به دنبال ابداع تکنولوژی تازه به وسیله دیزاینر ها و طراحان کشور شیلی؛ جلوگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

در پی ابداع فناوری جدید توسط طراحان کشور شیلی؛ پیشگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس در پی ابداع تکنولوژی تازه توسط طراحان کشور شیلی؛		جلو گیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها
سیناپرس: تیمی از دانشمندان کشور شیلی کامیاب به دیزاین و ساخت یک سکوی پاسداری ای شده اند که از مزارع و باغ ها در برابر یخ زدگی حفاظت کرده و همچنین از طریق انرژی باد به وجود آمده قادر هست نیروی الکتریسیته بوجود آورد.

در بسیاری از مواقع و به مخصوص در فصل های پائییز و بهار شاهد کاهش ناگهانی هوا هستیم که این موضوع در بیشتر موارد طی ساعات نزدیک به صبح رخ داده و دما به طور ناگهانی به زیر صفر کاهش یافته و شبنم های موجود در گیاهان یخ میزنند. این عمل موجب زیان دیدگی شدید محصولات و یخ زدگی آن ها می شود.  

این سیستم قادر به بوجود آوردن جریان باد گرم یا جریان باد خنک در منطقه پیرامون خود است که بر اساس شرایط و برنامه ریزی انجام شده؛ عمل می کند.

به تازگی تیمی از دانشمندان کشور شیلی کامیاب به دیزاین و ساخت سیستم متحرکی شده اند که به مانند یک سپر پاسداری ای از محصولات کشاورزی و باغداری در برابر پدیده فوق الذکر حفاظت می کند. این موضوع در حالی است که بر اساس اعلام مجلسی سازمان ملل متحد، تغییرات آب و هوائی سبب افزایش وقوع تغییرات ناگهانی در دمای هوای مناطق گوناگون دنیا شده که این موضوع قادر هست برای کشاورزی یک تهدید به حساب آید. به همین علت گروهی از متخصصان مرکز پژوهشی شهر ماچالی در یک صد کیلومتری جنوب سانتیاگو اقدام به دیزاین سیستم فوق الذکر کرده اند که در بر می داری بازوهای بلند و مفصل داری است که یک پروانه بزرگ در انتهای آن نصب شده است. به این ترتیب با مدد این پروانه های توانا، شبنم های موجود در سطح گیاهان و درختان که سبب یخ زدگی می شوند، پیش از کاهش دما به وسیله این سیستم نابود شده و عملا آبی روی برگ ها باقی نمی ماند تا یخ زده و به گیاهان زیان برساند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس در پی ابداع تکنولوژی تازه توسط طراحان کشور شیلی؛		جلو گیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها

رودولف کورتس مدیر آژانس اختراعات کشور شیلی در مورد این اختراع تازه اعلام کرد: ما با هدف ایجاد نوآوری بیشتر در این پروژه قادر بودیم علاوه بر ایجاد دستگاه ای که قادر به ایجاد باد مصنوعی و برطرف کردن شبنم ها است، از انرژی باد تولید شده نیز بهره برداری کرده و نیروی الکتریسیته آماده کنیم. این سیستم قادر به بوجود آوردن جریان باد گرم یا جریان باد خنک در منطقه پیرامون خود است که بر اساس شرایط و برنامه ریزی انجام شده؛ عمل می کند.

گفتنی است در ساخت این تکنولوژی، طراحان نیوزلندی نیز همکاری کرده اند و کارشناسان با بررسی این سیستم، آن را بسیار کاربردی و قابل استفاده شناسانده اند. انرژی به وجود آمده توسط این سیستم برای استفاده در برخی از بخش های جانبی مزرعه مانند تامین نور اسطبل یا انبارها کفایت می کند.

منبع: latino.foxnews

ترجمه: فاطمه کردی

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: بهناز ذ.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
««« »»»
عشق داند که در اين دايره سرگردانند

به دنبال ابداع تکنولوژی تازه به وسیله دیزاینر ها و طراحان کشور شیلی؛ جلوگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها (۲ عکس)

TT / 100 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال