قاضی آمریکایی اعتراض وکلای «رضا ضراب» را رد کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

قاضی آمریکایی اعتراض وکلای «رضا ضراب» را رد کرد

خبرگزاری فارس: قاضی آمریکایی اعتراض وکلای «رضا ضراب» را رد کرد

قاضی پرونده «رضا ضراب» خواست وکلای وی که تأکید داشتند موکل آنها طبق قوانین کشورش جرمی مرتکب نشده را رد کرد و نقل کرد که پرونده وی در دادگاه ایالات متحده چک خواهد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وکلای «رضا ضراب» تاجر ایرانی-کشور ترکیه ای که چندین ماه قبل به اتهام نقض تحریم های کشورمان در ایالات متحده بازداشت شده بود، اعتراض کردند که دادستان در اقدامی بی سابقه، رضا ضراب را که بنا بر مقررات کشور خودش جرمی مرتکب نشده است را دادگاهی کرده اند و به همین علت از رئیس دادگاه خواسته بودند تا این کیفرخواست را رد کند.

«ریچارد خوبمان» یک قاضی منقطه «منهتن» ایالات متحده خواست وکلای ضراب را رد کرد و اعلام کرد که ایالات متحده، به پرونده و اتهامات رضا ضراب در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

ضراب ۳۳ ساله اعلام بی گناهی کرده است و از ماه مارس پس از دستگیری در فرودگاه «میامی» در بازداشت به سر می برد. وی قبلاً خواست کرده بود که با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون دلاری آزاد شود، اما قاضی خوبمان این خواست را رد کرد. او در حال حاضر در یک واحد ساختمانی در منهتن در بازداشت به سر می برد.

وکلای ضراب قبل از این تلاش کرده بودند «ریچارد خوبمان» قاضی پرونده را به بهانه نبود بی طرفی کنار قرار بدهند. با این حال، دستگاه قضایی ایالات متحده این مسئله را رد کرد.

پرونده ضراب به مسئله ای اصلی در عرصه سیاسی در ایالات متحده تبدیل ساخته شده و علاوه بر مسئله گستره تحریم ها، امکان می دارد بر روابط واشنگتن-آنکارا هم موثر باشد.

بنا بر گزارش شبکه «بی بی سی»، نشست بعدی دادگاه ضراب قرار است ۲۳ ژانویه ۲۰۱۷ (۴ بهمن) به انجام رسانده شود.

ضراب متهم است که از طریق یک شبکه بانکی در کشور ترکیه و امارات، به دور زدن تحریم های ایالات متحده علیه کشورمان یاری رسانده و همچنین تلاش داشته بانک های آمریکایی را وادار به معاملاتی کند که یک طرف این معاملات در کشورمان است.

خوبمان در یک حکم مکتوب اعلام کرد که دادستان ها به اندازه کافی در خصوص اتهامات ضراب توضیح داده اند و در خصوص رابطه وی به ایالات متحده توضیح کافی داده اند که این رابطه به اندازه ای هست که شرایط را برای تشکیل دادگاه ضراب در نیویورک ممکن می سازد.

خوبمان ادامه داد: «دادگاه پی برده است که اتهامات به درستی تأکید می کند که ضراب و همدستان وی قصد داشتند، بانک های ایالات متحده را قربانی کنند و آنها را در معرض خسارات بالقوه یا قرار می داری گذارند».

ضراب در سال ۲۰۱۳ در یک پرونده فساد دولت کشور ترکیه دستگیر شد و همچنان بر بی گناهی خود تأکید کرد و از اتهامات تبرئه شد.

***براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارنده: بهناز ذ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دليل راه شو ای طاير خجسته لقا
««« »»»
که ديده آب شد از شوق خاک آن درگاه

قاضی آمریکایی اعتراض وکلای «رضا ضراب» را رد کرد

TT / 86 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال