http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

با دیگران به اشتراک بگذارید

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هدف عربستان این است که با افزایش تنش و تشنج در منطقه، پای دیگران را هم به صحنه معضلات خودش بکشاند تا بتواند مفری برای خودش یابد.

تصویر و عکس عربستان به دنبال فرار از معضلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

به گزارش «نسیم آنلاین» بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در مکالمه با خبرگزاری صدا و سیما بیان داشت: از کلکسیون تحولات منطقه و یمن می شود استخراج کرد که عربستان سعودی در پی شکست های مکرر در منطقه به مخصوص در تجاوز به یمن، اقدامات تازه ای به انجام میرساند تا دیگران را درگیر داستان یمن کند.

وی تصریح کرد: ادعای شلیک به ناو امریکایی از یمن می تواند توطئه سعودی ها و برخی محافل امریکا باشد تا پای واشنگتن را به مبارزه مستقیم با انصارالله و مردمان یمن بکشاند.

سخنگوی وزارت خارجه اضافه کرد: هدف عربستان این است که با افزایش تنش و تشنج در منطقه، پای دیگران را هم به صحنه معضلات خودش بکشاند تا بتواند مفری برای خودش یابد.

قاسمی هشدار داد: دولت امریکا باید آگاهی بدارد دریای سرخ و منطقه ای که یمن در آن قرار دارد از حساسیت مخصوص و راهبردی برخودار است و حفظ ثبات در آن بسیار اهمیتی می دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، هدف از این توطئه عربستان را کشف کردن راه نجات برای خروج از بن بست جنگ یمن آگاهی داشت و اضافه کرد: به دولتمردان امریکایی پیشنهاد میدهم که با نگاه واقع بینانه و دقیق موضوعات را رصد کنند و مراقب دام هایی که دیگران برایشان در منطقه پهن می کنند باشند و از تجربیات سه دهه گذشته در کشور عراق، سوریه و دیگر کشورها بهره گیرند.

وی، ورود امریکا به منجلاب های جدید مانند جنگ در یمن را برای آنان و دیگر کشورهای منطقه و دنیا خطرناک و بسیار آسیب آور آگاهی داشت.

سخنگوی سیستم دیپلماسی همچنین اجلاس لوزان را در تفاهم شرکت کنندگان برای برقراری آتش بس و امدادرسانی به مردمان سوریه ناموفق آگاهی داشت و گفت: این اجلاس در ادامه جلسه های گذشته درباره سوریه عدم بلکه انجمنی مخصوص با حضور تعداد مشخصی از کشورها و در نوع خود بی نظیر بود.

قاسمی اضافه کرد: نخستین بار بود که چنین انجمنی با حضور کشورهای منطقه، امریکا و روسیه به انجام رسانده میشد و طبیعی بود که نتواند به نتیجه برسد همچنانکه پیش از آن اعلام و حدس زده بودیم که جلسه ای چهار، پنج ساعته قادر نیست درباره همه مسائل سوریه به نتایج ملموس برسد.

وی گفت: در این اجلاس هر یک از کشورهای شرکت کننده دیدگاه هایشان را بیان کردند اما هنوز فاصله دیدگاه ها درباره مسائل سوریه بسیار است.

قاسمی تصریح کرد: ما تردید داریم که همه کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از حسن نیت و دلسوزی ضروری درباره ملت، دولت و سوریه برخوردار باشند و تناقض هایی نیز در این زمینه وجود دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تلاش برای برگزاری اینشکلی انجمنها در مواقعی جدی می شود که تروریست ها در سوریه در محاصره قرار می گیرند و در مواجهه با معضلات عدیده در معرض شکست های بزرگ هستند؛ به این دلیل باید میان موضوع تروریسم و برگزاری اینشکلی انجمنها تفکیک قائل شد.

وی اضافه کرد: چنانچه قرار بر برگزاری اینشکلی اجلاس و گفتمان از صلح و ثبات و امنیت شود اما از طرف دیگر باز هم با ارسال امکانات ارتشی، لجستیک و حتی اعزام نیروی انسانی، تروریست ها را تقویت کنند چه سودی دارد؟

قاسمی تصریح کرد: این دوگانگی ها نمایان میکند کسانی که در این اجلاس از صلح، ثبات و امنیت در سوریه دم می زنند خیلی صادق نیستند.

وی درباره این که آیا در لوزان برای برقراری آتش بس و امدادرسانی به ملت سوریه تفاهمی شد گفت: تفاهم جامعی در این باره به وجود نیامد و هر یک از شرکت کنندگان صرفا با بیان مواضع و دیدگاهشان، تبادل نظر کردند و گام مشخصی در این زمینه برداشته نشد.

قاسمی همچنین درباره ادامه مذاکرات درباره سوریه گفت: طبعا با توجه به برجسته بودن مسئله سوریه در صحنه بین الملل و حساسیت آن برای منطقه و دیگر کشورها باز هم شاهد برگزاری اینشکلی انجمنها خواهیم بود.

سخنگوی سیستم دیپلماسی تصریح کرد: مهم این است که برخی حاضران در این اجلاس نگاه و برخورد دوگانه دارند به نحوی که از یک سو از تروریست ها و متجاوزان به سوریه پاسداری و از آنان علیه حاکمیت و دولت این کشور حمایت می کنند و از سوی دیگر در این اجلاس، قیافه انساندوستانه و صلح طلبانه می گیرند که این دوگانگی تردیدهای ما را بیشتر می کند.

-انتهاي مطلب-

تهیه کننده : آرميتا د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آن مقام که خوبان ز غمزه تيغ زنند
««« »»»
عجب مدار سری اوفتاده در پايی

عربستان به دنبال فرار از مشکلات با ایجاد ناامنی و تنش در منطقه

TT / 94 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
گالری زیباترین مدل بافت مو دخترانه و زنانه ۲۰۱۷ – ۹۶
دانلود موزیک ویدیو آذری Damla به نام Qurur
کاهش دما در کشور/آغاز بارش ها در پایتخت از فردا
متهم پرونده نگین غرب فرار کرد
گلی که قرار است وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به سرمان بزند!
روحانی: دولت قبل سالی 12هزار شغل ایجاد کرد اما دراین دولت سالی 700هزار شغل ایجاد شده است
استخدام شرکت پخش مواد غذایی جاهد در گیلان
چند روش گیاهی و خانگی برای درمان حساسیت فصلی
فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه ۳۰۰ هزار تومانی بخورد/خانه ام در انگلیس اجاره‌ای بود
۱۱ بانک درگیر اعلام ورشکستگی تسهیلات گیرندگان
بازیگران و هنرمندان در اکران خصوصی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
جهان از یک سیاه چاله به وجود آمده است
گالری زیباترین مدل بافت مو زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
تصاویر بازیگران و هنرمندان و همسرانشان در مراسم اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
دانش آشتیانی: «نجفی» بهترین گزینه برای آموزش و پرورش است
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
تبلیغات