علایم یک زوج موفق


با دیگران به اشتراک بگذارید

نشانه های یک زوج موفق

تصویر و عکس علامت های یک زوج کامیاب
محمدرضا ارتشی روان شناس خانواده بیان کرد: یکی از اصلیترین ویژگی زوج های کامیاب در زندگی مشترک، خوشحال بودن است که با رعایت نکاتی از جمله صبر و گذشت در وقت ایجاد اختلاف و نبود اتهام به همسر خود می شود لحظات خوشگل تری را کنار یکدیگر گذراند.

وی در ادامه گفت: از دیگر علامت های یک زوج کامیاب، مطرح کردن و پذیرفتن نقد های سازنده با اظهاری محترمانه و محبت آمیز، احساس تعهد و مسئولیت پذیری، برجسته سازی نقاط قوت و کم رنگ تر کردن نقاط ضعف یکدیگر است.

ارتشی تصریح کرد: برای خوشحال زندگی کردن و در کنار هم بودن می شود بهانه های گوناگونی را بوجود آورد که از جمله آن می شود به مدد در امور منزل یا نگهداری فرزندان، تهیه یک قول غذای ۲نفره، رفتن به گردش و مسافرت، گپ و گفت های دوستانه و به دور از گلایه اشاره کرد.

این روان شناس خانواده در پایان بیان کرد: برای داشتن زندگی شیرین و خوشحال در کنار همسر خود باید به یاد داشته باشیم که هرگز او را حتی به شوخی و خصوصأ در جمع خانواده تحقیر و سرزنش نکنید، از پافشاری و اصرارهای بیجا در امور مختلف بپرهیزید، هنگام عصبانیت از مصاحبه با یکدیگر دوری کرده و خاطرات تلخ گذشته را قبل نکشید، همچنین قضاوت های ناعادلانه و شک برانگیز را نسبت به همسر خود از یاد برید.

– براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : سرور ا.

رابطه و ازدواج در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکر خدا که از مدد بخت کارساز
««« »»»
بر حسب آرزوست همه کار و بار دوست

علایم یک زوج موفق

TT / 45 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات