http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

واکنش تهران به خرابکاری عربستان در صنعت نفت ایران

واکنش تهران به خرابکاری عربستان در صنعت نفت ایران

مهر: امیرحسین زمانی‌نیا درباره برنامه‌های احتمالی عربستان سعودی به منظور ایجاد اختلال در روند جذب سرمایه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران در دوران پسا برجام، گفت: اگر فرض بر این بگیریم که عربستان سعودی به دنبال ایجاد خرابکاری و خلل در روند جذب سرمایه صنعت نفت کشور بوده باید اعلام کنیم که صنایع نفت و گاز ایران دارای امتیازهای متعددی برای جذب سرمایه گذاران است.
 
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با اعلام اینکه امتیاز و مزیت‌های متعدد در صنایع نفت و گاز ایران هر گونه اختلال در روند جذب سرمایه صنایع نفت و گاز کشور را خنثی خواهد کرد، تصریح کرد: بر این اساس نگرانی وجود ندارد و مذاکرات در تمامی زمینه‌ها با سرمایه گذاران داخلی و بین‌المللی در حال انجام است.
 
این مقام مسئول همچنین در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر برنامه عربستان سعودی به منظور عرضه بخشی از سهام شرکت‌های آرامکو و سابیک در بازار جهانی سرمایه، اظهار داشت: قطعا تا دو چند ماه آینده خبرهای مهمی در صنعت نفت ایران مخابره خواهد شد و عملا هرگونه اقدام سایر کشورها برای ممانعت از ورود سرمایه گذاران به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.
 
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه به زودی چندین قرارداد بزرگ سرمایه‌گذاری در صنعت نفت امضا خواهد شد، خاطرنشان کرد: روند مذاکرات این قراردادها در حال انجام بوده و مشکلی هم وجود ندارد.
 
در همین حال بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص برنامه‌های جذب سرمایه در صنعت نفت در دوران پسا برجام، گفته است: در قالب اجرای برنامه ششم توسعه باید در بخش بالادستی صنعت نفت حدود ۱۳۴ میلیارد دلار منابع مالی جذب شود.
 
این عضو کابینه دولت با اشاره به برنامه جذب حدود ۵۲ میلیارد دلار منابع مالی در صنایع پتروشیمی، تصریح کرده است: برای توسعه صنعت پالایش کشور هم سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در دستور کار قرار گرفته و در مجموع حدود ۲۰۰ میلیارد دلار منابع در صنایع نفت گاز و پتروشیمی باید جذب شود.
 
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با برنامه ایران برای جذب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید در صنایع پتروشیمی در دوره پسابرجام، عربستان سعودی  به منظور جذب سرمایه گذاران و اختلال در روند سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران یک برنامه جدید تدارک دیده است.
 
از این رو با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت خام و به تبع آن بهای اکثر محصولات پتروشیمی و پلیمری که کاهش سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی جهان را رقم زده است، سابیک به عنوان بزرگترین شرکت دولتی پتروشیمی عربستان سعودی به جدیدترین مانع برای ورود سرمایه گذاران به صنعت پتروشیمی ایران تبدیل شده است.
 
به عبارت دیگر این شرکت سعودی با حراج دارایی‌های خود و اجرای طرح‌های جدید تولید مستقیم محصولات پتروشیمی از نفت خام، قصد دارد که بار دیگر پای سرمایه گذاران چند ملیتی را به صنایع پتروشیمیایی خود باز کند.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح گرافیک در آژانس گردشگری بال طلایی آریا
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه کارشناسی داوری بازی پرسپولیس نفت آبادان
فیلم ویدیو ورزش سه کنفرانس خبری مربیان بعد از بازی ذوب آهن استقلال خوزستان
ویدیو ورزش سه چالش های جالب و دیدنی آماتور ها – ورزش۳
ویدیو ورزش سه حواشی بازی سیاه جامگان نفت تهران -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه آخرین اخبار از مصدومیت وحید امیری (اختصاصی ورزش ۳)
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه حواشی بازی فولاد ۱ ۱ استقلال / دریافت کلیپ
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه تشکر ویژه رامین رضاییان از هواداران پرسپولیس (اختصاصی ورزش۳)
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه پیام تسلیت انصاری به امید ابراهیمی (اختصاصی ورزش۳) – ورزش۳
ویدیو ورزش سه مصاحبه با حسن هوری در مورد بازی با پرسپولیس (اختصاصی ورزش ۳) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه نظر رضا نوروزی درباره شکست مقابل پرسپولیس (اختصاصی ورزش۳)
موگرینی شنبه به ایران می آید
نقد قسمت دوم فصل سوم Black Mirror
ملاقات مورینیو با شاگردانش قبل از ملاقات با سیتی
فیلم لوپ متناسب ساخت موسیقی Dubstep ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم دکلمه پس از تو با صدای امینه فرکیش رمانتیک و عاطفی ( آپارات )
تحقیق بر روی 8 کالای پرمصرف پزشکی
درمان عفونت هایپرریاکتیویتی در ریه
موشک روسی شیطان ۲ با قابلیت نابودی یک کشور! +تصاویر
اقدام بسیار ارزشمند بانوی ورزشکار ایرانی (عکس)
تبلیغات