http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

به دنبال ابداع تکنولوژی تازه به وسیله دیزاینر ها و طراحان کشور شیلی؛ جلوگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها (۲ عکس)

به دنبال ابداع تکنولوژی تازه به وسیله دیزاینر ها و طراحان کشور شیلی؛		جلوگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها (۲ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

در پی ابداع فناوری جدید توسط طراحان کشور شیلی؛ پیشگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس در پی ابداع تکنولوژی تازه توسط طراحان کشور شیلی؛		جلو گیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها
سیناپرس: تیمی از دانشمندان کشور شیلی کامیاب به دیزاین و ساخت یک سکوی پاسداری ای شده اند که از مزارع و باغ ها در برابر یخ زدگی حفاظت کرده و همچنین از طریق انرژی باد به وجود آمده قادر هست نیروی الکتریسیته بوجود آورد.

در بسیاری از مواقع و به مخصوص در فصل های پائییز و بهار شاهد کاهش ناگهانی هوا هستیم که این موضوع در بیشتر موارد طی ساعات نزدیک به صبح رخ داده و دما به طور ناگهانی به زیر صفر کاهش یافته و شبنم های موجود در گیاهان یخ میزنند. این عمل موجب زیان دیدگی شدید محصولات و یخ زدگی آن ها می شود.  

این سیستم قادر به بوجود آوردن جریان باد گرم یا جریان باد خنک در منطقه پیرامون خود است که بر اساس شرایط و برنامه ریزی انجام شده؛ عمل می کند.

به تازگی تیمی از دانشمندان کشور شیلی کامیاب به دیزاین و ساخت سیستم متحرکی شده اند که به مانند یک سپر پاسداری ای از محصولات کشاورزی و باغداری در برابر پدیده فوق الذکر حفاظت می کند. این موضوع در حالی است که بر اساس اعلام مجلسی سازمان ملل متحد، تغییرات آب و هوائی سبب افزایش وقوع تغییرات ناگهانی در دمای هوای مناطق گوناگون دنیا شده که این موضوع قادر هست برای کشاورزی یک تهدید به حساب آید. به همین علت گروهی از متخصصان مرکز پژوهشی شهر ماچالی در یک صد کیلومتری جنوب سانتیاگو اقدام به دیزاین سیستم فوق الذکر کرده اند که در بر می داری بازوهای بلند و مفصل داری است که یک پروانه بزرگ در انتهای آن نصب شده است. به این ترتیب با مدد این پروانه های توانا، شبنم های موجود در سطح گیاهان و درختان که سبب یخ زدگی می شوند، پیش از کاهش دما به وسیله این سیستم نابود شده و عملا آبی روی برگ ها باقی نمی ماند تا یخ زده و به گیاهان زیان برساند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس در پی ابداع تکنولوژی تازه توسط طراحان کشور شیلی؛		جلو گیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها

رودولف کورتس مدیر آژانس اختراعات کشور شیلی در مورد این اختراع تازه اعلام کرد: ما با هدف ایجاد نوآوری بیشتر در این پروژه قادر بودیم علاوه بر ایجاد دستگاه ای که قادر به ایجاد باد مصنوعی و برطرف کردن شبنم ها است، از انرژی باد تولید شده نیز بهره برداری کرده و نیروی الکتریسیته آماده کنیم. این سیستم قادر به بوجود آوردن جریان باد گرم یا جریان باد خنک در منطقه پیرامون خود است که بر اساس شرایط و برنامه ریزی انجام شده؛ عمل می کند.

گفتنی است در ساخت این تکنولوژی، طراحان نیوزلندی نیز همکاری کرده اند و کارشناسان با بررسی این سیستم، آن را بسیار کاربردی و قابل استفاده شناسانده اند. انرژی به وجود آمده توسط این سیستم برای استفاده در برخی از بخش های جانبی مزرعه مانند تامین نور اسطبل یا انبارها کفایت می کند.

منبع: latino.foxnews

ترجمه: فاطمه کردی

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: بهناز ذ.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
««« »»»
عشق داند که در اين دايره سرگردانند

به دنبال ابداع تکنولوژی تازه به وسیله دیزاینر ها و طراحان کشور شیلی؛ جلوگیری از یخ زدگی محصولات در مزارع و باغ ها (۲ عکس)

TT / 100 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
برده‌داری به سبک لئوناردو دی کاپریو
فعالیت های فرهنگی و معرفتی اربعین سه برابر می شود/ برپایی مراسم مذهبی در ۴۰ نقطه عراق
دوست داشتن همسر بدون خطا
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
درخواست مهریه از دامپزشک بیـکار
هر ۹ ثانیه یک خشونت در ایران رخ می‌دهد
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
تبلیغات