تا ۶ هفته پس از زاییدن طبیعی ورزش نکنید


با دیگران به اشتراک بگذارید

تا ۶ هفته بعد از زایمان طبیعی ورزش نکنید

تا ۶ هفته پس از زایمان طبیعی ورزش نکنید

شش هفته نخست پس از زایمان طبیعی ، زمان نقاهت پس از زایمان (نفاس) نامیده میشود .دراین مدت نیز ضروری است مادر در چندین نوبت توسط کارکنان بهداشتی مواظبت شود . مادر پس از زایمان امکان می دارد احساس ضعف و بی حالی نماید ولی با تغذیه ی کافی وکامل و ورزش عالی این زمان و داشتن آرامش قادر می باشد به وضعیت پیش از بارداری برگردد و وظیفه ی پرستاری و تغذیه ی طفل خود را به انجام رساند. مادر پس از زایمان معمولا احساس تورم و جراحت در لگن و باسن خود میکند همچنین در پستان های خود احساس پری و سنگینی می کند.

بررسی ها نمایان کرده است که بانوان پس از زایمان طبیعی خوب تر است تا ۶ هفته شروع به دویدن و ورزش شدید نکنند و پس از ۶ هفته دویدن مداوم را آغاز کنند.

بعضی از زنانی که جدید زایمان کردند تصور می کنند برای ورزش و دویدن دوباره آماده هستند. با این حال متخصصان معتقدند که این بانوان به ۶ هفته استراحت احتیاج دارند.

تصویر و عکس تا 6 هفته پس از زایمان طبیعی ورزش نکنید

تا ۶ هفته پس از زایمان طبیعی نباید شروع به دویدن کرد

یک متخصص بانوان در این باره نقل کرد:پس از زایمان رباط های بدن ضعیف می شوند. این مساله در زمان زایمان پیش مییاید تا لگن گشوده شود و جنین از رحم بیرون رود. رباط ها تا چندین هفته ضعیف می مانند. ۴ تا ۶ هفته زمان میبرد تا لگن ثبات یابد. بنابراین خوب تر است بانوان در این مدت ورزش شدید به انجام نرسانند.

بانوان پس از زایمان قادر هستند پیاده روی آرام و یوگای آرام به انجام رسانند اما ورزشی که زیاد به بدن یا شکم فشار بیاورد عالی نیست.

این مدت زمان برای زنانی است که زایمان طبیعی به انجام رساندند. زنانی که زایمان سزارین داشتند نیازمند زمان بیشتری برای استراحت هستند. برای افرادی که سزارین کردند ۸ تا ۱۲ هفته استراحت ضروری است.

تا ۶ هفته پس از زایمان طبیعی ورزش نکنید

**براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: روشنك و.

بارداری و زایمان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به نوک خامه رقم کرده‌ای سلام مرا
««« »»»
که کارخانه دوران مباد بی رقمت

تا ۶ هفته پس از زاییدن طبیعی ورزش نکنید

TT / 85 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال