عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه


با دیگران به اشتراک بگذارید

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هدف عربستان این است که با افزایش تنش و تشنج در منطقه، پای دیگران را هم به صحنه معضلات خودش بکشاند تا بتواند مفری برای خودش یابد.

تصویر و عکس عربستان به دنبال فرار از معضلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

به گزارش «نسیم آنلاین» بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در مکالمه با خبرگزاری صدا و سیما بیان داشت: از کلکسیون تحولات منطقه و یمن می شود استخراج کرد که عربستان سعودی در پی شکست های مکرر در منطقه به مخصوص در تجاوز به یمن، اقدامات تازه ای به انجام میرساند تا دیگران را درگیر داستان یمن کند.

وی تصریح کرد: ادعای شلیک به ناو امریکایی از یمن می تواند توطئه سعودی ها و برخی محافل امریکا باشد تا پای واشنگتن را به مبارزه مستقیم با انصارالله و مردمان یمن بکشاند.

سخنگوی وزارت خارجه اضافه کرد: هدف عربستان این است که با افزایش تنش و تشنج در منطقه، پای دیگران را هم به صحنه معضلات خودش بکشاند تا بتواند مفری برای خودش یابد.

قاسمی هشدار داد: دولت امریکا باید آگاهی بدارد دریای سرخ و منطقه ای که یمن در آن قرار دارد از حساسیت مخصوص و راهبردی برخودار است و حفظ ثبات در آن بسیار اهمیتی می دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، هدف از این توطئه عربستان را کشف کردن راه نجات برای خروج از بن بست جنگ یمن آگاهی داشت و اضافه کرد: به دولتمردان امریکایی پیشنهاد میدهم که با نگاه واقع بینانه و دقیق موضوعات را رصد کنند و مراقب دام هایی که دیگران برایشان در منطقه پهن می کنند باشند و از تجربیات سه دهه گذشته در کشور عراق، سوریه و دیگر کشورها بهره گیرند.

وی، ورود امریکا به منجلاب های جدید مانند جنگ در یمن را برای آنان و دیگر کشورهای منطقه و دنیا خطرناک و بسیار آسیب آور آگاهی داشت.

سخنگوی سیستم دیپلماسی همچنین اجلاس لوزان را در تفاهم شرکت کنندگان برای برقراری آتش بس و امدادرسانی به مردمان سوریه ناموفق آگاهی داشت و گفت: این اجلاس در ادامه جلسه های گذشته درباره سوریه عدم بلکه انجمنی مخصوص با حضور تعداد مشخصی از کشورها و در نوع خود بی نظیر بود.

قاسمی اضافه کرد: نخستین بار بود که چنین انجمنی با حضور کشورهای منطقه، امریکا و روسیه به انجام رسانده میشد و طبیعی بود که نتواند به نتیجه برسد همچنانکه پیش از آن اعلام و حدس زده بودیم که جلسه ای چهار، پنج ساعته قادر نیست درباره همه مسائل سوریه به نتایج ملموس برسد.

وی گفت: در این اجلاس هر یک از کشورهای شرکت کننده دیدگاه هایشان را بیان کردند اما هنوز فاصله دیدگاه ها درباره مسائل سوریه بسیار است.

قاسمی تصریح کرد: ما تردید داریم که همه کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از حسن نیت و دلسوزی ضروری درباره ملت، دولت و سوریه برخوردار باشند و تناقض هایی نیز در این زمینه وجود دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تلاش برای برگزاری اینشکلی انجمنها در مواقعی جدی می شود که تروریست ها در سوریه در محاصره قرار می گیرند و در مواجهه با معضلات عدیده در معرض شکست های بزرگ هستند؛ به این دلیل باید میان موضوع تروریسم و برگزاری اینشکلی انجمنها تفکیک قائل شد.

وی اضافه کرد: چنانچه قرار بر برگزاری اینشکلی اجلاس و گفتمان از صلح و ثبات و امنیت شود اما از طرف دیگر باز هم با ارسال امکانات ارتشی، لجستیک و حتی اعزام نیروی انسانی، تروریست ها را تقویت کنند چه سودی دارد؟

قاسمی تصریح کرد: این دوگانگی ها نمایان میکند کسانی که در این اجلاس از صلح، ثبات و امنیت در سوریه دم می زنند خیلی صادق نیستند.

وی درباره این که آیا در لوزان برای برقراری آتش بس و امدادرسانی به ملت سوریه تفاهمی شد گفت: تفاهم جامعی در این باره به وجود نیامد و هر یک از شرکت کنندگان صرفا با بیان مواضع و دیدگاهشان، تبادل نظر کردند و گام مشخصی در این زمینه برداشته نشد.

قاسمی همچنین درباره ادامه مذاکرات درباره سوریه گفت: طبعا با توجه به برجسته بودن مسئله سوریه در صحنه بین الملل و حساسیت آن برای منطقه و دیگر کشورها باز هم شاهد برگزاری اینشکلی انجمنها خواهیم بود.

سخنگوی سیستم دیپلماسی تصریح کرد: مهم این است که برخی حاضران در این اجلاس نگاه و برخورد دوگانه دارند به نحوی که از یک سو از تروریست ها و متجاوزان به سوریه پاسداری و از آنان علیه حاکمیت و دولت این کشور حمایت می کنند و از سوی دیگر در این اجلاس، قیافه انساندوستانه و صلح طلبانه می گیرند که این دوگانگی تردیدهای ما را بیشتر می کند.

-انتهاي مطلب-

تهیه کننده : آرميتا د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آن مقام که خوبان ز غمزه تيغ زنند
««« »»»
عجب مدار سری اوفتاده در پايی

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

TT / 94 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال