سرمایه گذاران حوزه گردشگری از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند


با دیگران به اشتراک بگذارید

سرمایه گذاران حوزه گردشگری از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاران حوزه جهانگردی از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی یزد گفت: سرمایه‌گذاران حوزه جهانگردی از معافیت مالیاتی بین پنج تا ۱۳ سال برخوردار می‌شوند.

محمدرضا نصیری در مکالمه با خبرنگار فارس در یزد با اشاره به برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت جهانگردی بیان داشت: جهانگردی و صنایع دستی از محورهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در استان است.

وی با بیان این که این همایش نیز با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی به انجام رسانده شد ادامه داد: تحقق اقتصاد مقاومتی با تشویق برای انجام مسافرت های داخلی و جذب گردشگر خارجی در حوزه جهانگردی کشور است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی یزد، توسعه جهانگردی را از اصلی ترین اقدام های عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: با توجه به کمبود اماکن اقامتی در استان، برابر پیش نگاه کنی های انجام شده در بررسی فرصت های سرمایه گذاری، احداث و ساخت هتل پنج ستاره به دبیرخانه همایش ارائه داده شد.

وی با اشاره به دستاوردهای برگزاری این همایش با توجه به اهداف مدنظر عنوان کرد: از جمله دستاوردهای مهم این همایش فراهم آوردن شرایط عالی و تسهیلات ضروری در راستای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در توسعه زیرساخت های جهانگردی بود.

نصیری با اشاره به انتخاب کردن تسهیلات برای رونق گردشگر و توسعه زیرساخت ها در این زمینه بیان داشت: انتخاب کردن معافیت مالیاتی بین پنج تا ۱۳ سال برای سرمایه گذاران حوزه جهانگردی همچنین تسهیلات روادید و ارائه زمین عالی از سوی سازمان ملی مسکن از اصلی ترین تسهیلات تشویقی در زمینه جهانگردی است.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به این که پتانسیل ها و ظرفیت های موجود استان ها در ایجاد هتل پنج ستاره چک شده بود، موضوع پروژه هتل خورشید یزد نیز در این همایش بین المللی عنوان شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی یزد به تشریح حالت اقامتی گردشگران و کمبود تخت در استان توجه کرد و بیان داشت: استان یزد به بیش از سه هزار تخت برای اقامت گردشگران نیاز دارد که به واسطه کمبود فضای اقامتی، اقامت شبانه گردشگران نیز کاهش داده شده است.

وی با اشاره به نیاز استان برای احداث هتل های چهار و پنج ستاره در زمینه جهانگردی افزود: ارائه داده میشود تمهیدات خاصی از جمله تسهیل در واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی و منابع طبیعی برای تحقق این اهداف انتخاب شود.

نصیری همچنین خواستار بخشودگی پیامد ساخت هتل در بخش اقامت و همکاری سایر نهادها و دستگاه ها در این زمینه شد و عنوان کرد: ضروری است برای شروع نهضت هتل سازی همگام با کشور در زمینه توسعه جهانگردی، سیستم های استان با عزم جدی و تعامل بیشتر در این زمینه همراه شده تا شاهد رونق بیش از پیش این بخش در استان باشیم.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد****

نگارش از: بهار ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خاتم جم را بشارت ده به حسن خاتمت
««« »»»
کاسم اعظم کرد از او کوتاه دست اهرمن

سرمایه گذاران حوزه گردشگری از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

TT / 72 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال