http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

مصرف مکمل عنصر کلسیم به قلب صدمه می زند

مصرف مکمل عنصر کلسیم به قلب صدمه می زند

با دیگران به اشتراک بگذارید

مصرف مکمل کلسیم به قلب آسیب می زند


تصویر و عکس مصرف مکمل کلسیم به قلب زیان می زند

پژوهش های پیشین نمایان کرده بود که مکمل های کلسیم پردازش شده، به مخصوص در افراد سن دار، در اسکلت به سوی خود کشیده نشده، یا بطور کامل توسط ادرار دفع نمی شوند، از این رو احتمالا در بافت های نرم بدن انباشت می شوند

دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز دریافته اند که مصرف کلسیم به شکل مکمل قادر هست خطر ایحاد پلاک در رگها و زیان قلبی را زیاد کند. محققان بعد از بررسی ۱۰ سال امتحانات پزشکی بر روی بیش از ۲۷۰۰ نفر بیان کردند که نتایج این تحقیقات بر دغدغه های فزاینده در رابطه با خطرات احتمالی مکمل ها اضافه کرده است.

پژوهش های پیشین نمایان کرده بود که مکمل های کلسیم پردازش شده به مخصوص در افراد سن دار در اسکلت به سوی خود کشیده نشده یا بطور کامل توسط ادرار دفع نمی شوند، از این رو احتمالا در بافت های نرم بدن انباشت می شوند.

دانشمندان همچنین آگاهی میداشتند که با بالاتر رفتن سن، پلاکها در رگ عمده بدن یعنی آئورت و سایر شریان ها تجمع کرده و با ایجاد عایق در برابر جریان خون، خطر هجوم قلبی را زیاد میکنند.

محققان برای این پژوهش به بررسی داده های دقیق یک تحقیق چندین قومی طولانی مدت بر روی بیش از شش هزار نفر توجه کردند. آنها سپس بر روی ۲۷۴۲ نفر از این شرکت کنندگان تمرکز کردند که پرسشنامه رژیم غذایی و دو سی تی اسکن را با فاصله ۱۰ سال به انجام رسانده بودند. شرکت کنندگان برگزیده شده برای این مطالعه در رده های سنی ۴۵-۸۴ بوده و ۵۱ درصد از آن ها، خانم بودند.

در آغاز تحقیق در سال ۲۰۰۰، همه شرکت کنندگان به یک پرسشنامه ۱۲۰ قسمتی در رابطه با عادات غذایی خود برای تعیین مقدار کلسیم مصرفی با خوردن محصولات لبنی، سبزیجات برگ دار و غذاهای کلسیم غنی شده مانند غلات پاسخ دادند.

محققان، شرکت کنندگان را بر اساس کلسیم دریافتی شان، چه به شکل مکمل و چه رژیم غذایی، به پنج گروه تقسیم کردند. آن ها بعد از تنظیم داده ها بر اساس سن، جنس، نژاد، ورزش، دخانیات کشیدن، درآمد، تحصیلات، وزن، مصرف الکل، بیماری فشارخون، قند خون و سابقه پزشکی خانواده، ۲۰ درصد از شرکت کنندگان را که بالاترین مصرف کل کلسیم یعنی بیشتر از ۱۴۰۰ میلی گرم در روز داشتند، جدا کردند.

این نتایج نمایان کرده بود که احتمال ابتلای ۲۰ درصد مذکور به بیماری قلبی حدود ۲۷ درصد کمتر از کسانی که کمتر از ۴۰۰ میلی گرم کلسیم روزانه به کار میبردند، بود.

اما وقتی که شرکت کنندگان براساس شکل مصرف کلسیم مطالعه شدند، محققان دریافتند افرادی که مقادیر بالایی از مکمل های کلسیم را گرفته بودند، میزان انباشت آن در عروق کرونر آن ها بیشتر از کسانی بود که این ماده را با رژیم غذایی گرفته بودند.

این تحقیق در مجله اجلاس قلب ایالات متحده انتشار داده شده است.

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
چگونه ذهنی مهربان و بخشنده داشته باشیم؟
فیلم لاشه ی یک داعشی خوراک گربه ها شد!(عملیات آزادسازی موصل) ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نجات دختر ها دانشجو از هجوم نیروهای گروهک تروریستی داعش
ویدیو فیلم لحظات دلچسب،روش های فوق العاده و بازیکن فوق العاده هفته ۸ بوندسلیگا ( آپارات )
فیلم بازیکنانی که اندام خود را بیمه میلیاردی کرده اند !! ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم ضیافت و پایکوبی جوانان کشورمان ایران در رختکن پس از صعود به جام
کلیپ فیلم ۲۰ سوپر گل زیبا روی حرکات انفرادی
کربلایی حسین رستمی شب ۷ محرم ۹۵
پدارم شریفی فيلم متولد ۶۵ / عکس
پای دروازه بان صنعت نفت قلم شد
تنگی نفس در بارداری
استخدام منشی در دفتر وکالت
کلیپ فیلم جنگ گواردیولا و مورینیو
حمید گودرزی راز طلاق همسرش را فاش کرد!!
خطر بیماری های کشنده بطری های پلاستیکی
ویدیو فیلم ۵ گل برتر هفته آماتور ها (۹۵/۰۸/۰۴) – ورزش۳
استخدام شرکت دارویی پخش فردوس سال ۹۵
استخدام شرکت های فولاد در سال ۹۵
استخدام شرکت فولاد ناب تبریز در سال ۹۵
استخدام شرکت پخش شکلات فرمند در سال ۹۵
تبلیغات