http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دانشگاه تهران، میزبان دومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه

دانشگاه تهران، میزبان دومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه

با دیگران به اشتراک بگذارید

دانشگاه تهران، میزبان دومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه

تصویر و عکس   دانشگاه تهران، میزبان دومین انجمن روسای دانشگاه های برتر کشورمان و روسیه

دومین انجمن روسای دانشگاه‌های برتر کشورمان و روسیه روز پنج‌شنبه هفته جاری (۲۹ مهرماه) در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از ایسنا، دکتر سیداحمدرضا خضری، دبیر انجمن روسای دانشگاه های برتر با اعلام این خبر بیان کرد: انجمن نخست روسای دانشگاه های برتر کشورمان و روسیه سال گذشته در همین ایام در دانشگاه دولتی مسکو به انجام رسانده شد که در نوع خود اقدام اثرگذار و اهمیتی می داری در جهت توسعه روابط دانشگاهی کشورمان و روسیه به حساب میامد.

وی اضافه کرد: می شود گفت به دنبال برگزاری انجمن نخست نقطه عطفی در تاریخ روابط دو کشور کشورمان و روسیه ایجاد شد که در آن بالغ بر ۳۰ رئیس دانشگاه در یک جا در رابطه با موضوعات دانشگاهی به بحث و تبادل نظر توجه کردند. همچنین در آن انجمن مقرر شد این جلسه ها هر سال به میزبانی یکی از کشورهای کشورمان یا روسیه به انجام رسانده شود.

خضری بیان کرد: در انجمن گذشته همچنین دانشگاه تهران توصیه میزبان انجمن دوم را مطرح کرد که با استقبال شرکت کنندگان روبه رو شد و بدین ترتیب میزبانی انجمن دوم به دانشگاه تهران رسید.

دبیر انجمن روسای دانشگاه های برتر خاطرنشان کرد: در کشورمان نیز طی حدود دو سال اخیر ۱۳ دانشگاه برتر و بزرگ و به تعبیر وزارت علوم دانشگاه های سطح یک هر دو ماه یک بار اجلاسیه ای به انجام میرسانند و در آن مسائل مهم دانشگاه های بزرگ را مورد بررسی میگذارند.

وی اضافه کرد: اهداف اصلی این اجلاسیه ها پرداختن به حل معضلات کلان کشور و نقش آفرینی بیشتر در نقشه جامع علمی، برآورده ساختن انتظارات نظام، هم اضافه کنی و هم فکر کنی و بررسی مأموریت های دانشگاه ها، تبادل تجارب و تبدیل رقابت های دانشگاه ها به رفاقت و افزایش کیفیت علمی دانشگاه ها و همچنین حرکت در راستای نگاه کن المللی و کارآفرین شدن دانشگاه ها است.

خضری تأکید کرد: در انجمن دوم روسای دانشگاه های کشورمان و روسیه علاوه بر این ۱۳ دانشگاه برتر کشور، حدود ۲۰ دانشگاه از کشور روسیه شرکت می کنند و این انجمن در سطح روسای دانشگاه ها به انجام رسانده میشود.

به نقل کرده وی، در انجمن پیش که در روسیه به انجام رسانده شد بیشتر موضوعات کلی مطرح شد و این انجمن بیشتر در جهت آشنایی دانشگاه های دو کشور به انجام رسانده شد، اما اکنون در برگزاری انجمن دوم یک گام جلوتر رفته ایم و به بررسی عملکرد دانشگاه ها رسیدیم.

خضری تأکید کرد: در عصر روز پنج شنبه (۲۹ مهر) و بعد از برگزاری آغازین انجمن روسای دانشگاه های برتر کشورمان و روسیه، ۳ میزگرد تخصصی و علمی با موضوعاتی همچون «همکاری های علمی و تعلیمی دانشگاه ها و ارتقای رقابت پذیری آن ها» و «تجارب مدیریت دانشگاه ها و معضلات تربیت نیرو برای اقتصاد ابتکار آمیز» و «نقش پارک های علم و تکنولوژی در توسعه دانشگاه ها» به انجام رسانده میشود.

دبیر انجمن روسای دانشگاه های بزرگ و برتر کشور در ادامه بیان کرد: عناوین این میزگرد با طرف روسی به بحث و مکالمه قرار داده شد و در هر میزگرد چندنفر از روسای دانشگاه های داخل و دانشگاه های روسی به ارائه دیدگاه ها توجه میکنند.

وی با اشاره به برنامه های جنبی انجمن بیان کرد: برنامه های جنبی از جمله بازدید از «صحنه سلام» دوره قاجار که اثر هنری بسیار منحصربه فردی در باغ نگارستان دانشگاه تهران است، همچنین عمارت پروین اعتصامی باغ نگارستان برای شرکت کنندگان در این انجمن انتخاب شده است. همچنین مهمانان روز چهارشنبه و یک روز پیش از برگزاری انجمن از موزه ملی کشورمان و سفارت روسیه در تهران و همچنین برج میلاد بازدید خواهند داشت.

وی اضافه کرد: آغازین انجمن دوم روسای دانشگاه های کشورمان و روسیه با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم و اختتامیه آن با حضور دکتر ستاری معاون علمی و تکنولوژی رئیس جمهور به انجام رسانده میشود.

خضری در پاسخ به پرسشی درباره دستاوردهای علمی انجمن نخست دانشگاه های کشورمان و روسیه بیان کرد: فراهم شدن زمینه اعزام تعدادی استاد و دانشجو برای آموزش زبان فارسی و روسی به دانشگاه های دو کشور از جمله دستاوردهای دانشگاه تهران از انجمن نخست بود. همچنین سایر دانشگاه های بزرگ کشور نیز در انجمن نخست دستاوردهای علمی خوبی داشتند. به عنوان مثال دانشگاه شهید بهشتی در زمینه ایجاد کانون مشترکی با دانشگاه روسی به توافق رسید و دانشگاه خواجه نصیر نیز در زمینه هوافضا تفاهمنامه هایی با دانشگاه های روسی منعقد کرد. دانشگاه های تبریز و علامه طباطبایی نیز با چندین دانشگاه روسی تفاهمنامه هایی امضا کردند.

همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد

گردآورنده: مرجان و.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باغبان گر پنج روزی صحبت گل بايدش
««« »»»
بر جفای خار هجران صبر بلبل بايدش

دانشگاه تهران، میزبان دومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه

TT / 143 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
خبر فوت آیت الله سید تقی طباطبایی قمی
«ملی خانوم» مرا اینجا جا گذاشته است
عصبانیت شدید منصوریان از مصدمیت پادوانی
آهنگ قاسم هنرکار بنام من همونم دانلود موزیک ، جدید
استخدام مهندس عمران در مهندسین مشاور ایراتک در بندر عباس
تعریف دقیق گاز ازن + به چه صورت ساخته می شود
امام سجاد (علیه السلام) و انتقال پیام عاشورا
معرفی فیلم “دختری در قطار” (The Girl on the Train) (17 عکس)
برجام فرجامی نداشت/ امید به برجام ضربه زدن به مردم است/ مسئولان تاکنون به شعار اقتصاد مقاومتی رهبری لبیک جدی نگفتند
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه حواشی بازی گسترش فولاد تراکتورسازی – ورزش۳
فیلم ویدیو ورزش سه صحبتهای بازیکنان بعد از بازی سایپا سپاهان
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه زیباترین حرکاتی که به سوپرگل تبدیل نشدند!
ویدیو فیلم مصاحبه با ویسی درباره بازی سایپا و سپاهان -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم جوانب بازی گسترش ۰ ۲ تراکتورسازی +(برنامه ۹۰)دانلود
فیلم گلهای زیبای آسنسیو در رئال مادرید – دانلود و پخش
ویدیو فیلم حمله هواداران منچسترسیتی به سرویس بهداشتی الدترافورد / دریافت کلیپ
سورپرایز خاص در جشن تولد احسان خواجه امیری + عکس
گريم رضا كيانيان و رويا نونهالى در فصل دوم شهرزاد / عکس
استخدام کارشناس مامایی،بهداشت عمومی ازگیلان و مازندران درقم
کیلیپ فیلم هرمز سیرتی و پشیمانی و ندامت از بازی در GEM TV +( آپارات ) پخش
تبلیغات