۴۵ درصد اعتبارات سفر رهبری در کرمانشاه تحقق پیدا کرده است


با دیگران به اشتراک بگذارید

۴۵ درصد اعتبارات سفر رهبری در کرمانشاه تحقق پیدا کرده است

خبرگزاری فارس: 45 درصد اعتبارات سفر رهبری در کرمانشاه تحقق یافته است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: در سفر رهبری به استان کرمانشاه اعتباری در حدود هشت‌هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان برای اجرای یک‌هزار و ۱۹۳ پروژه اختصاص داده شد.

مجتبی نیک کردار امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به سفر رهبر انقلاب اسلامی در ۲۰ مهرماه سال ۹۰ به استان کرمانشاه، بیان داشت: حضور ۹ روزه رهبر انقلاب اسلامی در استان کرمانشاه ایجاب کرد که ایشان با همه مسائل مهم استان آشنایی پیدا کنند و مصوبات مسائل اقتصادی، عمرانی و زیربنایی به صورت یک کتابچه مصوب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه نگاه رهبری به مصوبات استانی را جامع و خیلی خوب توصیف کرد و گفت: در این سفر اعتباری در حدود هشت هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان برای اجرای یک هزار و ۱۹۳ پروژه اختصاص داده شد که از این تعداد پروژه تاکنون ۸۱۲ پروژه بارقمی در حدود سه هزار و ۶۸۱ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی از تحقق ۴۵ درصدی کل اعتبارات سفر رهبری تابه امروز گزارش کرد و گفت: از محل اعتبارات ملی ۶ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که تا الان ۲ هزار و هفت میلیارد یعنی در حدود ۳۱ درصد در این قسمت محقق شده است.

نیک کردار متذکر شد: دولت چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در راستای اعتبارات مصوب مسافرتی رهبری به استان باید آمپول زند که به طور جدی پیگیر این مسئله هستیم تا آرام آرام در طول وقت تحقق یابد و ضروری به ذکر است که اعتبار استانی از سفر رهبر انقلاب اسلامی تاکنون ۶۸ درصد تحقق یافته است.

* تحقق صددرصدی تخصیص اعتبارات دفتر رهبری به کرمانشاه

وی به ردیف سفر اشاره و بیان کرد: ردیفی به نام ردیف سفر است که در اینجا دفتر رهبر انقلاب اسلامی بجای این که صدرصد به استان اختصاص دهد، ۲۵۶ درصد داده یعنی ۵۶۱ درصد بیشتر از مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه یاری رسانده است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات دفتر رهبر انقلاب اسلامی به استان صدرصد تحقق یافته است، گفت: تخصیص بخشی از اعتبارات به سازمان مدیریت و برنامه بودجه برمی گردد که به خاطر شرایط تحریم تخصیص آن ممکن نشد و حال پیگیر آن هستیم تا در آینده تحقق یابد.

وی به مصوبات سفر رهبری در بخش عمرانی اشاره کرد و ادامه داد: بحث نقش بزرگ گرمسیری که به عنوان بزرگ ترین نقش ملی کشور اکنون اجرا می شود در سفر رهبری نهایی شد که اکنون امسال با حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار، این نقش را در منطقه مرزی به اجرا در آورده است.

به نقل کرده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، با اجرای نقش بزرگ گرمسیری ۹۰۰ میلیون متر مکعب از آب های مرزی وارد کشور می شود و یک تحول عظیم در بخش شهرستان های گرمسیری استان کرمانشاه و ایلام به وجود می آورد امسال این نقش حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد و بزرگترین نقش ملی کشور است.

وی راه آهن کرمانشاه را یکی از اصلی ترین مسائل استان کرمانشاه آگاهی داشت و یادآور شد: در سفر رهبر انقلاب اسلامی بود که تاکید شد راه آهن غرب کشور تا سال ۹۱ به کرمانشاه و تا سال ۹۳ به خسروی برسد که بخشی از این مصوبات به دوره تحریم ها مواجه شد، لذا بخشی از اعتبارات به همین دلیل تخصیص نیافت.

*راه آهن غرب کشور تا برج خرداد سال ۹۶ به کرمانشاه می رسد

این مسؤول با وعده دولت یازدهم در خصوص راه آهن غرب کشور اشاره و بیان کرد: راه آهن غرب کشور تا برج خرداد سال ۹۶ به شهر کرمانشاه و تا سه سال دیگر نیز به مرز خسروی می رسد.

به نقل کرده نیک کردار، را ه آهن غرب کشور در مسیر کرمانشاه به خسروی که به خاطر یک سری مسائل گران متوقف شده بود با پیمانکاری خاتم الا نبیا فعال شده است و در تلاش هستیم تا سه سال دیگر راه آهن به مرز خسروی برسد.

وی با اشاره به مصوبات سفر رهبری در خصوص بحث راه و آب روستایی، آب و فاضلاب شهرها و توسعه زیرساخت های دانشگاهی، تصریح کرد: تعداد زیادی از مجتمع های آب روستایی امسال از همین اعتبارات سفر رهبری به بهره برداری می رسد و در رابطه با راه روستایی تمامی اعتباراتی که از محل اعتبارات رهبر انقلاب اسلامی مصوب شده به استان توجه کرد شده که بیش از ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی که تغییری بزرگ در راه های روستایی استان است، احداث شده است.

*رتبه اول کرمانشاه از لحاظ بیکاری در کشور

این مسؤول با اشاره به رتبه اول استان کرمانشاه از لحاظ بیکاری در کشور، گفت: بیکاری یکی ازمهمترین مشکلات استان است و استاندار کرمانشاه تمای نگرانی کاری خود را برای حل این مسئله مورد استفاده قرار داده است.

نیک کردار اجرایی شدن همه مصوبات سفر رهبر انقلاب اسلامی را تحول بسیاری عظیمی در استان آگاهی داشت و اضافه کرد: با بهره برداری از فاز اول کارخانه ماشین سازی شهرستان صحنه تا پایان سال یا اوایل سال آینده اشتغال خوبی در استان به وجود مییاید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه به پالایشگاه آناهیتا و اسلام آباد غرب اشاره و بیان کرد: کار پروژه پالایشگاه آناهیتا چندین سال است که به صورت آهسته و آرام شروع شده که با پیگیری های مستمر مقام ارشد استانی اعتبارات آن از صندوق توسعه ملی تامین می شود و سریعی بیشتر به کار خود ادامه می دهد.

به نقل کرده این مسؤول، رفع مسئله بیکاری نخستین اولویت کاری مسؤولان استانی است و در این راستا در زمینه کشاورزی، اقتصادی و جهانگردی کارهای بزرگی دارد به اجرا در می آید.

*به کارگیری ۸۵ درصد نیروی های بومی در پروژه های بزرگ کرمانشاه

نیک کردار به تاکید استاندار کرمانشاه برای به کارگیری ۸۵ درصد نیروی های بومی در پروژه های بزرگ استان اشاره کرد و گفت: استاندار کرمانشاه به اداره کار، رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به عنوان متولیان امر درخصوص به کارگیری ۸۵ درصد از نیروی های بومی در پروژه های استان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به وعده استاندار درباره کاهش دو درصدی نرخ بیکاری استان تا پایان سال جاری، یادآور شد: همه مسؤلان برای تحقق این وعده همت خود را مضاعف کردند و افتتاح پروژه های زودبازده که سریع تبدیل به اشتغال شوند را در دستور کار داریم.

–نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد–

نگارنده: شروين س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز محرمان سراپرده وصال شوم
««« »»»
ز بندگان خداوندگار خود باشم

۴۵ درصد اعتبارات سفر رهبری در کرمانشاه تحقق پیدا کرده است

TT / 104 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال