حقوق های نجومی هزینه زیادی به نظام تحمیل کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

حقوق های نجومی هزینه زیادی به نظام تحمیل کرد

خبرگزاری فارس: حقوق‌های نجومی هزینه زیادی به نظام تحمیل کرد

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح نقل کرد: انحراف در ابتدا میلی‌متری است و هرچه پیش می‌رود کیلومتری می‌شود؛ حقوق‌های نجومی به دلیل این اتفاق می‌افتد که جلوی آن از ابتدا گرفته نشده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اصفهان، سردار محمد باقر زاده شامگاه دوشنبه در مهمانی نهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان با بیان این که همت را دو گونه می توان معنا کرد، بیان کرد: یک معنا همان تلاش و کوشش و دیگری یعنی نشانه روی است و معیار ارزشی انسان نشانه روی های وی در جهان است.

وی افزود: این که انسان چه چیز را نشانه رفته است ارزش او را مشخص می کند؛ همان گونه که امیرالمؤمنین (ع) فرموده است ارزش انسان به میزان نشانه روی اش بستگی دارد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح نقل کرد: دلیل این که شهدا ارزش یافتند این است که خدا را نشانه رفتند و به همان میزان نیز ارزش یافتند و هرچقدر انسان برای شهدا فعالیت کند قادر نیست حق مطلب را ادا کند.

باقرزاده تصریح کرد: آن هایی که بزرگداشت شهدا به انجام میرسانند باید تلاش کنند که اهداف شهدا تشخیص داده شود؛ البته هدف غایی شهدا در حوزه فرهنگی و اجتماعی فرق داشته است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این که از افتخارات دانشگاه اصفهان این است که پنج شهید در آن مدفون هستند؛ تصریح کرد: مراقد شهدای گمنام در دانشگاه ها سند شرافت جامعه دانشگاهی ماست؛ سندی است با ارزش که به حمدالله در دانشگاه های کشور تثبیت شده و اکنون نزدیک به ۱۳۰ دانشگاه در نوبت این هستند که شهدا در آنجا مدفون شوند.

باقرزاده خاطرنشان کرد: در اسلام لغتی به نام شانس نداریم و همه چیز بر روی موازین است و بنابراین مقدر بوده است که دانشگاه اصفهان میزبان پنج شهید باشد و این دانشگاه قطعه ای از کربلا بشود و از اینجا عمودی از نور به سوی آسمان کشیده شود و ملائک به اینجا آمدوشد بکنند و اینجا محل استجابت دعا باشد.

وی خاطرنشان کرد: ظاهراً این طوری است که حفظ دین با فرمول شهادت پیش آمده است؛ چنانچه غیر از این بود خداوند برای امام حسین آنگونه مقدر نمی ساخت؛ اصلاً واقعه کربلا دیزاین خداوند بوده و امام حسین مجری آن بوده است و بنابراین شهدا نیز مجری اراده و مشیت الهی بوده اند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح بیان با بیان خاطراتی از زمان هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: امام خمینی در جواب عده ای از مدافعان که به محضر ایشان شرفیاب شده بودند؛ فرمودند بروید و شکر این نعمت را به مکان آورید که باب شهادت در زمان شما باز است و امکان می دارد در آینده بسته شود.

باقرزاده ادامه داد: از ازل نگاشته شده بوده که این شهدا بیایند از اسلام دفاع کنند و امام افزوده بودند که ای کاش من هم یک پاسدار بودم و این سخن امام کنایه از این بود که ای کاش من هم در این میدان بودم؛ البته ایشان نخست پاسدار اسلام در عصر حضور داشت که این خود تکریم مقام دفاع است.

وی با بیان اهمیت زیارت و جلوه سازی مزار شهدا خاطر نشان کرد: خط شهدا با زیارت تقویت می شود و لازمه زیارت نمادسازی است؛ این عظمت دادن به فرهنگ شهید و شهادت است تا ما راه شهدا را از یاد نبریم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح نقل کرد: یکی از دلایلی که دشمنان ائمه با حرمشان دشمنی می کنند و سعی کردند شاخص ها را برطرف بکنند همین است، چرا که از راه حرم مردمان راه را مییابند، زیرا وقتی که رابطه بصری برقرار می شود این خود مقدمه رابطه قلبی است.

باقرزاده بیان کرد: تخریب قبر امام رضا در زمان خلفای عباسی و تخریب بارگاه ائمه عسکریین در سامرا یا بقیع مشخص کننده این نوع دشمنی است. این شاخص ها در تقابل با افکار پلید آن ها است و البته زیارت برای میثاق است.

وی با اشاره به این که در مقطعی برخی با دفن شهدا در دانشگاه ها مخالفت می کردند، بیان کرد: راه برای آن ها روشن شد و دانشگاه های ما وقتی که شهید در آن دفن نیست گویا کمبود دارند چنانکه بار علمی دانشگاه پایین آمده و این است که این همه اشتیاق برای دریافت شهدا نمایان میکنند و این نشانگر آن است که جامعه ما از هر حیث قدرشناس شهدا است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که ارزش های دفاع مقدس مانند ظرفی بود که کلکسیون ارزش ها در آن تبلور یابد؛ خاطرنشان کرد: چنانچه جهاد رقم نمیخورد مشخص عدم چه ارزش هایی شکوفا می شد؛ در واقعیت عصاره ارزش ها جهاد است و عیار قرار می داری انسان ها در واقعیت در جهاد مشخص می شود.

این فرمانده زمان دفاع مقدس با اشاره به مبارزه با گروهک تروریستی داعش نقل کرد: معنای حضور افراد کشورهای گوناگون اسلامی در قالب جبهه مقاومت در کشور عراق و کشور سوریه به معنای آن است که این جنگ یک جنگ مکتبی و جنگ باورها است.

وی با بیان این که در حوزه دفاع مقدس در دانشگاه ها کم کاری صورت گرفته است، نقل کرد: در موضوع جنگ وقتی در دانشگاه ها ورود مییابیم میبینیم که به دفاع مقدس به عنوان یک موضوع فردی توجه میشود.

باقرزاده ادامه داد: مواردی از قبیل اردوهای راهیان نور، برگزاری یادواره شهدا در دستور کار است ولی مباحث دفاع مقدس منحصر به این ها نیست؛ باید در این حوزه یک کار میدانی و تحقیقاتی وسیع تری داشته باشیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در حوزه تاریخ و ادبیات دفاع مقدس باید کار قوی تری انجام شود چرا که ادبیات مانند یک ژن می ماند که خصوصیات یک نسل را به نسل بعد میرساند؛ همان طور که در عاشورا از طریق مقاتل منابع آن به دست ما رسیده است.

این مسؤول اضافه کرد: باید در این زمینه اهتمام بیشتری در دانشگاه موجود موجود باشد و به عنوان گلایه باید نقل کرد که مقداری این قضیه در حال تشریفاتی شدن است ولی با این موضوع نباید تشریفاتی و عاطفی برخورد شود.

وی با بیان این که توجه کردن صرف به وجه تقدسی شهدا صحیح نیست، نقل کرد: شهدا پیش از این که مقدس باشند، متدین بودند و تدین شهدا به دلیل این بود که زندگی آن ها دین محور بود؛ شهدا به دنبال این بودند که دین خدا حاکم شود و بالاترین خواسته شهدا دین بود و به دلیل این خواسته هم زیان ندیدند چراکه حضرت علی (ع) می فرمایند: کسی زیان دیده است که در دینش زیان دیده باشد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح یکی از شاخصه های رهبران الهی را صداقت آن ها با مردمان عنوان کرد و تأکید کرد: رهبران الهی دنبال عوام فریبی نیستند و بنابراین وقتی که رهبر جامعه اسلامی نقل میکنید به ایالات متحده اعتماد نکنید و یا دشمن قابل اعتماد نیست؛ باید دقیقا به آن دقت داریم.

باقرزاده خاطر نشان کرد: این ها را بیش از نیم قرن پیش آزموده ایم. کسی که چیزی را که قبلاً دیگران آزموده اند و به شکست انجامیده بخواهند دوباره آزمایند قطعاً با شکست مواجه خواهد شد.

وی با بیان این که چرا عده ای می خواهند برای ایالات متحده سینه چاک کنند، نقل کرد: انحراف در ابتدا میلی متری است و هرچه جلو میرود کیلومتری می شود؛ حقوق های نجومی به دلیل این پیش مییاید که جلوی قضیه در ابتدا گرفته نشده است و یقین آگاهی بدارید بازگشت به وضعیت نخست برای نظام هزینه خواهد داشت و امکان می دارد برای آن خون بدهیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مگر یک ملت چندین بار می تواند خون دهد، چنانچه در جامعه انحراف بوجود آوریم یعنی خون شهدا را پایمال کرده ایم و توجه کردن صرف به قله که جایگاه شهداست مشکل را حل نمی کند. مسیر را هم کار داریم.

باقرزاده تصریح کرد: راه صلاح جامعه همین تبیین سیر حرکتی شهداست؛ همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند یاد شهدا باید همراه با تدبر و عبرت گیری باشد و بزرگداشت شهدا به معنای این است که این ملت در برابر بیگانگان سر خم نکند.

وی افزود: ارزش ها در مکتب های پاسداری ای امام خمینی (ره) خود را نمایان کرد. در مکتب پاسداری ای ایشان که همانا مکتب پاسداری ای اسلام است پیروزی از همه اصلیتر نیازمند روحیه ایمانی است و ایمان همان خصیصه ای است که دل انسان به خدا وابسته است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تأکید کرد: عنصر ایمان نجات بخش و کلید پیروزی این ملت است و شکست نیز از این مسیر است بنابراین ما باید برای حفظ آن بکوشیم و این موردی است که در بین ملت ما کیمیاست.

— براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارش توسط : خردمند غ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پنج روزی که در اين مرحله مهلت داری
««« »»»
خوش بياسای زمانی که زمان اين همه نيست

حقوق های نجومی هزینه زیادی به نظام تحمیل کرد

TT / 201 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال