واکسن آنفولانزا ناخوشی آفرین نیست/ ضرورت واکسینه شدن اشخاص مبتلا مریضی های زمینه ای


با دیگران به اشتراک بگذارید

واکسن آنفولانزا عارضه آفرین نیست/ لزوم واکسینه شدن افراد دچار بیماری های زمینه ای

تصویر و عکس واکسن آنفولانزا پیامد آفرین نیست/ لزوم واکسینه شدن افراد دچار مریضیهای زمینه ای

خبرگزاری تندرست: با خنک شدن هوا، تحول دما و همچنین بازگشایی مدارس شانس ابتلا به مریضیهای ویروسی افزایش کشف میکند که در صدر مریضیهای ویروسی آنفولانزا قرار دارد.

دکتر داود یادگاری رییس مرکز تحقیقات مریضی ای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نقل میکنید: آنفولانزا به صورت تب، سردرد، سرفه، خلط، تنگی نفس، درد بدن و گاهی اوقات گرفتگی نگاه کنی و به صورت نادر در برخی از افراد منجر به بروز اسهال می شود.

وی ادامه می دهد: آنفولانزا در افراد مبتلا به مریضیهای نقص مطمئنی؛ قلبی و ریوی مزمن و در سنین بالا و شیرخواران منجر به پیامد ریوی و بستری شدن در بیمارستان می شود.

بنابراین آنفولانزا بیشتر افراد مذکور را در معرض خطر میگذارد و امکان دارد منجر به بروز عفونت های ریوی ثانویه به ویروس یا عفونت های میکروبی ثانویه به بیماری آنفولانزا شود.

یادگاری خوب ترین راه جلو گیری از بروز آنفولانزا را تزریق واکسن آگاهی میدارد و چنین عنوان می کند که افراد بالای سن ۶۵ سال و دچار مریضیهای زمینه ای نظیر نقص مطمئنی،سرطان و معضلات ریوی به طور حتم باید واکسینه شوند.
وی پیشنهاد میدهد که افراد مشغول در دستگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان و همچنین افرادی که از سالمندان نگهداری می کنند واکسینه شوند.

متخصص مریضیهای عفونی و گرمسیری در ادامه تأکید می کند که بهره گیری از واکسن آنفولانزا برای کودکان بالای ۶ماه به بعد بدون هیچ گونه منعی ندارد اما در مواردی که بیمار دچار تب و به تخم مرغ حساسیت داشته باشد نباید واکسینه شود.

طبق گفته وی، اینکه نقل میشود بهره گیری از واکسن آنفولانزا پیامد آفرین است شایعه بوده و صحیح نیست؛ پیامد واکسن به اندازه ای اندک است که در مقابل پیامد آنفولانزا بسیار ناچیز بوده و تأکید ما بر لزوم واکسینه شدن افراد پر ریسک می باشد.

وی پیشنهاد میدهد: افراد مبتلا به آنفولانزا از دست دادن و روبوسی با اطرافیان اجتناب نمایند و دست ها را مرتب شستشو دهند؛ مورد اصلی آنکه سرفه و عطسه در محیط های باز یا بسته موجب پخش ویروس می شود. بنابراین بهره گیری از دستمال کاغذی برای پیش گیری از این امر حائز اهمیت است.

رییس مرکز تحقیقات مریضیهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نقل میکنید: در صورت ابتلا به آنفولانزا تا وقت قطع بیماری پیشنهاد داده میشود که فرد در منزل استراحت نماید و پس از رفع آن وارد جامعه شود این در حالی است که افراد مبتلا به آنفولانزا به شدت برای اعضای خانواده ناپاک کننده هستند.

بر اساس این گزارش، خوب ترین وقت تزریق واکسن آنفولانزا شهریور ماه و برج مهر است که سالانه هم باید تکرار شود.

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد***

نگارش توسط: فرزانه ش.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام چشم آن ترکم که در خواب خوش مستی
««« »»»
نگارين گلشنش روی است و مشکين سايبان ابرو

واکسن آنفولانزا ناخوشی آفرین نیست/ ضرورت واکسینه شدن اشخاص مبتلا مریضی های زمینه ای

TT / 78 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال