http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

وقتی وزارت ورزش آمار خودش را هم قبول ندارد/ شاهد از غیب رسید

وقتی وزارت ورزش آمار خودش را هم قبول ندارد/ شاهد از غیب رسید

با دیگران به اشتراک بگذارید

وقتی وزارت ورزش آمار خودش را هم قبول ندارد/ شاهد از غیب رسید

وزارت ورزش و جوانان در حالی از آمار ۲۱ درصدی حضور مردم در ورزش همگانی حرف می‌زند که معاون همگانی این وزارتخانه هم با دیده تردید به این موضوع نگاه می‌کند و آن را معتبر نمی‌داند.

عکس   وقتی وزارت ورزش آمار خودش را هم قبول ندارد/ شاهد از غیب رسید

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بحث ورزش‎ همگانی، توسعه آن و اهمیتی که این بخش بر زندگی مردم دارد، بر همگان واضح است و نیازی به توضیح در موردش نیست. شاید دیگر کسی در کشور نباشد که نداند توسعه ورزش همگانی چقدر به سلامت روحی و جسمانی جامعه کمک می‎کند، چقدر هزینه‎های درمان را کاهش می‎دهد و ….

صحبت‎های زیادی در این خصوص شده و از بزرگان این مرزوبوم گرفته تا مسئولان و کارشناسان، در موردش نظر داده‎اند. وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته و فدراسیون ورزش‎های همگانی در ۴ سال گذشته مدعی شده‎اند که ۲۱ درصد مردم کشور ورزش همگانی می‎کنند.

شعبانی‎بهار که در یکی از کلیدی‎ترین پست‎های ورزش یعنی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش حضور دارد در نشست خبری دو روز پیش خود گفته بود:« ما خودمان هم می دانیم که همه مردم در این آمار ۲۱ درصدی فعالیت مردم در ورزش همگانی نیستند و این آمار چندان معتبر نیست.»

حال سوالی که باید از محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و معاون او، شعبانی بهار پرسید این است که وقتی وزارت ورزش اطمینان دارد که آمار ارائه شده اشتباه است، چرا آن را اعلام می‎کند؟ سؤالی که در این بین مطرح می‎شود این است که چرا مسئولان ورزش کشور به جای اینکه راهکارهای مناسبی برای توسعه ورزش همگانی پیدا و ورزش همگانی را مطابق قانون اساسی رایگان یا حداقل ارزان کنند، به دنبال آمار و بازی با اعداد ارقام هستند؟

نکته دیگر اینکه علی‎اصغر مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش‎های همگانی ۴ سال پیش گفته بود که ۲۱ درصد مردم ورزش همگانی می‎کنند اما شعبانی بهار در این خصوص می‎گوید: «تا سال ۹۲، ۱۰ درصد مردم به ورزش می پرداختند که این رقم تا انتهای سال ۹۴ به ۲۱ درصد رسیده است.» این تناقض را باید چگونه توجیه کرد؟ چگونه است که رئیس یک فدراسیون که زیرمجموعه وزارت ورزش است برخلاف آنچه مجموعه بالادستی اش می گوید، آمار می دهد؟

مجدآرا در بهمن سال ۹۱ هم گفته بود: چشم انداز ما حرکت به سوی ایرانی شاداب، فعال و سالم تا سال ۲۰۱۴ با حضور ۵۰ درصد مردم است. طبق آمارها تا چهار سال پیش شش درصد مردم ورزش می کردند که خوشبختانه این آمار امروز به ۲۱ درصد رسیده است.

رئیس فدراسیون همگانی در اسفند ماه ۹۱ گفته بود: هم اکنون بیش از ۲۱ درصد از مردم ایران در یکی از رشته های ورزش همگانی شرکت می کنند.

کارشناسان ورزشی زیادی که دستی بر آتش داشته و برخی از آنها هم مشاور وزیر هستند و دوستی نزدیکی با شعبانی‎بهار و گودرزی دارند، بارها این آمار را زیر سؤال برده‎اند و اساسا آن را از پایه اشتباه دانسته‎اند.

کلیدی ترین بخش ماجرا اما این است که وزارت ورزش آماری ارائه داده که خودش هم قبول ندارد حال چه اصراری است که این آمار هر بار از سوی وزیر و معاون او اعلام شود. آیا ارائه این آمار برای این است که گفته شود کاری انجام شده است؟ آیا بهتر نیست به جای ارائه آماری که خودشان هم صحت آن را زیر سؤال برده اند، در عمل کاری انجام دهند؟

تهیه کننده : فرنوش ج.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گدايی در جانان به سلطنت مفروش
««« »»»
کسی ز سايه اين در به آفتاب رود

وقتی وزارت ورزش آمار خودش را هم قبول ندارد/ شاهد از غیب رسید

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
ساخت ریزربات‌های بازیگوش!+تصاویر
استخدام کارمند فروش و مدرس زبان در موسسه آموزشی نوآوران
حاجی زاده:اعضای شورای شهر تبریز از نتایج ماشین سازی راضی نیستند
وقوع 3 زمین‌لرزه در زرند
زنی که ۴کیلومتر زیر خودرو کشیده شد و زنده ماند! +عکس
پارکینگ عمومی شهروند در بجنورد به بهره برداری رسید
واکنش ایران به گزارش اخیر احمد شهید
هدف ایران‌خودرو از اعلام قیمت‌های جدید چیست!؟
استخدام توسعه دهنده نرم افزار در شرکت فناوری اطلاعات مهیمن
فجر شهیدسپاسی و خیبر خرم آباد؛ زردپوشان همچنان در حسرت برد
اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت پخش زنده ویدئو
مدت زمان معاینه خودروها کاهش یافت
کلوپ: وست بروم در محوطه جریمه ۱۵ بازیکن داشت!/ هواداران جو فوق العاده ای ساختند
برنامه جدید احسان علیخانی در تلویزیون +عکس
توسعه دستگاه‌های صرافی الکترونیک بانک شهر
استخدام ۷ ردیف شغلی در انتشارات گل واژه در تهران
آنچلوتی: بهترین بازی فصل خودمان را انجام دادیم
زلزله ۳.۹ ریشتری دماوند را لرزاند
خبر خوش برای علاقه مندان به آیفون و اپل
عاداتی که سیستم ایمنی شما را ضعیف کرده و شما را آماده بیماری می کنند