انعقاد معاهده مجتمع دارویی درمانی هلال کشورمان ایران با مجلس/ ارزش و ضرورت انجام غربالگری مقطعی پرسنل


با دیگران به اشتراک بگذارید

انعقاد قرارداد مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با مجلس/ اهمیت و لزوم انجام غربالگری مقطعی پرسنل

تصویر و عکس انعقاد قرارداد مجتمع دارویی درمانی هلال کشورمان با مجلس/ اهمیت و لزوم انجام غربالگری مقطعی پرسنل

خبرگزاری تندرست: پایش تندرست یا همان غربالگری مقطعی از موضوعات بسیار اهمیتی می داری است که در حفظ و ارتقای تندرست مردمان و جلو گیری از ابتلا به مریضیهای مختلف نقش نقش می داری دارد.

دکتر حمید چوبینه مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال کشورمان نقل میکنید: در راستای پایش تندرست نمایندگان و روسای کمیسیون های مجلس توسط مجتمع دارویی درمانی هلال احمر با آقای افراشته، معاون اجرایی رئیس مجلس و دکتر میرگلوبیات، مدیرکل تندرست مجلس شواری اسلامی قراردادی منعقد و خوشبختانه پایش نمایندگان مجلس با موفقیت انجام شد که البته فاز آخر آن در حال انجام است. با توجه به انجام پایش تندرست نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان ها و نهادهای مختلف قادر هستند در تخصیص بودجه های ضروری جهت پایش تندرست کارکنان خود مددهای ضروری را از مجلس دریافت نمایند.

وی مییافزاید: طی هفته اخیر در راستای پایش تندرست روحانیون و خانواده هایشان دیداری با مدیر ارشد در بحث تندرست حوزه علمیه در شهر قم صورت گرفت که قرار شد سازمان هلال احمر با برنامه ریزی دقیق و به شکل مرحله ای این کار را به انجام رساند.
وی پیشنهاد میدهد: کار، تلاش و کوشش توسط نیروی سالم امکان پذیر می باشد. بنابراین خوب تر است مدیران عالیرتبه سازمان های مختلف به فکر تندرست نیروها و کارکنان باشند و به امر عقل سالم در بدن سالم به نحو شایسته ای دقت دارند. در صورت سالم بودن بدن فکر افراد خوب تر و صحیح تر فعالیت میکند و کارآمدی آنها در سازمان بیشتر خواهد شد. بنابراین مقامات عالی رتبه کمک نمایند تا پایش تندرست دوره ای پرسنل در سازمان ها به شکل مستمر به ثمر رسد.
چوبینه اهمیت پایش تندرست را چنین عنوان می کند: در پی پایش تندرست پیش از اینکه بیماری گریبانگیر افراد شود، تشخیص داده شده و روند درمان عالیتری بدون توجه کرد هزینه های سنگین و تحمیل پیامد غیرقابل برگشت حادث خواهد شد.

به نقل کرده وی، تمامی افراد جامعه به نوعی در دردسرهای روزمره زندگی مشغولیت های بسیاری دارند که به همین علت امکان دارد گاهی از اوقات علائم بیماری برای آنها ناشناخته باقی بماند و پدیدآورنده پیامد جدی باشد.

وی مییافزاید: به طور کلی پایش تندرست یا همان غربالگری مقطعی باید برای افراد به انجام برسد، قطع یقین پیش از ظهور بیماری با توجه به اندیکاسیون های اثبات شده پزشکی به زمینه ها و بروز این بیماری ها در افراد پی برده می شود.

در پی انجام پایش تندرست پیش از اینکه پیامد، شدت و حدت بیماری بر جا بماند، با مسیر صحیحی که پزشکان برای درمان میبرگزند از بروز و شدت آن پیش گیری می کند تا در برخی از مواقع به بیماری صعب العلاج مبدل نشود. از طرفی دیگر از زیانهای متحمل شده به جامعه و بار هزینه های مالی به خانواده ها، تندرست جامعه و بیمه ها پیش گیری نماید.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال کشورمان تأکید می کند: افرادی که در نهادها و سازمان ها حضور ندارند و در بخش های خصوصی و یا به صورت آزاد مشغول کار هستند هر چندین ماه یکبار برای چکاپ کامل بدن اقدامات ضروری را به انجام رسانند.

وی عنوان می کند: فرهنگ پایش تندرست تهیه کند تهیه کند به وجود خواهد آمد و خوشبختانه در کشورمان الفبای کار در تمامی سازمان ها نهادینه شده؛ یعنی به نوعی همه افراد تا اندازه ای در جریان اهمیت موضوع قرار گرفته اند. البته مورد مهم شروع عملی کار است؛ یعنی سازمان ها خود را به انجام این کار ملزم آگاهی بدارند و برای آغاز آن همت به خرج دهند و در نهایت این جمله که جلو گیری خوب تر از درمان است یک شعار محوری به حساب مییاید که همیشه بوده، اما به آن جامه عمل پوشاندن مهم و حیاتی است.

_____________________

گردآوری از : آبگينه ث.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رفته گير از برم وز آتش و آب دل و چشم
««« »»»
گونه‌ام زرد و لبم خشک و کنارم تر گير

انعقاد معاهده مجتمع دارویی درمانی هلال کشورمان ایران با مجلس/ ارزش و ضرورت انجام غربالگری مقطعی پرسنل

TT / 110 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال