مهارت نه نقل کردن را از کودکی نیرو بخشی کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

مهارت نه گفتن را از کودکی تقویت کنیم

تصویر و عکس مهارت نه نقل کردن را از خردسالی تقویت کنیم
محمد تکلو کارشناس روان‌شناسی با اشاره به مهارت نه نقل کردن و تأثیر آن بر زندگی فرد، بیان داشت: افرادی که جرأت نه نقل کردن ندارند در واقع اعتماد به نفس نداشته و همیشه می‌خواهند دیگران را راضی نگه دارند.
وی اضافه کرد: کسانی که نمی‌توانند “نه” بگویند به نوعی از استرس و پریشانی ای رنج می‌برند، که می‌خواهند همیشه رضایت دیگران را جلب کنند و گمان می‌کنند که اگه “نه” بگویند طرف مقابل دیگر از آنها راضی نیست.
این کارشناس گفت: این افراد با اولویت‌های زندگی خود آشنا نبوده و کار دیگران را بر کار خود ترجیح می‌دهند و هیچگاه نمی‌توانند در مقابل خواسته‌های غیرمعقول دیگران و یا کارهایی که دوست ندارند جواب منفی بدهند.
تکلو در ادامه اذعان داشت: آموزش این مهارت از همان خردسالی باید فراگرفته شود تا فرد بتواند در بزرگسالی از رویارویی با افراد و خواسته‌های آنها هراسی نداشته باشد و به آسانی “نه” نقل بکنید.
وی در پایان گفت: از آنجایی که این مهارت بسیار اهمیتی می دارد خانواده، والدین و مسئولان مراکز تعلیمی باید این مهارت را به موقع به کودک آموزش دهند تا در بزرگسالی دچار معضل نشود.

*******************

متن از : پويا ط.

مهارت های زندگی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوست گو يار شو و هر دو جهان دشمن باش
««« »»»
بخت گو پشت مکن روی زمين لشکر گير

مهارت نه نقل کردن را از کودکی نیرو بخشی کنیم

TT / 29 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال