http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آمریکا تیربارچی پسابرجام شده، باید از کار بیفتد/در دفاع دریایی مجتهد هستیم نه مقلد

آمریکا تیربارچی پسابرجام شده، باید از کار بیفتد/در دفاع دریایی مجتهد هستیم نه مقلد

با دیگران به اشتراک بگذارید

آمریکا تیربارچی پسابرجام شده، باید از کار بیفتد/در دفاع دریایی مجتهد هستیم نه مقلد

دبیر شورایعالی امنیت ملی با بیان این‌که باید تیربارچی پسابرجام یعنی آمریکا را از کار بی‌اندازیم، گفت: در بحث دفاع دریایی ایران مقلد نیست و مجتهد است و در این زمینه برای دیگران تولید هزینه کرده‌ایم.

عکس   آمریکا تیربارچی پسابرجام شده، باید از کار بیفتد/در دفاع دریایی مجتهد هستیم نه مقلد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امیر دریابان علی شمخانی در هجدهمین همایش صنایع دریایی اظهار کرد: معبری به نام پسابرجام باز شده که در آن سیم خاردار، مین، بمب ناپالم، نهر و تیربارچی به نام ایالات متحده آمریکا وجود دارد، باید ماهرانه از این معبر استفاده کنیم کما این که در زمان جنگ از این معابر استفاده می کردیم.

وی با تاکید بر این که باید تیربار را خاموش کنیم نه این که خودمان را بزنیم، تصریح کرد: زمانیکه مسئولی از کشور درباره برجام مطالبه گری می کند نباید آنرا در داخل تبدیل به یک اعتراف کرد و بگوییم که ما قبلا این را گفته بودیم.

وی تاکید کرد: نگاه ما به دریا تهدید، فرصتی است. هیچ تهدیدی علیه ایران واقع نمی شود اگر هم شود مگر از دریا، همچنین هیچ پاسخی به تهدیدات نمی توانیم بدهیم مگر از دریا.

وی با طرح این پرسش که برای تهیه یک برنامه دریاپایه چه الزاماتی نیاز است، گفت: به نظرم هشت الزام وجود دارد که یکی از آنها این است که ارزش و اعتقاد داشته باشیم. موقعیت و جغرافیا، پتانسیل انسانی، دانشی، بازار و نیاز، الزام در رقابت، فرصت و تهدید، تجربه، امنیت هم در محل هم در عمق و نیت و اراده رهبران باید این موارد را همراهی کند.

دبیر شورایعالی امنیت ملی تاکید کرد: آیا ما در جمهوری اسلامی ایران از نظر باورهای دینی، اسناد و مستنداتی داریم که ما را تایید می کند که در این چارچوب می توانیم به شکل توسعه مند عمل کنیم، پاسخ این سئوال مثبت است.

شمخانی ادامه داد: در این زمینه احادیث فراوانی داریم، شهید در دریا ارزش بسیار متفاوتی با شهید خشکی دارد.

وی با اشاره به موقعیت و جغرافیای ایران گفت: هر جا که می نشینید می گویید ۵۰۰ هزار کیلومتر مرز دریایی داریم، ۱۵ کشور همسایه داریم که ۱۲ کشور با ما مرز آبی دارند. موقعیت جغرافیایی ارتباطی با اقیانوس هند داریم.

وی با بیان این که نیروی انسانی متخصص ایرانی بدنه وسیعی از قابلیت را برای کشور فراهم کرده است، افزود: از نظر دانش و صنعت، مراکز علمی تخصصی وابسته به دانشگاه ها برای ما فرصتی تهیه کرده که ارتقای دانش را برای ما مهیا کرده است.

دبیر شورایعالی امنیت ملی با بیان این که ۳ میلیارد دلار گردش مالی صنایع دریایی در ایران است، تاکید کرد: با توجه به موقعیت و قدرت ایران در منطقه، قابلیت بازاری وسیع تری از جمعیت خودش در موضوعات صنایع دریایی دارد.

شمخانی با اشاره به مبحث امنیت، گفت: امروز مترو تهران امن تر از مترو پاریس است، از ما می پرسند که شما با توجه به اوضاع بد منطقه چگونه امنیت خود را تامین می کنید.

وی با تاکید بر این که مردم ایران در این زمینه تجربه دارند، ادامه داد: علاوه بر این راهبرد، رهبری داریم که راه مقابله با این ناامنی را برای ما ترسیم کرده و آن این که راهکار تامین امنیت در داخل مرزها نیست بلکه خارج از مرزهاست.

وی با بیان این که فرصتی به نام خلیج فارس و دریای عمان داریم که به ما دیکته می کند این فرصت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم، گفت: از سال ۷۸ تا امروز نقطه عطفی در گرایش به سمت دریا را در ادبیات کشور وارد کرده ایم، اما باید سایر پتانسیل ها را بالفعل کنیم.

وی با بیان این که در بخش تولید دفاع دریایی مقلد نیستیم و مجتهدیم، گفت: این توانمندی ایران برای دیگران تولید هزینه کرده است، این یک تجربه گرانقدر است که قابل تعمیم به بعد کشوری نیز هم هست.

دبیر شورایعالی امنیت ملی با اشاره به تاکید مقامات نظام درباره توسعه مُکران، افزود: امروز مهم ترین موضوع تاثیرگذار بر امنیت ملی ما اقتصاد، معیشت، اشتغال و رفاه است. فضای بکر قابل ترجمه به این الزام دریاست. لذا این بستری است که همت می خواهد و ما به عنوان مدیر دولتی یا کسانیکه دارای عرق ملی هستیم باید ببینیم چه سهمی و چه نقشی در استفاده از این فرصت برای حل معضلات مردم و توسعه اقتصاد دریایی داشته باشیم.

شمخانی تاکید کرد: در بخش تعمیر و نگهداری کشتی، بندرعباس مقدم تر از جبل علی است و سازمان بنادر در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد

تهیه از: بيتا ر.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

الا ای طوطی گويای اسرار
««« »»»
مبادا خاليت شکر ز منقار

آمریکا تیربارچی پسابرجام شده، باید از کار بیفتد/در دفاع دریایی مجتهد هستیم نه مقلد

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
رسوایی جنسی دونالد ترامپ و سلما هایک بازیگر مکزیکی + عکس
آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در پونک
تورم بالا رفت، قیمت کالاها پرکشید
تصویر دیده نشده از شقایق فراهانی در کنار پسرش
آقای روحانی شما باید پاسخگوی این اختلاس باشید
نفوذ هکرهای روس به کارت‌های اعتباری حامیان مالی جمهوری‌خواهان
استخدام چند نفر چکش کار و قلع کار جهت ظروف مسی
راهپیمایی گوسفندها در مادرید (تصاویر)
ازدواج هستی مهدوی فر بازیگر سینما از شایعه تا واقعیت
رفتار تحسین‌برانگیز سرمایه‌گذاران آلمانی در مناسبات با ایران
دوره گرانی نفت آغاز شد
اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده+ عکس
تولدت مبارک اسطوره فوتبال جهان
راهنمای خرید شارژر فندکی USB مناسب برای اتومبیل
استخدام سه رده شغلی در یک شرکت ساختمانی
تبلیغات