http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اعلان جنگ پوتین به آمریکا

اعلان جنگ پوتین به آمریکا

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیلی استار، کارشناسان نظامی می‌گویند:‌ وقتی که آمریکا خود را مقابل روسیه قرار داده و بر طبل جنگ می‌کوبد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هرگز در برابر آنها عقب نشینی نخواهد کرد.

این روزها که آمریکا روسیه را به جنایت جنگی و قصاوت در مورد غیر نظامیان متهم کرده است، کرملین و کاخ سفید نیزمواضع سخت و خصمانه‌ای را در مقابل یکدیگر اتخاذ کرده‌اند.

همه اینها باعث شده که وضعیت روابط دو کشور وخامت دوران جنگ سرد آمریکا و شوروی سابق بازگردد و تا مرحله تقابل نظامی و درگیر جنگ شدن روسیه با آمریکا بیانجامد.

« ژنرال یووگنی بوژینسکی» کارشناس نظامی روس، انگشت اتهام را به سمت آمریکا گرفته و آنها را برای خشمگین ساختن سرزمین مادر‌ی‌اش سرزنش می‌کند.

این ژنرال بازنشسته روس می‌افزاید: «البته که ما عکس‌العمل نشان خواهیم داد. وقتی روسیه این را صلاح بداند و پوتین نیز آن را تایید کند خوب اگر شما خواهان تقابل با ما باشید، ما هم هر جا که خواسته باشید آماده جنگ با شما هستیم. اما بدانید، به هیچ وجه این‌طور نخواهد بود .که از این تقابل هیچ ضرری متوجه منافع آمریکا نشود.»

این اخطار شدید مقامات دولتی و نظامی روسیه به آمریکا از این جهت است که طبق گزارش‌های واصله، دولت آمریکا چند روزی است که دستور داده سیستم‌های دفاعی هسته‌ای این کشور در وضعیت آماده باش اضطراری دفکان سه DEFCON 3)) قرار بگیرند.

این روزها ر‌وسیه آمریکا را به «تهدیدات مخاطره‌آمیز بی‌سابقه» و متهم می‌کند و پس از شکست آمریکا در برقراری آتش بس در سوریه می‌گوید: آمریکا موی دماغ روسیه شده و می‌خواهد این کشور را منزوی سازد.

سخنگوی کرملین «دیمیتری پسکوو» گفته است : «تهدیدات مستقیم که بر علیه مسکو و رهبر ملت ما شده در تارخ بی‌سابقه است، چرا که این تهدیدات در سطح مقام‌های رده پایین دولت آمریکا صورت نگرفته و این جانشین رئیس جمهور آمریکا است که روسیه را تهدید کرده است.

به جهت پاسخگویی به این گستاخی آمریکا و گروه بی‌مسئولیت حاکم بر آن کشور، ما برای تامین امنیت و حفظ منافع کشورمان هر کاری را که لازم باشد انجام می‌دهیم.

در همین رابطه، رسانه‌های روسیه نیز به خاطر تهدیداتی که مقامات در مورد ساقط کردن هواپیما‌های آمریکایی با استفاده از سیستم جدید دفاع موشکی روسی استقرار یافته در سوریه داشته‌اند، احتمال پیش آمدن درگیری بین 2 ابرقدرت پیش بینی کرده‌ند.

از سوی دیگر دولت به مردم روسیه اخطار داده است که برای جنگ آماده شوند و از همه مردم کشور خواسته است که در نزدیکی محل سکونت خود پناهگاه‌هایی را شناسایی و آماده کنند تا در مواقع حملات هسته‌ای احتمالی دشمن برای حفظ جانشان مورد استفاده قرار دهند.

«فیودور لاکیانوو» سردبیر نشریه «روابط بین‌الملل» روسیه می‌گوید: «پراهمیت‌ترین موضوع این است که هیچکس واقعا نمی‌خواهد تا برخورد جدی و بزرگی بین روسیه و آمریکا پیش بیاید اما همین امر باعث می‌شود که پیشگیری از یک برخورد ناخواسته احتمالی و عواقب غیر قابل پیش‌بینی آن از بالاترین درجه اهمیت برخوردار باشد.»

مترجم: جواد ودودزاده جام‌جم آنلاین

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دیدار رییس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی و هرزگوین با رهبر معظم انقلاب
13 استان کشور همچنان در انتظار بارندگی
مریل استریپ در نقش هیلاری کلینتون
آغاز کلاس های آمادگی آزمون MSRT , آزمون EPT
باران پاییزی در کرج
کلیپ فیلم آموزش حسابداری آموزش حسابداری شرکت های جدید تاسیس
ویدیو فیلم پیتزا لوله ای! / دریافت کلیپ
عکس های سیمرغ از حضور گسترده بازیگران بازیگر و بازیگران در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۱۰ عکس)
سیمرا حسن پور و شریک زندگی اش سامان سالور در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۶ عکس)
علی ضیا, نیما ماه شعبان نژاد و محمد سلوکی در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۵ عکس)
اولین کارگاه مجازی (غیر حضوری) سبک زندگی قرآنی به انجام رسانده می شود
فریدون مشیری، سراینده دلاویزترین غزل دنیا (۵ عکس)
انجمن یادگیری «اطلس قرآنی» مخصوص رابطین خبری به انجام رسانده می شود
خروج دود مشکوک از زمین در یکی از خیابان‌های تهران + فیلم
تنیس باز زن روسی حین مسابقه موهایش را کوتاه کرد ! عکس
دوستی صمیمانه مرد و خرس غول پیکر + عکس
رامین رضاییان بر بالین پورحیدری
دلیل نامگذاری هشتمین ماه سال به نام آبان چیست؟
استخدام حسابدار مجرب در یک هلدینگ معتبر در صنعت غذایی
بهترین قاریان و حافظان کشور در سال ۱۳۹۵ شناسایی شدند
تبلیغات