صادرات رادیوداروهای تولید ایران/ برنامه ریزی برای ساخت بیمارستان هسته ای


با دیگران به اشتراک بگذارید

صادرات رادیوداروهای تولید ایران/ برنامه ریزی برای ساخت بیمارستان هسته ای

خبرگزاری فارس: صادرات رادیوداروهای تولید کشورمان/ برنامه‌ریزی برای ساخت بیمارستان هسته‌ای

رئیس سازمان انرژی اتمی با اظهار این که در حال حاضر ۲۵ رادیودارو داریم که به کشورهای دیگر هم صادر می‌کنیم، گفت: حجم صادرات ما در زمینه رادیودارو کم است و باید با رسیدن به تولید استاندارد بتوانیم به تمام کشوررهای جهان رادیودارو صادر کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه دهمین همایش ملی نخبگان فردا در جمع خبرنگاران گفت: در حال تولید تعداد زیادی رادیودارو هستیم که این تولیدات براساس امکاناتی که داریم انجام می شود و باید امکانات تازه ای در چهارچوب استاندارد GMP بوجود آوریم زیرا رادیوداروها باید براساس شیوه تولید استاندارد باشند تا بتوانیم صادرات داشته باشیم.

وی ادامه داد: تا ۵-۴ سال آینده قادر هستیم پروژه ۷۰-۶۰ میلیون یورویی در راستای رفع نیازهای کشور در صادرات رادیوداروها داشته باشیم.

صالحی با اظهار این که در حال حاضر بیش از ۲۵ رادیودارو داریم، گفت: به کشورهای مصر، کشور عراق و کشورهای پیرامون خودمان رادیودارو صادر می کنیم و بخشی از صادراتمان نیز به کشور آلمان است ولی حجم صادرات ما در حال حاضر کم است زیرا باید به GMP برسیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی از ساخت بیمارستان اتمی خبرداد و گفت: پروژه ساخت بیمارستان اتمی تأمین مالی شده و با یک شرکت اتریشی در حال امضای قرارداد هستیم، همچنین در تفاهم نامه با وزارت بهداشت و شهرداری تهران قرار شده که در ماه های آینده شاهد کلنگ خانمی بیمارستان اتمی در بوستان ولایت باشیم.

به نقل کرده صالحی، ساخت بیمارستان اتمی تغییر عظیمی را در تشخیص مریضیها بوجود مییاورد و در غرب آسیا چنین بیمارستانی با این شاخصه ها وجود ندارد.

وی با اظهار این که در جهان فعلاً فقط ۵ کشور در بر می داری چنین بیمارستان اتمی هستند، اظهارداشت: به زودی هیأتی متشکل از پزشکان و پرستاران به اتریش اعزام می کنیم تا پیش از تکمیل بیمارستان تعلیمهای ضروری را نگاه بکنند.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد –

نگارش : گلچهره خ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل را که مرده بود حياتی به جان رسيد
««« »»»
تا بويی از نسيم می‌اش در مشام رفت

صادرات رادیوداروهای تولید ایران/ برنامه ریزی برای ساخت بیمارستان هسته ای

TT / 43 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال