http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

وزارت نفت در آخرین لحظه شرکتهای ایرانی را کنار گذاشت/ تنها شرکتهای خارجی برای مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان دعوت شده‌اند❗️

وزارت نفت  در آخرین لحظه شرکتهای ایرانی را کنار گذاشت/  تنها شرکتهای خارجی برای مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان دعوت شده‌اند❗️

گروه اقتصادی- رجانیوز: وزارت نفت در میان بهت کارشناسان، در آخرین لحظه با کنار گذاشتن شرکتهای ایرانی، تنها شرکتهای خارجی را برای مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان دعوت کرد❗️
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مسیرآنلاین،  در حالی که دو شرکت ایرانی برای توسعه میدان نفتی آزادگان اعلام آمادگی کرده بودند، وزارت نفت با فراخوانی که برای شرکت های خارجی اعلام کرد، «امضای آخر» را برای یکی از غول های نفتی (احتمالا توتال فرانسه) کنار گذاشت.
 
 سرگرم کردن شرکت های ایرانی از جمله پرشیا و قرارگاه خاتم برای افزایش ضریب بازیافت مخازن بنگستانی٬ با واکنش های بسیاری همراه شد.
 
مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ﴿ره﴾ اما در یک موضع گیری شفاف اعلام کرد شرکت پرشیا آماده توسعه آزادگان است و بیش از ۷ میلیارد دلار برای این پروژه در نظر گرفته است که بسرعت می تواند در پروژه تزریق کند.
 
 با این وجود٬ وزارت نفت سکوت کرد و در جامه این سکوت٬ فراخوانی را منتشر کرد که شرکت های خارجی برای حضور در مناقصه ها آماده خواهند شد.
 
این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که وزیر نفت٬ مدیرعامل شرکت ملی نفت و سایر مسولان بارها به برگزاری مناقصه برای آزادگان اشاره کردند که با توجه به این فراخوان و اظهارات نفتی ها٬ مناقصه آزادگان برای شرکت های خارجی خواهد بود و شرکت های ایرانی از جمله پرشیا و قرارگاه خاتم از کار کنار گذاشته خواهند شد.
 
 البته شاید گفته شود این فراخوان برای شرکت های خارجی است و در صورت برگزاری مناقصه شرکت های ایرانی نیز می توانند در آن شرکت کنند.
 
برای روشن شدن صورت مساله از مسولان وزارت نفت این انتظار می رود که به ابهامات موجود پاسخ دهند.
با توجه به اینکه وزارت نفت پیشتر اعلام کرده بود در میادین بزرگ فقط شرکت های خارجی حق حضور به عنوان اپراتور دارند، این شائبه ایجاد شده است که این فراخوان در این راستاست.
 
 لذا از مسئولان وزارت نفت تقاضا می شود شفاف سازی کرده و رسما اعلام کنند که اگر در ایران پروژه ی شرکتی ایرانی متقاضی اپراتوری باشد، حق حضور در مناقصه را دارد یا خیر؟

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اشتغال یکی از مشکلات اصلی جامعه ایثارگری است
انجام بیش از یک هزار و ۳۰۰ فقره بازرسی از واحدهای صنفی طارم
کلیپ فیلم ادرس باربی مفصلی
ویدیو فیلم معذلت میخوام:(( ( آپارات )
فیلم ۷ آبان ماه رو به همه مردم کشورمان تهنیت میگم ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم خسته شدم +( آپارات ) پخش
فیلم ویدیو تنها جهت مصاحبه با مهرسا ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم مکالمه دکتر ترکی در برنامه منزل ملت ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم جانباز حاجی قاسمی ( آپارات )
ویدیو فیلم چنانچه دوست دارید اظهارات ممممممممههههههههههمممممممممم ( آپارات )
ترکیه در مدار تاکتیک تهدید و التماس
استخدام برنامه نویس حرفه ایPHP و اندروید در مدیا همراه ارتباطات
کلیپ فیلم رهبرانقلاب: اشتباه نکنید؛ با رابطه هیچ مخالفتی ندارم
ویدیو فیلم به چه دلیل کشور ژاپن از کشور آمریکا میترسد و کشورمان ایران نمیترسد؟! ( آپارات )
فیلم لبه پرتگاه ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم مظلومیّت یاقوت ۹ جهالت و خیانت!! ( آپارات )
کیلیپ فیلم مارش من یک رفیق داشتم +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم روغن ترخون موجب لاغرشدن می شود +( آپارات ) پخش
راهکارهای طب سنتی برای میگرن
فیلم دکتر هلاکویی تفاوت نظر در مورد اولویت های زندگی من و.. ( آپارات ) -دانلود و پخش
تبلیغات