هدایت خودکار هواپیماها با بازوی رباتیک و هوش مصنوعی


با دیگران به اشتراک بگذارید

هدایت خودکار هواپیماها با بازوی رباتیک و هوش مصنوعی

تصویر و عکس هدایت خودکار هواپیماها با بازوی رباتیک و هوش مصنوعی
بعد از بهره گیری از فناوری‌های هدایت خودکار در ماشین ها و اتوبوس ها، نوبت به آزمایش این تکنولوژی بر روی هواپیماهای در بر می داری موتور توربین دار رسیده است.

هدف نهایی از بهره گیری از دستگاه هدایت خودکار هواپیمای دارپا، نصب آن بر روی هواپیماهای ارتشی بزرگ است، اما پرواز امتحانی کامیاب یک هواپیمای در بر می داری موتور توربین دار گامی رو به جلو برای تحقق این هدف به حساب مییاید. شرکت Aurora Flight Sciences مبدع این تکنولوژی، آن را با موفقیت بر روی یک هواپیمای Cessna Caravan آزمایش کرده است. این دستگاه که در کابین خلبان نصب می شود، متشکل از یک بازوی رباتیک و یک رابط کاربری مبتنی بر تبلت است که قادر به دریافت و اجرای فرامین صوتی است.

دستگاه یاد شده هدایت هواپیما را در خلال پرواز در دست می گیرد و دیگر خلبان حاضر در کابین پرواز قادر هست زمان خود را صرف امور دیگری مانند بررسی حالت آب و هوا یا معرفی تهدیدات احتمالی کند.

به گزارش مهر به نقل از انگجت،قبل از این تکنولوژی مذکور بر روی ابزار شبیه سازی و همین طور یک هواپیمای Diamond DA-۴۲ آزمایش شده بود. اما گروه سازنده قصد دارند آن را بر روی یک هلکوپتر هم نصب کنند و نتایج حاصل را چک کند.

**براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارش: پيمان ث.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دهقان سالخورده چه خوش گفت با پسر
««« »»»
کای نور چشم من بجز از کشته ندروی

هدایت خودکار هواپیماها با بازوی رباتیک و هوش مصنوعی

TT / 42 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال