چه انسان هایی نباید دارو ضدحاملگی بخورند؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

چه افرادی نباید قرص ضدبارداری بخورند؟

تصویر و عکس چه افرادی نباید قرص ضد حاملگی بخورند؟

متخصص بانوان و زایمان هشدار داد: داروهای ضد حاملگی نباید برای بانوان سندار تجویز شود، زیرا احتمال لخته خون و آمبولی را در پی دارد.

دکتر شهلا رشیقی در مکالمه با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تندرست تأکید کرد: داروهای ضدحاملگی باید به درستی تا سن ۳۵سالگی تجویز شوند.
وی هشدار داد: داروهای ضدحاملگی نباید برای زنهای سندار تجویز شود، زیرا در آنها خطر لحته خون، آمبولی، خطر افزایش دیابت، چربی خون و اضافه وزن می‌ داری وجود دارد.

عضو اجلاس بانوان و مامایی کشورمان اضافه کرد: در اشخاص جوان که دچار اضافه وزن می‌ داری هستند و سابقه لخته خون و ترومبوز دارند و همچنین خانواده و اقوام آنها سابقه روماتیسم قلبی دارند به خاطر افزایش شانس لخته خون نباید داروهای ضدحاملگی تجویز شود.

رشیقی اظهار داشت: حال اگه قرص ضدحاملگی به درستی برای یک فرد جوان و سالم تجویز شود علاوه بر نداشتن ضرر بلکه مفید هم است زیرا شانس ابتلا به سرطان تخمدان و سرطان آندومتر را کم میکند.

وی متذکرشد: اما مختصری امکان دارد در اشخاص مستعد، شانس ابتلا به سرطان دهانه رحم و سرطان پستان را زیاد کند بنابراین افرادی که سابقه سرطان پستان در اقوام درجه یک دارند نباید داروهای ضدحاملگی را به کار گیرند.

براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: بهرام د.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاهدان گر دلبری زين سان کنند
««« »»»
زاهدان را رخنه در ايمان کنند

چه انسان هایی نباید دارو ضدحاملگی بخورند؟

TT / 50 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال