واکسن هپاتیت A
تبلیغات