نابسامانی دراز کشی که خطر دیابت را زیاد می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

اختلال خوابی که خطر دیابت را افزایش می دهد


تصویر و عکس آشفتگی استراحت کنی که خطر دیابت را زیاد میکند

کشف کرده های تازه محققان حاکی از آن است که وقفه تنفسی در خواب خطر بروز دیابت نوع ۲ را زیاد میکند

فدراسیون نگاه کن المللی دیابت به بیمارانی که به دیابت نوع ۲ یا وقفه تنفسی خواب مبتلا هستند پیشنهاد میدهد که حتما برای بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

وقفه تنفسی خواب هنگامی رخ می دهد که راه هوایی به طور نسبی یا کامل ضمن خواب مسدود می شود و در نتیجه، تنفس فرد به تناوب متوقف و بار دیگر شروع می شود. حدود ۱۳ درصد مردان و ۶ درصد بانوان مبتلا به وقفه تنفسی متوسط تا شدید هستند.

پژوهشگران دانشگاه «ناکازاکی» کشور ژاپن معتقدند که طی دو دهه گذشته مشخص شده که وقفه تنفسی خواب با مقاومت انسولینی، نبود تحمل گلوکز و دیابت نوع ۲ در رابطه است. آنها مطالعات خود را روی ۱۴۵۳ شرکت کننده با میانگین سنی ۶۳ سال امتحان کردند. تمام شرکت کنندگان در حالی تحت مهار خواب قرار گرفتند که در وقت شروع تحقیق هیچ کدام از آنها مبتلا به دیابت نبودند.

محققان، این افراد را براساس الگوی خواب به چندین گروه افراد متداولی، در بر می داری وقفه تنفسی خفیف، متوسط یا شدید تقسیم کردند. پس از ۱۳ سال، معلوم شد که ۲۸۵ نفر از افراد شرکت کننده به دیابت نوع ۲ مبتلا شده اند. افرادی که در ابتدای تحقیق دچار وقفه تنفسی خواب بودند، ۷۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ واقع بودند.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، از هر ۱۰ فرد بالغ، یک نفر مبتلا به دیابت است. در دیابت نوع ۲ بدن قادر به تولید یا پردازش هورمون انسولین به مقدار کافی نیست.

محققان معتقدند که اضافه وزن می‌ داری نیز احتمال بروز دیابت و وقفه تنفسی خواب را زیاد میکند. رفتارهایی چون حفظ وزن متعادل و کاهش کم تحرکی به طور همزمان قادر هست خطر وقفه تنفسی خواب و دیابت را پایین بیاورد. از طرفی، افراد مبتلا به دیابت نیز باید از نظر ابتلا به وقفه تنفسی خواب نکته غربالگری قرار گیرند. درمان وقفه تنفسی تا حد زیادی قادر هست خطر ابتلا به دیابت را کم کند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال