پیگیری مشکلات بیماران EB در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار گرفت


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیگیری مشکلات بیماران EB در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار گرفت

خبرگزاری فارس: پیگیری معضلات بیماران EB  در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار گرفت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری این کمیسیون جهت بررسی معضلات بیماران ای بی گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد؛ محمدنعیم امینی فرد در واکنش به برخی خبرهای انتشار داده شده اطراف نبود حمایت ضروری از سوی دانشگاه علوم پزشکی از بیماران ای بی، اضافه کرد: اعضای کمیسیون بهداشت هنوز در جریان این موضوع قرار نگرفته اند لذا نمی شود در رابطه با این اصلی موضع گیری خاصی داشت.

نماینده مردمان ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حقیقت آن است که بیماران ای بی با معضلات زیادی روبه رو هستند و ناخواسته تقدیر چنین رنجی را بر آنها تحمیل کرده است؛ لذا بدون شک باید وزارت بهداشت و نهادهای مسئول به ارایه خدمت مطلوب به این گروه از بیماران توجه بکنند.

وی با اظهار این که مریضی ای بی درمان پذیر نیست، گفت: اگرچه این بیماری درمان قطعی ندارد اما می توان با ارایه خدمت درست و دقیق تا حدودی از درد و رنج این بیماران و خانواده هایشان کاست.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک کمیسیون این موضوع را در دستور کار خود خواهد گذاشت و از مسئولان مربوطه فرا خواهد خواند تا توضیحات خود را به نمایندگان کمیسیون ارایه دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خانه ای بی تنها مرکزی است که برای مراجعه و رسیدگی به معضلات بیماران پروانه ای فعال است؛ به همین منظور طی تفاهم نامه سه جانبه ای که نگاه کن بنیاد مستضعفان، بنیاد مریضیهای خاص و دانشگاه علوم پزشکی کشورمان منعقد شد، دانشگاه کشورمان از طرف وزارت بهداشت مامور رسیدگی به تمام امور پزشکی بیماران EB شد اما به نقل کرده سرپرست خانه EB نه تنها این خدمات از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست بلکه هم اکنون نیز به مدت سه هفته پزشک این خانه، از حضور و انجام ویزیت بیماران خودداری می کند.

*****************************

مسئول متن : سيروس د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بس غريب افتاده است آن مور خط گرد رخت
««« »»»
گر چه نبود در نگارستان خط مشکين غريب

پیگیری مشکلات بیماران EB در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار گرفت

TT / 52 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال