http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دولت اراده ای برای حل مشکل ندارد/ شبکه فاضلاب پاسخگوی نسل های آینده نیست

دولت اراده ای برای حل مشکل ندارد/ شبکه فاضلاب پاسخگوی نسل های آینده نیست

آخرین بار شهریور گذشته بود که در خیابان پیامبر مرکزی واقع در غرب تهران یک نشست سطحی زمین در اثر ریزدانگی خاک و تراوش آب سطحی رخ داد که براثر آن گودالی با عمق حدود 3متر ایجاد شد که یک دستگاه خودرو پژو در داخل گودال افتاد و یک دستگاه پراید هم در آستانه افتادن مهار شد.

مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران پس از وقوع این اتفاق عامل اصلی را شبکه آب تهران دانست و گفت :حل این مشکل این است که شبکه آب تهران را با اولویت به عنوان یک طرح ملی نوسازی کنیم چرا که خاک تهران از نوع سنگی نیست و دارای ریزدانه است که اگر آب وجود داشته باشد می‌تواند ریزدانه‌ها را بشوید و زیر آسفالت حفره ایجاد کند. بنابراین هر لحظه و هرجا ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد.

محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس نیز در گفت وگو با جام جم آنلاین بر ضرورت کار کارشناسی در این زمینه تاکید کرد و گفت:بحران آب در کشور ما بحران جدی است که اکنون تبعات آن را به وضوح در گوشه وکنار کشورمان در شکل های مختلف از جمله نشست زمین مشاهده می کنیم.

وی بابیان اینکه بازگشت آب به چرخه حیات را باید جدی گرفت افزود: عوامل مختلفی دست به دست هم دادند تا این مشکلات ایجاد شده که یکی از آن کوتاهی در ساخت واحداث شبکه فاضلاب است. صرف برگزاری جلسات متعدد و بحث های کارشناسی مشکلی را حل نمی کند همانطور که که تا کنون نتوانستیم کاری برای حل آلودگی هوا و جلوگیری ازبروز ریزگردها انجام دهیم . درواقع نیاز به عزم واراده ای قوی است تا بتوان این مشکل را حل کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که مجلس در این خصوص چه اقدامی خواهد کرد؟اظهارداشت:مجلس از ارائه هرگونه کمکی در این زمینه دریغ نمی ورزد چنانچه دولت بخواهد با تصویب قوانینی به حل این معضل به صورت جدی بپردازد مجلس آماده قانونگذاری است.

این نماینده مردم ساری با اشاره به اینکه ریشه وقوع چنین اتفاقاتی ریشه در گذشته و سالیان دور دارد گفت: اشکالات اینچنینی به دلیل سهل انگاری های کوتاه مدت اتفاق نمی افتد . اگر ما ساخت شبکه فاضلاب را از سال ها پیش آغاز می کردیم اکنون با این مشکل روبرو نبودیم . همانطور که اغلب کشورهای دنیا حدود 60 الی 70 سال پیش شبکه فاضلاب خودرا احداث کردند والان نیز به خوبی از آن بهره برداری می کنند . ولی ما هنوز نتوانستیم ساخت این شبکه را به پایان برسانیم و بعید هم بنظر می رسد در ساخت آن آینده نگری درازمدت را درنظر گرفته باشیم.شواهد حاکیست این شبکه پاسخگوی نسل های بعدی ما نخواهد بود.

دامادی عزم واراده دولت را در این خصوص ضروری دانست و افزود: تا زمانی که دولت اراده جدی در این خصوص نداشته باشد مجلس نیز کارچندانی نمی تواند انجام دهد . حتی نظارت های مجلس نیز در این خصوص راه به جایی نخواهد برد.

وی عزم واراده دولت را در رفع مشکلات شهری و جامعه ضعیف و ناکارآمد دانست.

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه ۳۰۰ هزار تومانی بخورد/خانه ام در انگلیس اجاره‌ای بود
۱۱ بانک درگیر اعلام ورشکستگی تسهیلات گیرندگان
بازیگران و هنرمندان در اکران خصوصی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
جهان از یک سیاه چاله به وجود آمده است
گالری زیباترین مدل بافت مو زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
تصاویر بازیگران و هنرمندان و همسرانشان در مراسم اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
دانش آشتیانی: «نجفی» بهترین گزینه برای آموزش و پرورش است
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
رسوایی جنسی دونالد ترامپ و سلما هایک بازیگر مکزیکی + عکس
آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در پونک
تورم بالا رفت، قیمت کالاها پرکشید
تصویر دیده نشده از شقایق فراهانی در کنار پسرش
آقای روحانی شما باید پاسخگوی این اختلاس باشید
نفوذ هکرهای روس به کارت‌های اعتباری حامیان مالی جمهوری‌خواهان
استخدام چند نفر چکش کار و قلع کار جهت ظروف مسی
راهپیمایی گوسفندها در مادرید (تصاویر)
تبلیغات