مستمری زنان سرپرست خانوار ۳.۵ برابر می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

مستمری زنان سرپرست خانوار ۳.۵ برابر می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی تلفیق با افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار موافقت کرده و پیشنهاد حدوداً ۲۰ درصد حقوق هر سال را درنظر گرفته‌اند که همین اقدام مستمری زنان سرپرست خانوار را ۳/۵ برابر می‌کند.

عکس   مستمری زنان سرپرست خانوار ۳.۵ برابر می شود

انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» با اشاره به ماده ۱۴ سیاستهای ابلاغی خانواده توسط مقام معظم رهبری درباره حمایت حقوقی، اقتصادی و فرهنگی از زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: تمام تلاشمان این است که منزلت زنان سرپرست خانوار حفظ شود و فقر درآمدی باعث ایجاد شرایطی نشود که این افراد دچار معضل و آسیب شوند همچنین در برنامه ششم به دنبال افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار هستیم.

۳/۵ برابر شدن مستمری زنان سرپرست خانوار

وی افزود: با کمک گزارشاتی که به کمیسیون تلفیق داده شد، کمیته فرهنگی اجتماعی کمیسیون تلفیق با افزایش مستمری این افراد موافقت کرده و پیشنهاد حدوداً ۲۰ درصد حقوق هر سال را در نظر گرفته اند و همین اقدام مستمری زنان سرپرست خانوار را تقریباً ۳/۵ برابر می کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور متذکر شد: بحث دیگر «طرح تأمین مالی خرد» است که نسبت به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و با تکیه بر شایستگی ها و آموزشهایی است که به این افراد داده می شود تا بتوانند خودکفا، توانمند و … باشند و از استعدادهایی که در زمینه های مختلف دارند، استفاده کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طرحی که سازمان بهزیستی در ایران ارائه کرد در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته و در میان کشورهایی که طرح تأمین مالی خرد را ارائه کرده اند، رتبه ششم را به دست آورده ایم و در سال جاری به دنبال گسترش جمعیت طرح تأمین مالی خرد به ویژه در استانهای کم برخوردار و استانهایی که از وضعیت درآمدیِ خاصی برخوردار نیستند، هستیم.

حفظ منزلت زنان سالخورده و سالمندان

محسنی بندپی یادآور شد: در مرحله بعد به دلیل بیشتر بودن جمعیت زنان سالخورده، شرایطی را فراهم می کنیم تا بتوان این افراد را در صورتی که فرزندان حاضر به نگهداری آنها نیستند، تحت حمایت مالی در خانواده قرار دهیم و در غیر اینصورت در «بنیاد فرزانگان» که راه اندازی کرده ایم و تأکید بر گسترش مراکز روزانه داریم، نسبت به حفظ منزلت آنها اقدام کنیم.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

نگارش : ترانه ق.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پيش چشمم کمتر است از قطره‌ای
««« »»»
اين حکايت‌ها که از طوفان کنند

مستمری زنان سرپرست خانوار ۳.۵ برابر می شود

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات