ناظم الشریعه: خدا عزتی به تیم ملی فوتسال داد که به این زودی ها فراموش شدنی نیست


با دیگران به اشتراک بگذارید

ناظم الشریعه: خدا عزتی به تیم ملی فوتسال داد که به این زودی ها فراموش شدنی نیست

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: خدا عزتی به این تیم داد که به این زودی‌ها فراموش شدنی نیست.

عکس   ناظم الشریعه: خدا عزتی به تیم ملی فوتسال داد که به این زودی ها فراموش شدنی نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد ناظم الشریعه در نشست مطبوعاتی امروز (سه شنبه) خود گفت: ابتدا باید ایام سوگواری امام حسین (ع) را تسلیت و بابت موفقیت تیم ملی کشورمان تبریک بگویم. تشکر می کنم از کسانی که تلاش کردند تا فوتسال به جایگاه اصلی اش برسد، ان شاءالله که توانسته باشیم جبران مافات کرده باشیم. بچه های فدراسیون با تمام مشکلاتی که داشتند کمک و حمایت مان کردند با اینکه کار سختی بود. به نظرم خدا عزتی به این تیم داد که به این زودی ها فراموش شدنی نیست، اما تکرار شدنی است.

کار ما تازه شروع شده است و می توانیم در جهان آقایی کنیم
وی در ادامه افزود: کار ما تازه شروع شده است و می توانیم با برنامه ریزی مناسب در جهان آقایی کنیم. با دیدگاه های مثبت تر و برنامه ریزی منظم تر می توانیم باز هم چنین مقامی را تکرار کنیم. آقای کی روش یک حرف خوبی می زند که من خیلی از آن استفاده می کنم. او می گوید باید خیلی به جزئیات توجه کنیم. متأسفانه در کشور ما کسی به جزئیات خیلی توجهی ندارد، اما همین جزئیات است که شخصیت یک تیم را تغییر می دهد و شخصیت تیم دیگر را به قهرمانی نزدیک می کند و می تواند دیدگاه مردم را به فوتسال تغییر دهد.

توجهات نسبت به فوتسال تغییر کرده است
«امیدوارم سخت افزار فوتسال ما و همین طور سالن ها بهتر شوند»، ناظم الشریعه با بیان این جمله خاطر نشان کرد: در این یک سال و اندی که من کنار تیم ملی بودم کمبودهایی داشتیم که به آنها توجه نمی شد. ما سعی کردیم نگاه ها بیشتر متوجه فوتسال شود. همه مربی ها نیز الان خوشحال هستند، چون می دانند توجهات نسبت به فوتسال تغییر کرده است. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. حالا مهم نیست چه کسی سرمربی باشد. من پس از قهرمانی با تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا ۲۰۱۶ مصاحبه کردم و گفتم فیتیله فوتسال ما تازه روشن شده است. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و این فیتیله روزی تبدیل به مشعل شود.

خداوند پاداش تمرکز و ساکت بودن ما را داد
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان ادامه داد: آن زمان خیلی ها این حرف ها را باور نمی کردند، ولی من به تیمم ایمان داشتم. کاری که ما شروع کرده ایم باید ادامه دار باشد، اگر می خواهیم روی سکو بمانیم. این روند خوب حمایت فدراسیون فوتبال و عموم رسانه ها را می طلبد. من در این مدت دنبال مصاحبه نبودم. در کل کادرفنی تیم ملی فوتسال با محجوبیت تلاش می کرد آرام آرام جلو برود و مشکلات فنی تیم را کم کند. تمرکز ما بیشتر روی ظرفیت تیم خودمان بود که خداوند پاداش این تمرکز و ساکت بودن را داد.

وقتی نماینده ۸۰ میلیون ایرانی هستید کار بسیار سخت می شود
ناظم الشریعه در واکنش به طرح این موضوع که «به نظر می رسد نسبت به سال گذشته کمی پیرتر شده اید»، گفت: از چهره نمی توان همه چیز را حدس زد، به هر حال هر کسی در هر کاری که انجام می دهد باید یکسری فشارها را تحمل کند. وقتی شما دورتر می ایستید و متوجه می شوید نماینده ۸۰ میلیون ایرانی هستید کار بسیار سخت می شود. البته مهم نیست برخی حرف ها را نباید گوش کرد، برخی حرف ها را باید فقط شنید، اما بعضی مواقع باید هم حرف ها را بشنویم و هم به آن توجه کنیم.

باید راهی که به هدف می رسید انتخاب می کردیم
وی افزود: عموم کشور این حالت را که به حاشیه نرویم دوست داشتند. هر کسی هم نظری می داد اما کادرفنی متین بود و ما عقل سلیم را به کار گرفتیم که می گفت باید راهی که به هدف می رسد را انتخاب کرد. ما خونسرد بودیم و سعی کردیم این خونسردی را نشان دهیم که همین موضوع تاثیر بسیار زیادی بر روی بازیکنان داشت.

آرامش و خونسردی کادرفنی بود که به بازیکنان کمک می کرد
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: آرامش و خونسردی کادرفنی بود که به بازیکنان کمک می کرد تا شرایط بهتری در زمین داشته باشند. بازیکنی که قرار است به زمین برود باید شرایطش عوض شود، باید اول به لحاظ روحی آماده می شد و بعد به لحاظ فنی، اما به صورت کلی با شما هم نظر هستم که همه این فشارها می تواند تأثیراتی بر چهره من نیز داشته باشد.

سوم جهان شدیم اما خودمان می دانیم که ضعف هایی داشتیم
ناظم الشریعه در خصوص نقاط ضعف تیم ملی در دیدارهای اخیر تصریح کرد: چیزی که مسلم است بعد از هر بردی ضعف ها محو می شود، امروز همه می گویند ما سوم جهان شدیم، اما خودمان می دانیم که ضعف هایی داشتیم به خصوص در خط دفاع البته در حالت تهاجمی شرایط بهتری داشتیم.

این احساس در تیم ما وجود داشت که می توانیم همیشه بهتر باشیم
وی ادامه داد: در فوتسال مثلی داریم که می گوید تیمی که گل می زند همیشه برنده نیست، اما تیمی که گل نمی خورد بازی را می برد. این احساس در تیم ما وجود داشت که می توانیم همیشه بهتر باشیم. در مقاطعی از بازی ها در دفاع بهتر بودیم و در مقاطعی در حالت تهاجمی. به عنوان مثال فیفا برای دیدار تیم ملی ایران مقابل برزیل آماری به ما داد که نشان داد تعدادهای پاس های ایران نسبت به برزیل بیشتر بود. این نشان می دهد ما حالت تهاجمی بهتری داشتیم.

می دانم که در کارمان ضعف هایی وجود دارد
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در مورد ضعف خط دفاعی تیمش خاطر نشان کرد: رفع کردن ضعف خط دفاع زمان می برد. من همه این مسائل را قبول دارم و می دانم که در کارمان ضعف هایی وجود دارد که در کمیته فوتسال هم در این مورد بحث شد و باید در آینده برای رفع این مسائل بکوشیم.

تمام تلاشی که باید را انجام می دهم تا بمانیم و به کارمان ادامه دهیم
خبرنگاری از سرمربی تیم ملی فوتسال پرسید، آیا به کارتان به عنوان سرمربی ادامه خواهید داد یا نه، که وی گفت: وقتی به تهران رسیدیم گزارشگری این را از من پرسید و من داشتم خودمانی با او صحبت می کردم که گفتم بگذارید اول به شیراز برسیم و ببینیم حاج خانم اجازه می دهد به کارمان ادامه دهیم یا نه. اجازه خانواده خیلی مهم است. معتقدم اصلاً آدم نباید خودش را فریب بدهد. همه دوست دارند حتی تدارکاتچی تیم ملی باشند، اما حالا شرایط عوض شده و توقعات بالا رفته است. تمام دیروز را که با آقایان کفاشیان و افتخاری جلسه داشتیم در مورد این موضوعات صحبت کردیم. من گفتم باید همه چیز با برنامه ریزی جلو برود و در نهایت به یک جمع بندی کاملی برسیم. تمام تلاشی که باید را انجام می دهم تا بمانیم و به کارمان ادامه دهیم.

اگر قرار بر ادامه همکاری باشد از هفته آینده کارمان را شروع می کنیم
ناظم الشریعه در پاسخ به این سؤال که «آیا برای مسابقات جهانی آینده به تیم های پایه توجه خواهید داشت یا خیر؟»، گفت: دیروز با مدیران فدراسیون درباره همین موضوع صحبت کردیم. قرار شد من دو برنامه به فدراسیون فوتبال بدهم، یکی برای تیم های پایه که این برنامه چهار ساله است و دیگری برنامه برای تیم ملی فوتسال. ما با آقای مومنی جلسه داشتیم و تاریخ های فیفا و AFC را که می شود در آن روزها بازی برگزار کرد، درآوردیم. می خواهیم براساس آن برنامه ای به فدراسیون ارائه کنیم. اگر قرار باشد کار خود را آغاز کنیم ان شاءالله از هفته آینده کارمان را شروع می کنیم. اولویت ما با تیم امید است که اردیبهشت ماه باید در مسابقات آسیایی شرکت کند که انتخابی المپیک جوانان بوینس آیرس است. تیم ملی ایران می تواند در تیم های پایه شرایط مناسب تری داشته باشد و فدراسیون فوتبال نیز دنبال این است که کار خود را خیلی سفت و سخت انجام دهد.

مدیران فدراسیون باید مرا قبول داشته باشند
وی در پاسخ به این سؤال که آیا قبول کردید که برای آینده نیز سرمربی تیم ملی باشید یا خیر، اظهار داشت: مدیران فدراسیون باید مرا قبول داشته باشند. این کادر چهار دوره جام جهانی را تجربه کرده و از بهترین های ایران است و کسی به آن دست نمی زند.

همین الان بگویند دیگر در تیم ملی نباش اصلاً ناراحت نمی شوم
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان تصریح کرد: کاری که ما انجام می دادیم با صداقت بود. ما به هیچ وجه دنبال پول نبودیم و در کل شخصیت انسان ها و تیم ها به پول نیست. ولی چیزی که تعیین شده است باید به کادر تیم برسد. ما تلاش می کنیم این روند خوب را به یک نتیجه برسانیم. دوست نداریم این مقام سومی تا سال های سال برای ما بماند و مثل دوره قبل که می گفتیم ۲۴ سال پیش ما چهارم جهان شدیم درباره این مقام حرف بزنیم. اگر برنامه ریزی درستی می شد چهار سال پیش هم می شد چنین اتفاقی رخ دهد. باور کنید اگر به من همین الان بگویند تو دیگر در تیم ملی نباش من اصلا ناراحت نمی شوم. مربیان ایرانی پرچم شان بالاست و شخصیت فوتسال ما تغییر کرده است. موید این کلام این است که آقای اینفانتینیو به رختکن ما می آید و از ما تعریف می کند. به قول آقای کفاشیان فوتسال بیشتر به هوش بستگی دارد که ایرانیان این را دارند. شاید فیزیک بازیکنان ما بهتر از بازیکنان قزاقستان یا خیلی از کشورهای دیگر نبود، اما هوش آنها بیشتر و بهتر بود.

ناظم الشریعه درباره اینکه جای خالی استقلال و پرسپولیس در تیم ملی خالی است، خاطرنشان کرد: خیلی خوب می شود که بتوانیم آینده ای را ترسیم کنیم. همین طور تیم های بزرگی چون استقلال و پرسپولیس یا بعدا ذوب آهن و سپاهان به فوتسال بیایند. ولی نکته مهم این است که نباید به فوتسال از بالا نگاه شود. فوتسال با فوتبال متفاوت است و شخصیت این دو رشته و طرفداران شان نیز با هم فرق می کنند. اگر تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس مانند گذشته بیایند و فقط بخواهند تیمی در فوتسال داشته باشند فایده ای ندارد. البته بزرگترین حُسن آن این است که اگر تیمی مثل استقلال به شیراز برود، ۵ هزار هوادار به سالن می آید و باشگاه شیرازی مجبور می شوند که سالنی ۱۰ هزار نفری بسازند. حضور این تیم ها در نرم افزار و سخت افزار فوتبال ما اثر دارد. امیدوارم اگر استقلال و پرسپولیس بیایند با دیدگاهی جدید روی فوتسال سرمایه گذاری کنند.

وی در خصوص ایجاد تغییرات در ترکیب تیم ملی به عنوان مثال فرصت اندک برای بازی محمد طاهری در جام جهانی گفت: من در ابتدا این مسئله را بگویم که ما می دانستیم تیم مان کامل نیست و نسبت به رقابت های آسیایی ضعف داریم. یکی از دلایل ضعف مان خط دفاع بود و دلیل دیگر مصدومیت بازیکنانی مثل کشاورز و حمید احمدی، اما لیست مان را یک ماه قبل از این اتفاقات رد کرده بودیم. البته استراتژی مان این بود که برای هر بازی یک برنامه جداگانه داشته باشیم. خدا هم کمک کرد در یک بازی کشاورز برایمان بازی کند و در بازی دیگر به سایر بازیکنان.

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان ادامه داد: آقای هاشم زاده فیلم بازی قبلی ما را آنالیز می کرد و آقای صانعی فیلم بازی حریفان مان را، ما با امکانات کم کارهای زیادی انجام دادیم و از حریفانمان شناخت زیادی داشتیم، همچنین آنالیز و شناخت بالایی از تیم خودمان داشتیم. به هر حال بازیکنان بزرگی کردند، مثلا طاهری بزرگی کرد و طوری بازیکنان را در بازی با برزیل ساپورت کرد که اگر در تمام بازی هایمان فیکس هم بود باز به این حد تاثیرگذار نمی شد. همه بازیکنان ما روح بزرگی داشتند اما تاکید می کنم آنهایی که همراه ما بودند به تاکتیک و شرایط ذهنی ما می خوردند اما بقیه بازیکنان فوتسال هم بسیار بازیکنان خوبی هستند.

ناظم الشریعه در مورد پنالتی زدن در جام جهانی تاکید کرد: ما قبل از هر پنالتی باید بازیکنان را به لحاظ روحی آماده می کردیم، به عنوان مثال در بازی با برزیل ۳ بار طاهری را رد کردیم که پنالتی نزند، بعد از انتخاب حسن زاده به عنوان پنالتی زن اول دنبال نفر دوم بودیم که طاهری دستش را بالا برد اما من این را نپذیرفتم.

ادامه دارد …

**************************************

تهیه شده توسط : شهباز ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من که خواهم که ننوشم بجز از راوق خم
««« »»»
چه کنم گر سخن پير مغان ننيوشم

ناظم الشریعه: خدا عزتی به تیم ملی فوتسال داد که به این زودی ها فراموش شدنی نیست

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال