یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

مرسی سایدی ها و شیاطین سرخ، در تلاشی نافرجام در آنفیلد، به تساوی بدون گل رضایت دادند. نتیجه ای که به چشم میامد بیشتر مورد نظر مورینیو بود تا یورگن کلوپ.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

به گزارش “ورزش سه”، لیورپول در فصل جاری اکرانهایی بالاتر از حد انتظار، گیرا، پرهیجان و دیدنی پیشنهاد کرده است و در آن سو بازی های منچستریونایتد، کمی ملال آور و خسته کننده و به دور از نظر هواداران این تیم توصیف شده است. یورگن کلوپ تیمی بر پایه مدرن ترین فوتبال روز جهان را روانه لیگ برتر کرده است؛ اما به چشم مییاید مورینیو هنوز هم به همان روش های کهنه برای پیروز شدن تکیه کرده است. با این تفاسیر، باید اعتراف کرد که تساوی دیشب آنفیلد، بیشتر رضایت تیم میهمان را جلب کرده است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

تعویض لحظات آخر لوک شاو با اشلی یانگ و رانده شدن حداکثری او از صحنه تعویض برای تلف کردن وقت بازی، کاملا موید خواسته مورینیو از جریان بازی دیشب بود؛ البته با این نتیجه نیز شرایط یونایتدها در جدول تحولی نکرد و آنها هنوز ۳ امتیاز با لیورپول و ۵ امتیاز با صدر جدول فاصله دارند. اگه مورینیو می خواهد نام او در نگاه کن ناکامان فصل جاری نگاشته نشود، باید روش بازی تیمش را به طرز قابل توجهی عوض کند. اما نمایش دیشب را می توان اولین مرحله از تغییرات بنیادین آقای خاص و جاری شدن فلسفه منحصر به فرد وی در اولدترافورد تلقی کرد. تغییراتی که شاید خیلی به مذاق هواداران باستانی یونایتدها نیز خوش نیاید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

از آن سو، شاگردان کلوپ نیز قادر نبودند بازی مورد نظر خود را در این دیدار به نمایش قرار بدهند و بازی دیشب آنها، کمی یادآور شکست هفته دوم برابر برنلی بود. به چشم مییاید لیورپول در برابر تیم هایی که پرس را از جلو آغاز می کنند، کمی به معضل بر می خورد؛ البته نباید از یاد برد که لوریس کاریوس، سنگربان این تیم نیز عملکرد چندان قابل قبولی نداشت و شاید این موضوع در ادامه فصل برای لیورپول معضل ساز شود.

اما شاید چشم‌گیرترین مورد بازی، بازگشت مورینیو به همان اصولی بود که او را بیشتر با همان می شناسیم که طبق آن، شاگردانش از همان ابتدا با پیاده کردن دستگاه مورد نظر در زمین، اوقات بازی را به سود خودشان تلف کردند.

دفاع منسجم، بی میلی به نفوذ پاسداران کناری، حمایت بی چون و چرای مروان فلینی و هره را (به عنوان هافبک های پاسداری ای) از ۴ مدافع و ارسال توپ های بلند از پشت پاسداران لیورپول برای زلاتان را می توان شاکله عمده افکار آقای خاص در بازی دیشب قلمداد کرد.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

اشلی یانگ، برای اولین بار از ماه ژانویه سال گذشته و در جریان پیروزی ۰-۱ برابر همین لیورپول در آنفیلد، در مخلوط عمده قرار گرفت و مورینیو باید بهره گیری از یانگ در پست مدافع کناری را مدیون افکار فان خال و جابه مکانی پست یانگ در فصول گذشته باشد. در هنگام مالکیت توپ توسط تیم میزبان، اشلی یانگ و مارکوس راشفورد به سرعت به صف ۴ مدافع عمده تیم افزوده میشدند و یک نوار منسجم و فشرده ۶ نفره در برابر حملات رقیب نمایان ساخته میشد.

همانند پیروزی فراموش نشدنی سال ۲۰۱۴ چلسی در برابر لیورپول در آنفیلد (که منجر به نابود شدن قهرمانی برای شاگردان راجرز شد)، مورینیو باز هم استراتژی خود را بر خنثی کردن بازی رقیب، گرفتن سرعت جریان بازی و انتظار برای سر زدن اشتباه از بازیکنان لیورپول دیزاین کرده بود.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی، رویکرد مورینیو کاملا صحت خود را به اثبات رساند. علیرغم رخ ندادن اشتباهی بزرگ و مؤثر از سوی لیورپولی ها، نمایش این تیم پر از تصمیمات غلط، لغزشات کوچولو، خطاهای بی مورد و ضربات بیش از حد و زاید به توپ بود. با توجه به غیبت وینالدوم و لالانا به دلیل مصدومیت (البته لالانا در ۳۰ دقیقه پایانی وارد زمین شد)، لیورپول نتوانست نمایش های قبلی خود را تکرار کند که در این میان بدون شک دستگاه بازی شاگردان مورینیو به شدت مؤثر بود.

اما به تدریج و خصوصا پس از ورود لالانا به جای استوریچ، مرسی سایدی ها بر جریان بازی مسلط شدند و اگه تصویر و عکس العمل های شگفت انگیز دخیا در برابر ضربات امره جان و کوتینیو و همچنین تکل شگفت انگیز والنسیا در آخرین لحظات در برابر فیرمینو و نجات دادن دروازه یونایتدها نبود، شاید نتیجه دیگری در پایان بازی رقم می خورد؛ اما باید اذعان داشت که لیورپول در ارائه حملات ویرانگری که در همین فصل برابر چلسی و آرسنال به کرات از خود پیشنهاد کرده بود، کاملا ناتوان بود.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

علیرغم احترام به قابلیتهای مورینیو در رابطه با از کار انداختن تاکتیک های رقیب، این پرسش در ذهن هواداران شیاطین سرخ به وجود آمده است که آیا این روش بازی با سنت ها و ساختار باشگاه منچستریونایتد که یکی از پر خرج ترین تیم های تابستان امسال بود و ستارگانی مثل زلاتان و البته پوگبا را به اولدترافورد جابجا کرد، همخوانی دارد؟

بدون شک بدون تصویر و عکس العمل های خیره کننده دخیا در بازی دیشب، یونایتدها قادر نمیبودند با امتیاز به خانه بازگردند؛ اما پرسش عمده در این رابطه است که آیا در این ۸ بازی، شاگردان مورینیو اکرانی امیدوارکننده از خود ارائه کرده اند یا خیر؟

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

شاید تعمیم دادن بازی دیشب یونایتدها به طول یک فصل اشتباه باشد؛ اما قطعا متعصب ترین هواداران منچستریونایتد نیز اعتراف می کنند که بدون شک شاگردان کلوپ اکرانی زیباتر، با سرعتتر و مدرن تر از شیاطین سرخ پیشنهاد کردند.

نگارنده: جاناتان ویلسون

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

-براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

تهیه کننده: بامشاد ا.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دليل راه شو ای طاير خجسته لقا
««« »»»
که ديده آب شد از شوق خاک آن درگاه

یونایتد مورینیو با بازی تدافعی به جام می رسد؟

TT / 152 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال