سهم ایثارگران از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مشخص شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

سهم ایثارگران از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مشخص شد

براساس مصوبه مجلس، دولت مکلف به استخدام حداقل ۲۰ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از میان جامعه ایثارگران با رعایت شرایط سنی، اخلاقی و علمی شد.

عکس   سهم ایثارگران از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مشخص شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۷ ) قوه مقننه و در جریان بررسی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور که از شورای نگهبان اعاده شده بود، بند ج ماده ۳ این لایحه را با ۱۲۲ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر در جلسه علنی اصلاح کردند.

براساس این مصوبه مجلس مقرر شد دولت به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران، پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان، اقدامات زیر را انجام می‎دهد:

– دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مکلفند حداقل ۲۰ درصد اعضای هیئت علمی و مورد نیاز خود را از بین جامعه ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت، همسران و فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد، همسران و فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت که دارای مدرک علمی مورد تایید وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان می باشند، حسب مورد از طریق استخدام و یا موافقت با انتقال کارکنان دیگر دستگاه ها یا تبدیل وضعیت کارکنان غیر هیئت علمی تامین و از ابتدا آنان را به صورت عضو هیئت علمی رسمی قطعی با احتساب سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط و تاثیر آن در پایه و مرتبه علمی با رعایت شرایط اخلاقی علمی و سنی و بدون آزمون و محاسبه استخدام کند.

مسئولیت اجرای این حکم به طور مستقیم برعهده وزرا و روسای دانشگاه های مذکور است. مقامات یاد شده در این خصوص مجاز به اتخاذ تصمیم می باشند. احکام و امتیازات این بند شامل اعضای هیئت علمی فعلی دارای شرایط فوق نیز می شود.

***با تشکر از حسن انتخاب شما***

نگارش توسط: سهراب ه.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به سامانم نمی‌پرسی نمی‌دانم چه سر داری
««« »»»
به درمانم نمی‌کوشی نمی‌دانی مگر دردم

سهم ایثارگران از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مشخص شد

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال